Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szellemek? Akkor hogy is van ez?

Saku28 kérdése:

Szellemek? Akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam és olvastam, hogy akik látják/észlelik a szellemeket, azok azt állítják a lélek a földi test alakját öltik magukra. Viszont arról is olvastam már, hogy a test és a lélek két dolog. Akkor miért az anyagi test kivetülései? Miért nem egyszerűen csak egy fénylő pontok? (Amúgy nem vagyok szkeptikus, és nem is várok ilyen válaszokat. Köszönöm.)
2011. júl. 14. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
én egy szellem vagyok, kérdezz bátran:)
2011. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sokszor érzékelem a szellemeket, és eddig általában az emberi test alakja volt a megszokott, de feketén.. Mint egy árnyék.
2011. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A szellemek kötödnek az életükben lévö dolgokhoz. Így logikus hogy ha nincs dolguk, emberi alakot vesznek fel. Hogy miért nem egy pontot? Azt a formát is használják. Hallottál már az orbokról? Keress rá a neten.
2011. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én abban az elméletben kezdek hinni,hogy nem a teste termése az elme ,hanem az elméé a test.aki hisz ebben az elméletben,annak talán könnyebb megérteni,hogy az emberek miért látnak az emberek olyan szellemeket ,akiknek teste van.

egyébként tényleg van egy olyan másik elmélet is,a kötődés elmélete.eszerint a szellemek olyan tárgyhoz kötődnek ,ami földi életük során a tulajdonukban volt,és sokat jelentett nekik.ezeknek a tárgyaknak a használatával mutatkozhatnak meg, és ahova a tárgyat viszik oda megy a szellem is.erre nagyon sok példa volt már.

egyébként ha nem hiszel az elmesélésekben és inkább a tudományos oldalról közelíted meg minden szombat este Ghost Lab 21.50-től az Investigation Discovery-n

2011. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már tisztább a dolog :)
2011. júl. 15. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Ghost Lab? :)

Teljesen nyilvánvaló, hogy csalás az egész...

2011. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én szeretem nézni.ha nem tetszik nem muszály...
2011. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Néha én is szívesen megnézem, nincs is ezzel gond, hiszen valóban érdekes műsorról van szó, csak azt azért nem árt szem előtt tartani, hogy átverésről van szó.
2011. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
persze ebben nincs is semmi vitatnivaló,de azért talán mégis jobb mint a rejtélyes igazságok meg az állati kísértetek:)
2011. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SzellemKutató ***** válasza:

Bocsánat, nem olvastam el az előző válaszokat, nem szokásom.

Tehát: ennek megválaszolására nézzük csak meg, hogy mik is azok a szellemek (amennyiben valójában léteznek). A szellemek a testben lévő energia. Energia lévén nincs túl sok befolyása. És amikor egy személy meghal, ez az energia a testen kívülre helyezi magát. Én azt tartom legvalószínűbbnek, hogy ennek az energiának nincs állandó formája: tehát olyasmi lehet mint füst. Bár ez a lehetőség relatív. Az is lehet, hogy a szellemnek nevezett energia kitölti testet, ahogy van. Ebben az esetben valóban hasonlíthat az eddigi testére. De az is lehet, mint ahogy mondod, hogy egy fénylő pont, s ennek az lenne a magyarázata, hogy az energia egy ponton gyűlik össze, és ez akkora erőkifejtést okoz, hogy lehet érezni, és látni is. Én az első opciót tartom legreálisabbnak, a többit ti döntitek el.

Üdvözlettel: GH

2011. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!