Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért akar a halála után is élni?

Figyelt kérdés
értem ezt úgy, hogy sokan hisznek a mennyben és a pokolban, ami a halál után várja a lelküket
2011. nov. 17. 23:33
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
74%
Miért, te el akarsz rohadni a földben, aztán annyi???
2011. nov. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
25%
én azt nem értem miért nem akarnak emberek örökké élni?...elrohadni sem jobb opció, és aki meg a mennyben hisz, ott is örökké élne, csak még (márbocsánat, de) nyalnia is kéne istennek...szal tényleg nem értem XD
2011. nov. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 Vadmeggy ***** válasza:
88%

Mert egyébként mi értelme lenne az életednek?

Meghalsz kész vége, nincs semmi?

Mi az a semmi?

Miért melózol napi 8 órát feleslegesen? Miért szenvedsz egy életen át, ha úgy sincs értelme?

Szerintem ezt ép ésszel fel fogni sem lehet.

2011. nov. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 Vadmeggy ***** válasza:
66%
Annabell neked sem lehet túl sok eszed :(
2011. nov. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
89%
Honnan tudjátok, hogy nem élünk a halálunk után?
2011. nov. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
84%
02:06 pontosan. Semminek nincs semmi értelme, egy nagy hülyeség az egész, a nagy francért melózunk, tanulunk törjük magunkat, mert a vége úgyis ugyanaz, ami ráadásul szintén sz*r, szóval lehet, hogy az a cél, hogy erre rájöjjünk, és megtegyük a földnek azt a szívességet, hogy "eltűnünk"?
2011. nov. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
90%
Én a halálom előtt szeretnék élni, de eddig csak vegetálni sikerült!
2011. nov. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
40%

Akar a fene (én biztos nem) élni még halálom után is, pláne örökké... Bőven elég nekem ez az élet, ezt szeretném kiélvezni, remélhetőleg tudok is hagyni valamit hátra, amiről legalább egy-két ember emlékezni fog rám, és úgy akarok meghalni, hogy büszke legyek a gyerekemre, hogy viszi tovább az életet.


Ezenkívül abszolút nem zavar, ha elrohadok a földben. Ez az élet rendje.

2011. nov. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
47%

Igazából élsz a halálod után is, csak szerintem újjászületsz, más testbe, más életbe, és a korábbiakat mind elfelejted.

Az örök élet pedig azért nem jó, mert... Na, azért van pozitív oldala is, hogy így belegondolok.

Pozitív:

- Olyan korokat láthatsz, olyan sokat, és annyi tapasztalatot, szokást tanulhatsz, annyi nyelvet, annyiféle helyen járhatsz, hogy az hihetetlen.

- Gondolom az örök életűek nem is nagyon öregszenek fizikálisan, mert az szívás lenne, ha 500 évesen egy konkrétan összeaszott mazsolaként vegetálnál.

Negatív:

- B*sszus! Egy csomó háborút, éhínséget, pusztítást, katasztrófát átélnél!

- Ha valaki örökké él, attól még nem tud alakot váltani, szóval valószínűleg egész végig utazgatnia kéne.

- A szeretteid meghalnak, de Te nem. Előbb-utóbb egy Magadba zárkózó, kőszínű, magányos ember lennél, nehogy tovább sérülj.

2011. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
szerintem nem azért melózunk, meg teszünk akármi jót, hogy utána valami jó várjon, mármint sokan ezt csinálják, de én, úgy gondolom az egész életünkön át tartó munka az csak egy közvetett feladat, amivel valójában eltakarjuk létünk igazi célját( saját magunk elől is). kb 2400 évvel ezelőtt, élt Empedoklész aki szerint:nincs születése egynek sem az összes halandók közül, sem rettenetes halálú vége, hanem keveredés létezik csupán és átalakulása a keveredetteknek. Igazából ezt a példát véve, sose halunk meg , hisz a testünk átalakul, elrohad ha úgy jobban hangzik, hogy egy másik célt szolgáljon mint előtte, szóval nem semmi vár minket, mi csak a természet része vagyunk, a körforgás része. Szerintem.
2011. nov. 18. 10:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!