Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miféle szellem-esetek történte...

Miféle szellem-esetek történtek meg Veletek? Hogyan lehet érzékelni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 20:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom,hogy amit leírok annak számít-e.Különösebben nem hiszek benne,de történt már 1-2 érdekes eset ahol dolgozom. /Ott éppen előfordulhatnának szellemek, mert már haltak meg egy páran/ Szóval egy olyan helyen, ahol senki se járt akkor ,ez 100%! megszólalt a nővérhívó,pedig tuti hogy senki nem nyomta meg. Ami pedig furcsa, nem lehetett kinyomni, csak úgy tudtuk megszüntetni a folyamatos csengést, ha teljesen áramtalanítottunk. Ez már többször is előfordult...Nagyon félelmetes volt! De látni még nem láttam szellemet...
2009. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem(!) a mi lakásunkban laktak páran. Látni én nem láttam őket, csak, érzetem, igazából olyan volt, mintha az egész testemmel érzékeltem volna. A párom látott is kettőt, igazából semmit sem csináltak, csak úgy ott voltak. Az "enyém" csak úgy álldigált a nappali sarkában és elvolt, engem zavartak kicsit, bár semmi rosszat nem csináltak. Tisztító szertartást csináltam és elmentek... a párom hiányolta, "üresnek" érezte a lakást, amikor hazajött, pedig nem szóltam róla.

Most úgy gondolom, hogy jó lenne kommunikálni velük, vagy akár segíteni, ha kérik/tudok, de lehet, hogy összesz...nám magam, ha egyszer összejönne egy ilyen kapcsolat :)

2009. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

ténykedett a házunkban egy.a szobámban kapcsolgatta a villanyt, kiégette az izzókat, hiába hívtunk szerelőt a lámpához.

a nappaliban egyszer felrobbant egy égő, a szekrényajtók pedig esténként rendszeresen ki-becsapódtak. (persze nem ilyen horrorfilm-jellegűen, csak finoman.)

egy ideig tűrtem, aztán megkértem, hogy hagyja abba, azóta semmi.néha érzem, mintha 'itt állna', de ennyi.

2009. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Mostanában egyre többször észlelek furcsa dolgokat! A TV hirtelen kikapcsol, másnap a számítógép. Recsegnek a lépcsők, az álmennyezet... Ez még talán nem is fura... De álmatlan vagyok, épp hogy elaludnék, mintha hatalmas erővel felrángatna vki, akárcsak azt akarná, ne pihenjek! Hétvégén hajnali háromkor leesett a falióra a nappaliban... Másnap a telefontöltőm kiesett a konnektorból, és közelebb került az éjjeli lámpa zsinórja... Mintha ki akarták volna cserélni a kettőt. Előtte erőteljes kaparászást hallottam a fal mögül... A macskám pedig felmászott az ablakomba, keservesen nyávogva, pedig ezt nem szokta! Hát, nekem ezek elég furcsák így egyszerre! Apám azt mondja, sötét vagyok, h. ilyenekben hiszek... Dehát én éreztem, láttam, hallottam! :-)
2009. márc. 17. 12:10
 5/29 anonim válasza:
100%
a szellemek észlelését a furcsa "eseményeken" kívül lehet még a lehűlt levegőből, furcsa "szagokból" ...furcsa fényekből észlelni...de ha a sötétben vagy a házban vagy valahol és fehér vagy fényes foltot látsz már lehet gyanakodni...:) üdv 1 elishiszi/nemishiszi típusú ember véleménye :)
2009. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
97%

én elég sűrűn észlelem őket... nem csak itthon, máshol is...


pl. egy meleg teremben/szobában hirtelen jött hideg fuvallat...


Még régebben [akkor aludtam utoljára nyitott ajtóval a szobámban :D] volt olyan is, hogy nem bírtam aludni, nyitva volt a szobaajtóm.. Néztem kifelé, és egyszer csak egy fehér férfi alak bejött a szobámba. Csak állt ott az ajtómban. Úgy megijedtem, hogy bebújtam a takaróm alá, [olyan 4-5 éve volt kb ez] és megkértem, hogy menjen el. Azóta se láttam őt... Habár most már érdekel, hogy ki volt ő, honnan jött, mi a neve, és hogy mit akart tőlem. :D


A napokban a bátyám is látott valami hasonlót [de ő csak ilyen fehér légkört, ami besétált a szobájába, utána meg kiment, aztán elsétált a bátyám előtt. de azt nem látta, hogy férfi vagy nő, vagy hogy egyszerűen ki az..


Volt még egy másik eset is, amikor egyik barátnőmmel hülyeségből sétáltunk a katolikus temetőben... Csak ketten voltunk ott. [elméletileg..] a furcsa része most jön... Én láttam egy lányt[fehér kabát, hosszú barna haj, copfban volt.] a barátnőm meg nem látta....

Ezután átmentünk a református temetőbe is.. Ki akartunk menni, de nem bírtunk, mert bezárult mögöttünk a kapu [amin előtte bementünk :\ nem bírtuk kinyitni..] nagyon beparáztam akkor.. XD


nem mellesleg most is érzékelek ilyen hideg levegőt [pedig meleg volt még az előbb...:S]

eléggé be vagyok tojva, mert egyedül vagyok.. És furi hangokat hallok... félelmetes... [nem merem lekapcsolni a lámpát, nehogy olyan dolgot lássak, amit nem kéne..]

nagyon félek...


