Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellemek miért csinálnák...

A szellemek miért csinálnák ezt? (Lejjebb a kérdés, és a leírás. )

Figyelt kérdés

Nos...

Nagyon-nagyon sok szellemes történetet hallottam. Van, ami megbízható, van, ami kevésbé megbízható forrásból van. Nem értek néhány dolgot...

Például:


Az összes történetben az van, hogy egy nagyon kedves családtagot, "véletlenül" megidézett, vagy csak a házban maradt a szelleme. (Pl. egy kislány szerette a nagymamáját, és a nagymama is őt.) Namost a szellem, mindig a frászt hozza a gyerekre, olyanokkal, hogy... magától kikapcsol a tv, recseg a szekrény, vagy pl. a gyerek úgy érzi, mintha simogatnák. Vagy éppen egyedül van otthon, és lerakta a poharat az asztalra, és mikor következőre odanéz, már nem ott van. Én hiszek néhánynak, amiről tudom, hogy nem hazudik.

Viszont.

Miért tenne ilyet a szellem?

Ha pontosan tudja, hogy ezzekkel a cselekedeteivel félelmet okoz a szerettének? Miért csinálna ilyet?


Aztán!


Szinte az összes történet este szól. Ami azt jelenti, hogy este történnek ezek...

Nem értem, hogy a szellemek miért pont este jönnének ide?

Nap közben is ittvannak, ha egyáltalán ittvannak...

Este ugyebár sötét van, és a fő érzékszervünk, a szem, nem képes ingereket felvenni. Ezért csak a hallásra, illetve néha az érintésre hagyatkozhatunk. Sokan azt is szellemnek tulajdonítják, ha pl. beindul a fűtés... esetleg a macska lever egy edényt... nem látjuk, csak halljuk, ezért nem tudjuk, mi az. A szellemek miért pont este jönnének? Nap közben is lehetne, hogy recsegjen a szekrény, kikapcsoljon a tv, stb...


Még egy:


Több helyen olvasni "Gonosz szellemekről"... Ezek miért gonoszak? Nekik boldogságot okoz az, hogy az embereket riogatják? Kísértik?

Mi az, hogy kísért? Miért tenne egy szellem, egy ilyet? Ő már egy sokkal jobb helyre került, mint ahol mi élünk. Miért jönne vissza "kísérteni"?


A kérdéseim nem viccek. Komolyan szeretnék rájuk választ kapni olyan emberektől, akik valóban hozzáértőek. Akik csak otthon ülnek egész nap, és életbölcsességeket írogatnak ki facebook-ra, kérem, hogy most haggyák el ezt az oldalt, nem kell a "vicces" válaszuk. Nem vicc a kérdés, és nem viccet kérek válasznak. Aki komolyan ért ehhez, az komoly választ fog adni, és a többit pedig kérem, ne viccelje el...

Félreértés ne essék, imádom a hülye kérdésre adott hülye válaszokat, a FuckYeahGyik-ot, minden ilyesmit. Ez mindaddig poénm, míg a kérdés is hülye, és arra hülye választ lehet adni. Szerintem viszont ez a kérdés nem hülyeség. Előre is köszönöm mindenkinek!


2011. aug. 21. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerintem azért csinál ilyeneket,hogy pl magától kikapcsol a tv ... vagyis nem magától,hanem a szellem miatt,szóval azért mert lehet hogy azt akarja hogy tudjuk hogy ő itt van és mivel máshogy nem tud kommunikálni az emberekkel,pont így akarja a tudtunkra adni hogy itt van

és azért este szerintem mert nap közben ébren vagyunk,mozgunk,mindent csinálunk,és észre se veszünk olyan kis apró dolgokat,mint amikor magától recseg a szekrény

este viszont,mikor már mindenki alszik,csönd van,könnyebben észre vesszük

és azért vannak "gonosz" szellemek mert állitólag ők se önszántukból vannak itt hanem itt ragadtak a földön

és gondolhatod hogy unatkozhatnak,mikor senki se veszi észre őket,ezért kísértik az embereket

amikor cseszegetsz valakit,az is vicces dolog :Đ

persze nem mindig,de van hogy igen :))

bár én nem nagyon hiszek az ilyen szellemes dolgokban,de végülis tökre jogos lenne tőlük :D

2011. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem hülyeség, bennem is felmerültek már ezek a kérdések.


