Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért hiszitek, hogy van...

Miért hiszitek, hogy van halál után élet?

Figyelt kérdés
Mert ugye még ezt senki sem bizonyította, és a klinikai halálból visszatért mesék sem tekinthetők annak, az oxigén hiányos állapot miatt, így nem értem, hogy azok, akik ebben hisznek, mégis mire alapoznak...Milyen kézzelfogható bizonyítékaik vannak, amiért ebben teljes mértékig hisznek...Ja és az, hogy 21 grammal kevesebbet mérnek halál után, na már ezt is megcáfolták, szóval ez sem tekinthető "bizonyítéknak"...
2011. jún. 3. 01:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
68%

szerintem halál után a nirvana van vagyis a teljes megsemmisülés.

de mindenki azt hisz amit akar. nem akarok vitát kirobbantani meg semmit mert annak nincs értelme. (sok hülye próbálja lehúzni egymást a saját szintjére kérlek kíméljük meg ettől egymást)

2011. jún. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki miben hisz, hanem arra, hogy milyen bizonyítékokkal tudja azt alátámasztani, mint ahogy a kérdésemben is írtam. Azért kösz a választ.
2011. jún. 3. 02:01
 3/63 anonim ***** válasza:
91%

Mivel cáfolták meg a 21 g-os történetet?!


Elég szkeptikus vagy, szóval nem akarlak meggyőzni, hanem inkább a saját, egyedi gondolatmenetemet mondanám el, én miért hiszek a halál utáni életben:

Azért, mert nem hiszem, hogy mind véletlen lenne az, hogy épp úgy állt össze a Föld, ahogy...épp olyan tökéletes a természet, amilyen volt (amíg az emberek szét nem cseszték), az, hogy ilyenek vagyunk (tökéletesek) az gyakorlatilag nem lehet véletlen műve....ennyi véletlen nincs! Nekem a materiális dolgok elég erősen alátámasztják azt, hogy van Isten (vagy valami felsőbb lény), hiszen ok, biológiailag, meg tudományosan sok mindenre tudunk magyarázatot adni, de arra még sosem sikerült, és racionális aggyal sosem lehet majd szerintem választ találni, miért pont így lett a világ kialakítva. Ennyire mértanilag pontos távolságra van a Föld a Naptól, ilyen fizikai-mentális készségekkel, amikkel bírunk, stb. ezek a dolgok NEM véletlenek szerintem, és éppen ezért hiszek a halál utáni életben is. Én mondjuk nem úgy képzelem, hogy Pokol/Menny/Tisztítótűz, hanem alapvetően a reinkarnációban hiszek. A reinkarnáció számomra választ adott sok olyan dologra az élet dolgaiban, amire egyébként minden egyéb gondolatmenet és hitrendszer nem talált választ: miért vannak értelmetlen életek? (Beteg gyerekek, rossz körülmények között, stb.) Miért alakulnak úgy a dolgok, ahogy? Stb.

Egyébként, teljesen mindegy, hogy minek nevezed: Isten, Jövő, Céltudat, Szerelem vagy akármi, mindenki hisz valamiben. Ha nem lenne hitünk a jövőnkben a családunkban, akkor kb. nem is élnénk, mert nem lenne értelme az életünknek. Mindegy, hogy az ember minek nevezi azt, amiben hisz, a lényeg egy: egy magasabb rendű valaminek rendeljük alá magunkat, természetesen a szó nem pejoratív, hanem gyümölcsöző értelmében.


Egyébként sokat lehetne "vitázni" arról, van-e halál utáni élet, de szerintem nem érdemes... Úgyis mindenki másként látja. Aki hisz benne, mint pl. én (kérdésedre válaszolva) arra alapozom, hogy ha nem lenne lelkünk (érzéseink, vágyaink, stb.) akkor csak robotoknak lettünk volna teremtve. A lelked állapota (hosszabb távon persze párhuzamos állapotot nyújt, de alapvetően) nem függ attól, hogy most eltört-e a lábad, vagy fekélyes-e a feneked. A lelked éppen ezért független a testtől, mert szabad. Ha ott állsz egy halott mellett, láthatod, hogy ő az, akit ismertél, de valahogy már mégsem. Azért, mert minden,ami Ő volt (a gondolkodásmódja, az ízlése, az egyénisége, stb.) az már nincs ott...vagy szerinted a lélek a testtel együtt meghal? Vagy talán szerinted nincs is lélek?!


Ha annyira szeretnél bizonyítékokat, én is mondhatok a lélekkel kapcsolatban:

bizonyított tény, hogy pl. aki depressziós, változatlan étrend és életmód mellett nehezebb súlya van, mint korábban, egészségesebb lélektani kórképpel. Szó szerint "nehéz a lelke", "nyomja valami a vállát." Ez pl. egy fizikai megnyilvánulása a léleknek.


Egyébként ne hidd, hogy a racionális, biológiai-fizikai eredmények és kutatások összeférhetetlenek a hittel, vagy a lélek létezésével. Épp ellenkezőleg: csodásan kiegészítik egymást, csak ki kell lépni a generált agymosásból és gondolkodni kell.

