Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az indiánok ált. Mért hozhatók...

Az indiánok ált. Mért hozhatók összefüggésbe a szellemekkel?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a természetközeli népeket szeretik misztikus színben feltüntetni.
2011. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert az indiánok lélekkel, szellemmel ruházták fel a körülöttük lévő világot.

Hiték hogy a folyónak, A földnek, A köveknek, A fáknak saját szellemük van...

És milyen csodálatos elgondolás ez. :)


Az állatoknak is mindnek saját szellemet társítottak. És ez alapján nevezték el egymást is.

Amelyik állat szellemiségére hasonlított annak az állatnak a nevét kapta az ember. Ami egy nagy megtiszteltetés.


De persze ez az én véleményem nem vagyok a téma szakértője. . .

2011. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert sámánisztikus vallásúak, aminek fontos eleme a szellemekkel való kommunikáció, valamit a környezet szellemekkel való benépesítése, illetve emberszerű megszemélyesítése.

Sámánok most is vannak eurázsiában is, valamint a mi táltos hitünk is ilyen volt, de európa ugye "haladó" szellemű kultúrterület, és mint ilyen, nem engedhet meg magának "babonaságokat", az indiánok viszont sokáig gyakorolhatták ezt a fajta vallást, (ismerjük és indiánromantika elemeként, jellegzetes folklórként tovább él ), és talán ez az egyetlen, ami igazán az övék maradt a rezervátumokba kényszerítések és jogtiprások után.

2011. nov. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, ez egy olyan kérdés, amire az a válaszom, hogy nem tudom. Talán mert ők közelebb állnak a szellemvilághoz a természet által, nem a betonos, rohanos, más értékes dolgok figyelmen kívülihagyásos létben élnek. mi történne veled, ha hónapókra, évekre elszakadnál a mostani életformádtól? És hasonló helyen élnél mint az indiánok. Csak a természet venne körül, belőle táplálkoznál, " ő " gyógyítana meg ha beteg lennél, erőssé tenne téged a benne rejtőző félelmekkel, vadállatok, és megannyi veszélyek által. A természet mindent magában foglal, félelem, akaraterő, túlélés, szépség, egészség, stb...melyeket a civilizált, önző emberek nem is vesznek tudomásul. Hogy is lenne fogalmuk így a szellemvilágról is?
2011. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!