Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogy válhatok vérfarkassá?

Hogy válhatok vérfarkassá?

Figyelt kérdés
Mióta megláttam őket filmekbe nem tudom kiábrándulni belőlük. Elvégre csak van valami alapja ha minden kultúrában megtalálhatóak.
2011. szept. 4. 22:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
Ne borotválkozz egy évig és összejön.Meglátod.
2011. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%

Azért találhatóak meg minden kultúrában, mert:

1 - régen az emberek még egy csomó dolgot nem tudtak a környezetükről, a furcsa éjszakai neszeket, a szokatlan állatokat (pl. torzszülöttek) misztikus bestiáknak vélték, a szóbeszéd meg felfújta a már eleve fantáziától túlfűtött beszámolókat az ilyen találkozásokról, észlelésekről (az emberek mindig is hajlamosak voltak alternatívan emlékezni, pláne ha ijesztő eseményről van szó, az emberi agy imád színezni utólag)

2 - likantrópia, ez egy létező mentális betegség, olvass utána, semmi természetfeletti nincs benne, a betegek azt hiszik, hogy állattá változtak, és úgy is viselkednek, fokozott szexualitás és agresszió, de nem változnak semmivé természetesen.

3 - totemisztikus - animisztikus vallásokban az azonosulás a totemmel egy fontos, szimbolikus folyamat volt, egyfajta spirituális átváltozás kb "felveszem a farkas bőrét - felöltöm a farkas erejét".


Az a vérfarkas, amire te gondolsz, nem létezik. A korai vérfarkasfilmekben és könyvekben a farkasember motívum az emberekben lakozó állatias gonoszságot hivatott szimbolizálni.

2011. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
De szépen kijelentettél valamit, amit csak a te törvényed állított fel. Kis piros pontot oda szélre kapod.
2011. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

1 - régen az emberek még egy csomó dolgot nem tudtak a környezetükről, a furcsa éjszakai neszeket, a szokatlan állatokat (pl. torzszülöttek) misztikus bestiáknak vélték,


Igazad van régen mikor az ember igazán a természettel összhangban élt, nem tudta eldönteni milyen a környezete. Állítom többet tudott a természetről mint most te.


A sámánok. Nem értem miért van benne az indián legendákba, hogy a sámán farkassá, bölénnyé,illetve medvévé alakult. Hazudni akartak az elkövetkező generációnak? Baromság, lehet hogy békepipáztak, de ugye nem gondolod hogy mindenki beképzelte hogy átalakult.


Egyébként ott a Bray road beast, vagy a michigan dogman, olvass utána ez nem kamu.


A másik meg, a sötét középkorba ugye iszonyat buták voltak az emberek. De azért a sok feljegyzés ami ránk maradt, nem lehet mind képzelgés. Nem egyszer látták hogy a farkas emberré alakult miután megsebezték, biztos mindenki be volt mindig lőve azért láttak ilyeneket... Hogy miként képes a tested átalakulni, én se értem de biztos vagyok benne hogy léteznek, és rengeteg alfaja van.

2011. szept. 5. 22:13
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Wyrm:

hú de sz*rrágó vagy, ember. Tessék, ha ennyire bántja a szemed a "nem létezik" kifejezés, akkor átfogalmazom: a filmekben szereplő vérfarkasok létezése igen erősen valószínűtlen, és emellett az ég világon semmi nem is támasztja alá.


Kérdező:

"régen mikor az ember igazán a természettel összhangban élt, nem tudta eldönteni milyen a környezete. Állítom többet tudott a természetről mint most te."


Az biztos, hogy jobban és bensőségesebben ismerte a természetet, mint én vagy az átlag mai ember, nem is állítottam az ellenkezőjét. Az őt körbevevő jelenségek magyarázatáról viszont szinte semmit sem tudott, és itt lép be a fantázia, és a kollektív tudattalan archetípusai.


De rendben van, mivel széles körben elterjedt, ősrégi folklórelem a bőreváltó (Dél-Amerikában jaguár, Afrikában hiéna, Japánban róka, macska és tanuki...), ám legyen, hiszel benne. Akkor hiszel ugye abban is, hogy a torzan születő gyerekek a tündérek, boszorkányok, szépasszonyok rút fattyai, akiket otthagynak az elrabolt szép embergyerek helyébe, vagy épp mind varázshatalmú sámánok? És abban, hogy a villámlás és mennydörgés nem egyéb, mint az istenek haragja? Vagy abban, hogy a lázbetegség vagy az epilepszia csupán az ártó szellemek hatása? Vagy hogy a mocsárláng az egy gonosz lidérc, aki utazókat akar tévútra vinni? A sárkányok, koboldok, gnómok, élőholtak, trollok, sellők is mind-mind valósak kell, hogy legyenek, csak mert sok ősi kultúrában felbukkannak valamilyen formában? A magyarázatot rögtön a természetfelettiben kell keresni, a kultúrantropológia, néprajz és pszichológia az smafu?


Nézd, abban hiszel, ami jól esik, megjegyzem, én sem vagyok egy kőkemény materialista. De te most halál komolyan azt gondoltad, hogy egy tapasztalt, gyk-látogató vérfarkas majd leírja neked a vérfarkasság hathatós receptjét?

2011. szept. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Wyrm: már persze ha nekem szólt a kommented...
2011. szept. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nem vitázom tovább mivel egyikőnk se bírja a másikat más hitre bírni :p. Én biztos vagyok benne hogy léteznek és ha meggebedek akkor is találok egyet.
2011. szept. 6. 15:51
 18/25 anonim ***** válasza:

Mire alapozod azt hogy léteznek? Honnan gondolod, hogy pont TE lennél az aki találna egyet, olyanból amin eddig más nem is törte magát hogy meglelje, mert egy mesebeli élőlény. E miatt a két Helyes válasz:

A való világra vonatkozó:

Sehogy, mert nincsenek vérfarkasok és nem lehetséges más élőlénnyé válni.

Illetve a gyermekmesék alternatív világára vonatkozó:

Az lesz vérfarkas, akit megharap egy vérfarkas. Ez esetben ha rávilágít a hold akkor átalakul.

2011. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Hát nem lett valami lenyűgöző az "átfogalmazásod".
2011. szept. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nem csak az indián sámánoknál van állattá alakulás, az eurázsiai sámánoknál is előfordul, lényegében a törzsi totemmel való azonosulás vagy a saját totemmel való azonosulás a célja, ami lehet akár a gyógyítás, akár a szellemutazás, akár a gonosz szellemekkel való küzdelem miatt.

Nem félrevezetésről szól, de gyakran nem a fizikai hanem az asztrális síkon történik átváltozás.


Az ártó boszorkány és varázslópraktikák közt is előfordul: a bűbájos nem saját alakjában valamilyen módon ártalmára lesz a "rendes" embereknek: megtámadja őket vagy állataikat, ellop valamit.


A farkas csak egy a számtalan felvehető alakjuk közül.

2011. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!