Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Tényleg volt bányarém vagy...

Tényleg volt bányarém vagy most is van?

Figyelt kérdés

Olvastam a netről ilyen misztikus lényejűket és a bányarém benne volt.Szerintetek volt vagy még mindig van?

Kíméletlen kommentekkel kíméljenek meg ha lehet.



2011. dec. 22. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
[link] Igen, léteztek, persze, hogyne.
2011. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Drááágaszááág...esz haszugszág! Gollam gyönyörűű...nem bányarém...eszt ki mondta neked Gollamról?

(Amúgy kérsz köszépföldei papuckát kedveszkém?:) )


Gollam

2011. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Igen, itt lakik a szomszédban.
2011. dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát az 2-3szar válaszok. Mondtam hogy fogyatékosok ne mondjanak semmit.

Az első az jó láttam már azt az enciklopédiát.

2011. dec. 22. 13:03
 5/23 anonim ***** válasza:
Láttad már A barlang(The descent) c. filmet? Ott is furcsa szörnyecskék éldegélnek a bányában. Lehet ezek a legendák adták az alapötletet a filmhez.
2011. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A bányarémek és a törpék alakja sok mitológiában megtalálható. A legelterjedtebb róluk az, hogy hasonlóan a többi természetfeletti lényhez, nem léteznek. Hallottam már olyan feltételezést is, hogy szellemi lények lennének, sőt, még olyat is, hogy a földfelszín alatt élnek ilyesmi lények (sokan földönkívülieknek tartják őket), és néha megmutatták magukat pár szerencsés embernek, akik el sem hitték, hogy ilyesmi létezhet, így azt gondolták, hogy tündérekkel, koboldokkal, törpökkel, és egyéb csodálatos lényekkel van dolguk. A népmesék és mítoszok, a népi mondavilág pedig megőrizte alakjukat.
2011. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

De miért?? Gollamot szenki nem szereti...:((


Gollam

2011. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

a neten anno keringett egy körlevél féleség, nekem is megvan, ha érdekel elküldöm

a lényeg, hogy ilyen furcsa, természetfeletti, szellemes, démonos képek vannak benne, és van benne egy barlangos kép, a történetre már pontosan nem emlékszem, de volt egy fotós, aki egy barlangból furcsa sikolyokat hallott, ezért bement körbenézni, majd pár óra vagy nap múlva szétmarcangolva találták meg a rendőrök, az utolsó kép a gépében egy furcsa démon szerű lényről készült,

nem tudom, hogy igaz-e a történet, lehet hogy csak nagy kamu az egész, mindenesetre a kép nagyon félelmetes

2011. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Előző! Nekem el tudod küldeni? Azt megköszönném.
2011. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Réges régen, mikor még nem voltak az emberek ennyire szűk látókörűek, amikor még bizonyos érzékek ébren voltak, akkor bizony még láttak olyan lényeket, amik ugyanúgy most is léteznek, csak már ők is kevesebben vannak, és utálják az embert azért, amit a földel tettek.


Gyakorlatilag a bányarém szerintem az a típusú entitás, aki az ásványokban és egyéb kövekben élnek, így kerülhettek kapcsolatba a bányamunkásokkal.


Egyébként bővebben Dora van Gelder: Igazi tündérvilág könyvében olvashatsz erről.

2011. dec. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!