Valószínű, azért vesszük észre inkább este, éjszaka ezeket az anomáliákat,mert nappal a környezetünkben több az általános zaj, másra figyelünk, gondolkodunk, mással vagyunk elfoglalva.

Ezek az entitások nem kísérteni akarnak, legalábbis a jó fajtából való, hanem közölni szeretnének valamit.

A gonoszok, úgy gondolom valóban annak örülnek, ha az embert halálra ijesztik, őket hívják kopogó szellemeknek.

Válaszom csupán feltevések, ezeket én így gondolom.

Este lecsendesedik minden, mi is inkább magunkba fordulunk, elcsendesedünk és talán ez kell a "szellemeknek".

2011. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Beliel ***** válasza:
100%

Nem hiszek bennük... te?

Miért kell azt gondolni, hogy léteznek? Az emberi elme csodálatosan kreatív, főleg ha van egy "társadalmi nyomás" mellette. Itt egy példa:


Ezt a képet egy a mars körül keringő űrszonda (vagy mi az istennyila) fényképezte:

[link]

Te mit látsz a képen? Egy arcot? Talán egy letűnt marsi civilizáció műve?

Vagy talán egy kis szélfútta hegyecskét? [link]

[link]

2011. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
utolsó: azokban a hegyekben hol van az arc?
2011. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Beliel ***** válasza:
100%

Az első képen amit linkeltem azon kivehető valami hasonló... várj keresek egy jobb képet.


[link]

2011. aug. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

köszi :D

ebből az utolsóból már látszik

2011. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez lehet. De egy szellem miért szórakozna azon, hogy egy embert megrémít? Sokkal magasabb szintre jutottak már ők, miután itthagyták a földi életet... miért velünk foglalkoznának?

Az, hogy közölni szeretnének valamit, az pedig tényleg így lehet...


Érdekesek a képek, tényleg egy arc vehető belőlük ki. Viszont az, hogy ez bármiféle intelligencia alkotta, kötve hiszem... de azt, hogy a halál után van élet, vagy legalábbis életszerű tevékenység, azt szentül hiszem.

2011. aug. 21. 20:08
 8/14 A kérdező kommentje:
UI.: Köszönöm mindenkinek!
2011. aug. 21. 20:08
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
bmeg ne irjatok már ilyen qwa sokat nem győzöm olvasni
2011. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A szellemek létezését próbálták már tudományos módszerekkel is bebizonyítani. Néhány tudós úgy véli hogy ha egy helyen erős érzelmeket élünk át, tehát ott éltük le a fél életünket vagy ott haltunk meg akkor bizonyos rezgéseket a hely magába szív.

Néhány elképzelés szerint a szellemek nem mind tudnak átjutni a túlvilágra és néhányan itt bolyonganak.

Senki sem tudhatja biztosan hogy mi az igaz, viszont szerintem ha csak lépteket hallasz vagy egy előzőleg ott lakó rutinos mozdulata ismétlődik meg akkor az nem feltétlen azért van mert meg akarnak ijeszteni. Viszont az a szellem aki ténylegesen megijeszteni akar az halála előtt sem egy békés nagymama volt...

Amúgy este azért gyakoribban mert olyankor megváltoznak a rezgések, a szemünk amire leginkább hagyatkozunk a háttérbe kerül és mivel már fáradtabban is vagyunk jobban el tudunk szakadni a mi világunktól.

2011. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!