Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Definiálnád Isten fogalmát?...

Definiálnád Isten fogalmát? Hiszel benne vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 21:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
61%
Nem teremtett, örökkévaló, természetfeletti hatalmú. Kb. ennyi. Nem hiszek benne.
2012. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Isten nem más mint a létező és a nemlétező dolgok összessége.
2012. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Nekem csak simán a létező dolgok összessége, és szerintem nem természetfeletti, szerintem olyan nincs.

A természet önmagában is elképesztően misztikus, csak sok munkával jár a megismerése, és csak rengeteg tanulás után helyettesíti a spiritualitás izgalmát.

2012. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Isten egy olyan lény, amit az ember már kezdetektől fogva kitalált, mert nem bízik eléggé magában, ezért kell neki valaki "ott fent", aki vigyáz rá. Röviden ennyi.


A második kérdésre a válasz: nem

2012. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Az első szóló vagyok. Némi kiegészítést tennék a definícióra vonatkozóan:

Az Isten a gondolkodó lények egy lehetségesnek tartott MAGYARÁZATA az őket körülvevő világ jelenségeire, ideértve a világ keletkezését és megszűnését. A természeti tények és folyamatok (születés, élet, halál stb.) magyarázatául általában csak olyan szellemi lény fogadható el, aki öröktől fogva van (nem teremtett) és örökké lesz (örökkévaló) és természetfeletti hatalma folytán alkalmas arra, hogy válaszul szolgáljon a gondolkodó ember "miértjeire". Az egyes vallások olyan kérdéseket tettek fel, amelyre csak egy "emberarcú" isten tud kielégítő választ adni, tehát emberi tulajdonságokkal ruházták fel. Kezdetben csak több isten felelt meg az emberek igényeinek pl. egyiptomi, hindu, görög, római politeizmus esetében, ahol nem kellett örökkévalónak, csupán halhatatlannak lenniük, de a természetfeletti hatalom "elvárás" volt. Később, Egyiptomban Ehnaton feltalálta az egyistenhitet, a zsidók ezt plagizálták, majd a keresztények és a muszlimok elterjesztették a világban. A hinduizmus megmaradt a politeizmusnál, viszont az istenek világát is megújulónak tartják (világkorszakonként kiárad, majd összehúzódik). Buddha pedig közben megalkotta az isten nélküli vallást istenekkel és félistenekkel, akik halandók mint az ember, de jó karmájuknak köszönhetően természetfeletti hatalmuk (és nagyon jó dolguk) van.

Tehát , a fentiek szerint az ember teremtette („definiálta”) magának az istent (isteneket), és annyit és olyan tulajdonságokkal rendelkezőt, amennyi megfelelt annak érdekében, hogy megmagyarázza a dolgokat. A változó igényű emberiség fokozatosan „kinövi” a vallásait és csinálhat újakat, mint pl. a szcientológusok Xenu-ja, vagy a Jedi vallás.

Ha tévedek, mentségemre szolgáljon, hogy Isten még nem adta létezésének egzakt bizonyítékát.

Ups. Most látom, hogy ez nem a vallásrovat…:D

2012. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Diavolino44 ***** válasza:

Isten létezik isten bennünk van.

zsoltárok könyve 82:6: Mindannyian Istenek vagytok a fenségesnek fiai mindahányan.


Én mindig azt mondom, egyszer mindenki hiszi, hogy van isten! Ez pár másodperccel/perccel/órával a halál előtt történik meg. Mert én még olyan haldoklóról nem halottam aki ne félt volna a haláltól. S az elmúlassa előtt ne gondolta volna, hogy valahol lesz folytatása. S én úgy gondolom ha idővel úgyis hiszem majd isten létezését akkor ne csak az utolsóban. Mert az baromira nem Fair!

2012. márc. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Diavolino44 ***** válasza:
Isten definiciója: rezgések végtelen sorozata
2012. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Diavolino! A Zsoltárok könyve nem csak a választott nép tagjainak szólt? A zsidók (akkoriban) igen erősen diszkrimináltak minden, általuk bálványimádónak titulált népet, és most enyhén szóltam. Én el tudnám fogadni akár azt is, hogy "Isten végtelen számú rezgések sorozata", de akkor mi az oka annak, hogy ahány nép, annyi vallás? (Na jó, mára ez már nem igaz.)És ahány vallás, annyi isten? A rezgések mindenhol rezgések, tehát egy univerzális istennek szabadna csak lenni. Esetleg úgy gondolod, hogy e minőségében még nem adott életjelet magáról?

2012. márc. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Vagy kismillió vallás van, meg sokezer isten. A híve mindegyiknek meg fog neked esküdni, hogy pont az övé vagy az ő 300 féléje az amelyik létezik.

Úgyhogy előbb te definiáld, melyik isten fogalmát is akarod a valahányezer féléből.

2012. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Az élet kardinális kérdése.


Az értelemmel bíró teremtett lényeknek három kardinális problémája lehet. Az első a TEREMTÉS. A második a SUGALMAZÁS. A harmadik a MEGTESTESÜLÉS. E három közül sorrendben a harmadik az első. Az előző kettő EZÉRT van. Mit jelent az Istennek ez a három megnyilvánulása?

A teremtés az Isten abszolút tökéletessége oldaláról nézve szükségszerű megnyilvánulás, mivel a lét pozitív értelemben több, mint a nemlét. De az is szükségszerű Isten oldaláról nézve, hogyha teremt, akkor önmagához méltó tökéletességet kell teremtenie. Ez pedig csak Ő maga lehet. Tehát a MEGTESTESÜLÉSBEN Neki magának kellett megteremtményesülni. Ennek pedig morális előkészítése volt a sugalmazás, mely ugyan meg nem szűnt a teremtéssel, de más tartalmat kapott általa.

Első kijelentése a nyilvánosság előtt ezért így hangzott: "Betelt az idő."(Mk 1;15). Vele elérkezett a világvége! Általa, Vele és Benne már mindenki tudhatja, ha akarja, hogy hogyan néz ki a tökéletes, boldog ember. Példát adott nekünk. Minden problémánkra megoldás Ő. És csak Ő a megoldás. Senki más! Bennünk él.(Jn 14;23)! Közöttünk él. (Mt 18;20)! Ha valóban érdekelnek azok a kardinális kérdések, melyek boldogságod alappillérei, akkor akard jobban megismerni Őt. Megismerhetjük az evangéliumokból, a szívünkből, a józan eszünkből, a körülöttünk és bennünk megtapasztalható történésekből.

2012. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!