Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan válhatok buddhistává?...

Hogyan válhatok buddhistává? Egyáltalán válhatok-e?

Figyelt kérdés

Egész eddigi életemben nem hittem egy istenben sem, egyáltalán nem voltam vallásos, sosem találtam olyan vallást, amit a magaménak tudtam volna érezni, vagy aminek tanításaival egyesülni szerettem volna. Nemrégiben a kezembe akadt egy könyv Buddháról, mely inkább az életéről, mintsem a tanításairól szólt. Utóbbiról is voltak említések természetesen, viszont elég kevés. Kevés, de mégis elég ahhoz, hogy felkeltse az érdeklődésem a buddhizmus iránt.

Vajon Magyarországon milyen arányban vannak buddhisták?

Vannak-e olyan közösségek, ahova eljárhatna az ember ismerkedni ezzel a vallással?

Ha esetleg van itt olyan, aki jár ilyen programokra, írna nekem róla tapasztalatokat? Hogy mi zajlik ott, milyen gyakoriságú, stb. Minden érdekelne!


Köszönöm!


2011. okt. 24. 14:14
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
2011. okt. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Zalaszántó -> Stupa


:-)

2011. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Örülök, hogy érdeklődsz a Dharma iránt! (mi így mondjuk, kevésbé szeretjük a buddhizmust amely egy művi kifejezés)


Több közösséghez is látogass el és érdeklődj! Amelyik tetszik ott érdeklődjél komolyabban.


Mindhárom nagy iránynak Hinayána, Mahayána, Vajrayána vannak közösségei.


Sokan vannak akik elvben érdeklődnek a dharma iránt ők, nagyobb rendezvényekre jönnek el. A komolyabb gyakorlók persze kevesebben.


Ha érdekel akkor privát formában az általam ismert és látogatott közösségekről eltudom mondani neked a benyomásomat.


Ha túllépsz az érdeklődésen akkor beavatások, ünnepek, alkalmával lehetőséged nyílik Menedéket venni. Ezzel a szertartással válsz buddhistává. Nem hosszú, 5 perc az egész és nem fáj, csak vágnak egy kicsit a hajadból.


üdv

2011. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


például, ez a közösség nagyon elkötelezett és tiszteletreméltó

2011. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 francais11 válasza:

válhatsz

drukkolok,majd írj vissza hogy ment

2011. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 feketepeter ***** válasza:

Buddhista vallásúvá akarsz válni, vagy vallási közösséghez szeretnél tartozni? Itt kicsit összemosódott a kettő.


Ha a vallási külsőségek érdekelnek inkább, akkor az előttem szólók leírták, hová fordulj. Ajánlom még a [link] oldalt, ahol közelebb kerülhetsz a közösséghez, illetve további olvasnivalót találsz. (Nem én üzemeltetem az oldalt.)

2011. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elhatározod, hogy áttérsz. Ez egy nagy döntés, de remélem engedni fogják.
2012. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!