Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Meg lehet halni egy álomtól?...

Meg lehet halni egy álomtól? Beférkőzhetnek szellemek az álomba?

Figyelt kérdés
Persze ha léteznek. Én igazából nem szoktam ezzel foglalkozni, ennek ellenére több szellemnek nevezhető jelenséget tapasztaltam már. A tegnap esti viszont eddig minden felülmúlt. Nagyon réteges álmom volt, ilyen talán még sose volt. Nagyon sokszor felébredtem, de mindig álomban maradtam. Bolyongtam, nagyon sok helyen, nem emlékszem pontosan, de egyszer csak elsötétült minden, csend lett, és egy sötét alak jelent meg a "sötétből". Tisztán kivehető volt, mert más volt mint a sötétség. Hirtelen bukkant fel, rámdobott egy hálót, és annyira megijesztett, hogy sírva kuporodtam össze a földön. Most féltem igazán először életemben. Éreztem a nagy hidegséget, ami összehúzza a szívem, leírhatatlan. Felébredtem, persze még mindig álomban, és megismétlődött ugyanez. Ekkor igazából is felébredtem egy percre kb, és éreztem hogy a szivem körül tényleg fáj, gondolom a nagy ijedtség miatt, és tiszta víz a fejem alatt az ágy. De vissza is aludtam. A fekete alak megint megjelent, azt mondva, "itt most ő az úr", vagy valami ilyesmit. Kábítószerrel kínált. Heroinnal. Belőtte magát, de nekem sokkal többet szívott fel, mint magának. Mondta lőjem be. De nem tettem, mert tudtam hogy az a mennyiség megölt volna. Erre azt mondta ad nekem 47 órát, hogy gondoljam át- Mondtam hogy nem, erre megint ordítani kezdett, és ekkor ébredtem fel végleg. Ezt betudnám egy sima álomnak, de a szomszéd ház előtt ott állt a rendőrség. Kinyitottam az ablakot (fura, de csíkosan láttam mindent), és hallgattam miről beszélnek a rendőrökkel. Azt mondták zajokat hallottak, meg láttak egy "fekete alakot". Persze egyből az álmom jutott eszembe. Mit gondoltok erről?
2011. aug. 20. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen rémálom + álom az álomban, egyik sem ritka.

Érdekesebb, mint a legtöbb átlagos, felejthető, banális álom, de semmi természetfeletti. ;)

Nekem kifejezetten gyakran vannak szokatlan, furcsa álmaim, és rengetegszer volt ismétlődő álom-az-álomban élményem is.

A rémálom utalhat szorongásra, stresszre, ha este nehezet ettél, az is okozhat kellemetlen álmokat, a felületes (nem elég mély) alvás miatt ragadtak meg jobban a részletek, ennyi.

A fekete alakról dumáló rendőrség lehet:

1 - véletlen

2 - álmodban beszűrődött pár beszédfoszlány kintről, és ez is befolyásolhatta az álmaid alakulását, a felszínesen alvó tudatállapotban elég érdekessé tud válni a külvilág amúgy részleges érzékelése, akár ki is élesedhetnek bizonyos ingerek.


Aki amúgy alva halálozik el (pl szívinfarktusban), az már aligha meséli el, mit álmodott előtte. ;) De nem valószínű, hogy álmaiban átéltektől. A szellemek meg nem tudom, hogy jönnek ide. Occam borotvája -> a legkézenfekvőbb és legegyszerűbb magyarázat a legvalószínűbb, nem kell rögtön szellemekre ráparázni. ;)

2011. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most figyelj, mert ezt egyszer mondom el. Az álmaid által SEMMI, DE SEMMI rossz nem történhet veled SOSEM. Az álmaidban te uralkodsz, és holmi akárki/akármi nem tud e tény ellen tenni semmit, akárhogy próbálkozik.
2011. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az álom azért van mert sokáig fogott az agyad.(sokat dolgoztál, meg koncentráltál, és kifáradtál.) és az álmaidban akkor is te uralkodsz, ha nem úgy látszik.
2011. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
53%

............................................________

....................................,.-‘”...................``~.,

.............................,.-”...................................“-.,

.........................,/...............................................”:,

.....................,?......................................................\,

.................../...........................................................,}

................./......................................................,:`^`..}

.............../...................................................,:”........./

..............?.....__.........................................:`.........../

............./__.(.....“~-,_..............................,:`........../

.........../(_....”~,_........“~,_....................,:`........_/

..........{.._$;_......”=,_.......“-,_.......,.-~-,},.~”;/....}

...........((.....*~_.......”=-._......“;,,./`..../”............../

...,,,___.\`~,......“~.,....................`.....}............../

............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-”

............/.`~,......`-...............................\....../\

.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__

,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,

.....`=~-,_\_......`\,.................................\

...................`=~-,,.\,...............................\

................................`:,,...........................`\..............__

.....................................`=-,...................,%`>--==``

........................................_\..........._,-%.......`\

...................................,<`.._|_,-&``................`\

2011. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!