2011. jún. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:

ja. szerintem bizonyítékok nincsenek. ezt csak az tudja aki meghalt már.

egy halálközeli élmény meg különféle hasonló dolgok nem bizonyítékok hiszen az illető még él, nem halt meg. és ha valamit át is éltek akkor is csak egy erős hallucinogén élményről számolnak be amihez hasonlót drogok is kiválthatnak.

2011. jún. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, látom nagyon tudományos próbálsz lenni, de elmondanám, hogy az sincs bebizonyítva hogy a halál előtt van élet. A természettudományok számára nincs olyan kifejezés, hogy élet. Atomok vannak, meg molekulák, amik reagálnak egymással, az élet az egy filozófiai fogalom.


A halál utáni élet azt jelenti, hogy a lelkünk a testünk halála után tovább él. A tudomány ezzel a kijelentéssel mit kezdjen? A tudomány számára ebből annyi értelmezhető, hogy a test halála, tehát az agyfunkciók leállása, a bomlás kezdete után... és ennyi. A természettudományban nincs olyan hogy lélek, nincs olyan hogy most bennünk él, a halál után meg máshol.


És amíg a tudomány ellát, addig tökéletes összhangban van a vallásokkal/filozófiával ezen a téren: a test meghal, és utána kész vége, porrá lettünk porrá leszünk.

2011. jún. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel hihetnénk abban is (meg hisznek is sokan), hogy nincs semmi a halál után. Egyik sincs sem megcáfolva, sem alátámasztva. Hogy döntöd el, hogy melyik a valószínűbb? Igen, ahogy fent is írják, aki biztosat tud, az már nem tudja nekünk elmondani.

Hiszek abban, hogy van a halál után valami, de nincs határozott elképzelésem arról, hogy mi lehet az. Viszont szeretek ezen agyalni.

Kézzelfogható bizonyítékot nem fogsz hallani szerintem senkitől. Nekem kb. az a legmeggyőzőbb érvem saját magam számára, hogy "Nem igaz, hogy csak ennyi legyen az egész. Az tök értelmetlen, hogy leélünk itt 80 évet, aztán annyi." Nem áll valami stabil lábakon. :)

2011. jún. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:

Pont az elmúlt 1-2 órában gondolkoztam el ezen a témán.Most leszögezem hogy eddig abszolut nem hittem semmilyen ezotériás dologban, és még talán most se de:

vajon az agy vezérelne e mindent, nem tudom, de megnézve magunkat csak egy test vagyunk, előfordulhat hogy lélek irányít minket.Na meg ha egyszer összejött hogy megszülettem és tudattal rendelkezem, akkor miért ne sikerülhetne még egyszer?

Amúgy úgy vagyok vele hogy lesz ami lesz, ha nem lesz semmi az is kb ugyanolyan lenne mint ha lenne valami, mert úgyse fogok emlékezni az előző életemre, azaz nem tudok örülni annak hogy de jó hogy élhetek egy másik testben, ott is ugyanúgy bizonytalanság lenne a halálal kapcsolatban.

Szóval majd kiderül:D

2011. jún. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 Tyler913 ***** válasza:

Kedves Kerdezo!

Ahogy elottem is irta valaki,az a baj,hogy nagyon tudomanyos akarsz lenni ("kezzelfoghato bizonyitek").Csak azt felejted el,hogy a tudomany maga is szubjektiv rendszerekben gondolkodik.Az,amit bizonyiteknak tartasz,azert bizonyitek,mert egy kozosseg konszenzusosan annak fogadja el.Neked pedig el kell hinned,hogy az a valosag,amit ez a konszenzusos rendszer lefed,es ami ez alol kilog,az nem letezik.

Ha mar erre rajossz,akkor nem olyan nagy lepes,hogy megertsd: az elet bonyolultabb es osszetettebb,mint amit egy csapatnyi tudos "tudomanyosan bizonyitottkent" elfogad.Es ekkor kinyilik a vilag: sokkal tobb minden letezhet,mint amit a Te fogalmaid (hited) szerint bizonyitani lehet.A tulvilagi elet is ilyen.Nem fer bele a Te fogalmaidba,a Te hitrendszeredbe,ezert nem fogadod el letezonek.De attol meg letezhet.


Te ugy gondolod,csak az letezik,amit (a Te hitrendszered alapjan) "bizonyitanak".En ugy gondolom,barmi letezhet,meg olyan dolgok is,amiket nem tudunk megmagyarazni.A tulvilag is ilyen dolog,Isten is ilyen "dolog".Ha nem hiszed el,a Te dolgod.Engem pedig semmi sem kotelez,hogy bizonyitsak Neked barmit is.

2011. jún. 3. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 TOMAtm ***** válasza:

nem hiszem h a halál után van élet.

De,édesapám autóbalesetet szenvedett.bevitték a kórházba,aztán átszállították a megyeibe(közben odaért a nagymamám így őis a mentőben volt).már a kórházban kómába esett,így nemis tudhatott róla h mi történik.a megyeibe szállítás közben megállt a szíve és újra is élesztették.mégis mikor magához tért a megyeiben,szó szerint vissza tudta mondani h nagyanyám mit beszélt a mentősökkel.ez azért érdekes.

2011. jún. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim válasza:
Azért hisznek benne,mert nincs bizonyitva.Ha lenne bizonyiték rá,akkor nem kéne benne hinni...És miért ne hinnének benne?Én is hiszek benne,h a halál után lesz vmi,mert különben az eléggé szivás.
2011. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!