15/L

2009. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon sokszor tapasztaltam már szellem jelenlétét.Volt egy időszak,amikor még csak hallottam,hogy valaki/valakik járkálnak a házban,vagy tárgyakat pakolnak,de olyan is volt már,hogy az "egyiküket" nevetni hallottam,egész halkan.

De egyszer láttam is egy nőt.A kertünkben állt,fehér ruhát viselt,és ősz vagy nagyon világos szőke haja volt,de olyannak láttam,mint egy embert,egyáltalán nem volt árnyszerű,vagy homályos.Valójában azért nem néztem meg jobban,mert elsőre azt hittem,a nővérem az,de miután ő abban a pillanatban lépett ki a fürdőszobából,akkor azonnal elhúztam a kertre néző ablakon a függönyt. :)Azután a sógorom kiment a kertbe (mert ő is látta kint állni azt a valamit),de addigra eltűnt.(hozzáteszem,hogy erre kb fél perce volt)

Ez az eset még annyira nem is kavart fel,de kb fél évvel ezelőtt történt egy nagyon rossz dolog.Éppen aludtam,amikor felébresztett egy ajtónyikorgás,és hallottam,hogy valaki belép a szobámba.(félálomban voltam,de éreztem,hogy a szívem hevesen dobog)És azután csak azt érzékeltem,hogy valaki két oldalról erősen szorítja a fejemet.Abban a pillanatban kiabálni akartam,de egyszerűen nem tudtam,mert megmerevedett a testem,és csak arra voltam képes,hogy feküdjek,és megvárjam,amíg elenged az az erő.Másnap elmeséltem édesanyámnak,de nem hitte a történteket,pedig vele is estek meg hasonló dolgok.

Egyébként ez előtt az eset előtt azt hittem,hogy a szellemek nem tudnak bántani,vagy hozzám érni,de most már tudom,hogy ez nem igaz.Persze,nem ijesztgetni szeretnék senkit,csak leírtam,amit tudok.

2009. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Avalanche ***** válasza:
100%

2008 szeptemberében elmentünk Sopronba egy versenyre. A házakhoz -amennyiben lehet azokat házaknak nevezni- lépcsőn lehetett felmenni, alatta egy kisebb tér volt, onnan jobbra elfordulva lehetett eljutni egy kosár- és egy focipályára. A házaktól ezt a részt sövény választotta el, és a térhez képest egy dombon helyezkedett el. Egyik este mentem le a pályákhoz az egyik osztálytársammal. Amikor elértünk az emelkedőhöz, ahol fel lehetett menni oda, észrevettünk valamit. Én először annyit regisztráltam, hogy egy lámpa és egy fa előtt (a fa kicsit takarta a lámpát) a fű fölött egy 10-20 cm-nyi részen valami halványodik és sötétedik (amúgy átlátszó volt, legalábbis én láttam a mögötte lévő fát is). Az osztálytársam megfordult, mondta, hogy menjünk innen a fenébe és elfutott. Akkor vettem észre, hogy annak a valaminek emberi körvonalai (inkább férfinek mondtam volna) vannak, és hol szürke, hol fekete. Ezután elkezdtem én is rohanni.

Később lementünk megnézni, hogy mi volt ott (fél órába telt köbö, mire összeszedtük magunk), és nem láttunk semmit. Egyik lámpa sem állt úgy, hogy ilyen árnyékot vessen valakire/valamire.

2009. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
100%

nekem meghalt az egyik barátnőm 12 évesen és a temetésen mikor a ravatalozónál voltunk mintha valaki lökdösött volna, meg hallottam a nevetését. aztán mikor berakták a földbe:( akkor meg hallottam h sikít egyet... nagyon szomorú volt.:(:(:(:(


meg meghalt egy kutyus akit nagyon szerettem és az asztalomon volt egy beszáratd körömlakk, és másnap az oldalán kivolt rajzolódva a kutyus neve belülről körömlakkal...


meg nemtudom ez annak számít e hogy kb minden 2. hónapban a barátnőm meg a papám is megjelennek álmomban, mosolyognak, és mindig mondják, hogy jól vannak, nincsen baj, vigyáznak rám, mikor rájuk gondolok minditt itt vannak velem, és hogy most menniük kell, de még fognak jönni.. és tényleg mindig visszajönnek


meg mamám mesélte hogy a spajzba ahol a gyógyszerek vannak mintha valaki kotorászna (papám)

2009. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
100%

előző vagyok.

meg hallottam egy ismerősömtől, hogy a munkahelyén felakasztotta magát egy pasi még régen az alagsorban, és több furcsaság is történt, pl. ment le az alagsorba, és az ajtó mellett van a villanykapcsoló felkapcsolta és ment tovább, és valaki lekapcsolta... (ő volt egyedül az épületben) szóval mehetett vissza felkapcsolni, meg lépteket szoktak hallani, meg egyszer kiment a szobájából, és bezárta kulcsal az ajtót az ablak is zárva volt, és mire viszament valaki eltorlaszolta egy asztallal az ajtót.. (befelé nyilt..)


meg egy rokonunk háza egy nagyon régi temető helyén van, és szokott látni mászkálni alakokat a házba

meg van egy csomó képem temetőből amin lehet furcsaságokat látni

2009. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!