Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Igaz szerintetek az a mondás,...

Igaz szerintetek az a mondás, hogy nincs olyan, hogy természetfeletti, csak olyan amit a tudomány jelenlegi állása szerint még nem tud megmagyarázni?

Figyelt kérdés
Más szóval mindennek van racionális magyarázata, csak lehet mi még nem tudunk róla.

2012. jún. 23. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem így van.Nincs természetfeletti lény csak olyan amit Chuck Norris nem ismer.
2012. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz.
2012. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Einstein párhuzamos dimenziókat feltételez. Lehetséges hogy egy párhuzamos "szellemi" síkon vannak (Pl.: szellemek)... Vagy bármelyik általunk nem látható síkon, színtartományban,...létezhetnek számunkra felfoghatatlan dolgok..


Más szóval mindennek van racionális magyarázata, csak lehet mi még nem tudunk róla


Szóval ha azt kérdezed hogy egyet értek e azzal hogy nincsenek természetfölötti dolgok csak tudományos dolgok vannak.....csak időbe telik hogy mindenre magyarázatot adjon a tudomány....Nem ezzel nem értek egyet.


Ha nem hihetnék abban hogy Pl.: A nagypapám valahonnan lát engem, és néha büszke rám ...vigasztalhatatlan lennék. Mi történne ha a vallásokat, a csodákat megmagyaráznák. Ha csak a tudomány lenne a világ rosszabb hej lenne.

2012. jún. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, végül is szerintem ez a valami rejtélyesben való hinni akarás ami létrehozza és fenntartja a természetfeletti, "szabályokon kívüli" legendákat. Talán soha nem fogunk minden rejtélyes dologra választ találni, de szerintem még akár a közeljövőben is kerülhet sor új felfedezésekre és mítoszok ledöntésére.
2012. jún. 24. 00:37
 5/6 Antimod ***** válasza:

"hinni akarás ami létrehozza és fenntartja a természetfeletti, "szabályokon kívüli" legendákat"


Itt van a kutya elásva. A szabályokat mi állítottuk - szerintem többségében tévesen. Természetfelettinek tartjuk azt, ami ugyanolyan természetes lehet, mint a Naprendszer, csak nem érzékeli mindenki, de attól még létezhet. A párhuzamos dimenziók ugyanolyan valóságosak lehetnek, mint a számunkra látható és megfigyelhető univerzum, csak kívül esik az emberiség által alkotott és jelenleg fennálló szabályrendszeren.


Biztos, hogy a jelenlegi tudomány nem fogja ledönteni a "mítoszokat", és nem fogja megmagyarázni a ma megmagyarázhatatlannak tartott jelenségeket - éppen a szabályrendszer tökéletlensége, beszűkültsége folytán.


Mert ha valamit nem lehet megmagyarázni egy adott szabályrendszerrel, akkor nem a jelenséggel van a baj, a vizsgálat módján kell változtatni. Eljön majd az az idő is, amikor felismerik és alkalmazzák is ezt az igazságot, de most még nem tartunk ott.

2012. jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 yossarian44 ***** válasza:

Na, itt van egy kis fogalomzavar.


A "szabályok, amiket mi állítunk" na az pont a természetfeletti erők létébe vetett hit. A Tíz Parancsolat, az átkok, rontások működése, az Istenek akarata, vagy karma, na ezek az ember által alkotott szabályok és korlátok, mivel emberek találták ki őket, a működésükre sincs se bizonyíték, és a létüket nincs okunk megalapozottnak gondolni.


A létüket is annak köszönhetik, hogy nagyon sok ember makacsul ragaszkodik hozzájuk, mivel pl.: a karma és a reinkarnáció lényegesen megnyugtatóbb, mint hogy a gonosz nem mindig kapja meg méltó büntetését - sőt, gyakran röhögve meglép - és hogy a halál után valószínűleg nem történik semmi. Csak azért hinni valamiben, mert jobban hangzik, mint a tudományos világképp, az semmiképp sem okos, viszont teljesen érthető, minden elme úgy próbál védekezni a rideg valósággal szemben, ahogy tud.


Az olyan dolgok, amelyekkel mondjuk a fizika/biológia/kémia foglalkozik, na azok pont azok a szabályok, amelyek az embertől függetlenek, mert az ember előtt is léteztek, és létezni fognak az emberiség pusztulása után is, függetlenül attól, hogy az ember hisz-e benne, vagy sem.


Pl.: tömegvonzás, atommaghasadás, génmutáció, ballisztika, sugárzás, stb.


A lényeg az, hogy amiről most azt feltételezzük, hogy nincs rá tudományos magyarázat, arra ténylegesen lehet tudományos magyarázat: méghozzá az, hogy az egész csak mese, semmi más. Persze, előbb meg kell vizsgálni a jelenséget egy párszor, mielőtt leírjuk - csúnya lenne valami mellett csak úgy, hitetlenség miatt elmenni - de sajnos az esetek nagy részében az "amire nincs magyarázat" jelenségek mellett már ott van egy meglehetősen unalmas, száraz, de valószínűleg igaz magyarázat, és jó sok, színes, érdekes, izgalmas, de alapok nélküli is.


Szerintem a jelenleg ismeretlen jelenségek közül csak kevésnek van ténylegesen tudományos magyarázata, és egy nagyon nagy részük babona/hiedelem/mítosz.


Az ember azért tanul - szerintem - hogy meg tudja különböztetni a valósat a valótlantól, és ne vegyen értéktelen hologramos karperecet 20 fontért.

2012. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!