Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki miért hisz, illetve miért...

Ki miért hisz, illetve miért nem hisz a szellemekben, vámpírokban?

Figyelt kérdés

Egy előző profilomban (KMartin4) feltettem a kérdést egyszer, de most megint érdekelne a véleményetek. Többek között azért is, mert nekem például rengeteg álláspontom változott (de továbbra is hiszem, hogy léteznek, a hogyan a lényeg).


Szóval, nekem az ilyen dolgokra van (tudományos) magyarázatom, bár tévedhetek (de ki nem?). Szóval, akit érdekel a dolog, az írjon PM-et, ha gondol (de a szellemeket, lelkeket most itt leírnám példának, ha nem gond).


Biztos lesznek (tapasztalat), akik megkérdezik: Hány éves vagy te ***? Annak mondanám, hogy 15, de nem fantáziavilágban élek, eszes gyerek vagyok, és tanultak alapján magyarázok. Amúgy jeles vagyok, csak a földrajzom rosszabb, az is 4-es.


Szóval, én a szellemeket annak idején előző profilomban (KMartin4) úgy írtam le, hogy más lények, akik valahogy megjegyzik az alany emlékeit, viselkedését is esetleg stb.

Ez... számomra már tök máshogy van.


Amúgy aki csak azért olvassa el, hogy azt mondhassa: Ez nem így van, nem is léteznek! - annak üzenném, nem kell hinni bennük! Nem vagyok hülye, kitalálok dolgokat, majd igyekszem megmagyarázni (pl. a vámpírok - van rájuk egy nagyon jó kis magyarázatom).

Aki pedig csak megosztaná tapasztalatát, véleményét (nem bunkó módon, ha lehet), mert mondjuk nem érdekli úgy a dolog, annak sem szükséges elolvasnia és/vagy elfogadnia az alább leírtakat.


Szóval, ahogy most írnám le a szellemeket (akiket érdekel az ilyesmi, és akiknek van ideje, annak szerintem érdemes elolvasni):


Megjegyzés: A magyarázat megértéséhez ismerni kell kicsit a kvantumfizikát, de az itt lényeges részét leírom:

- A kvantumfizika kapcsolatai, a kvantumkapcsolatok teret és időt nem érintenek.

- A kvantumkapcsolat elektromágneses jelenség. Csak teljesen azonos frekvenciájú jelenségek (személy, tárgy) között lép fel.

- Mivel e kapcsolatok nem érintenek teret és időt, ezért azonnaliak, ez az egyetlen olyan érzékelés, amely tényleg azonnali.


A kvantumfizikával és az aggyal is foglalkozó tudósok szerint az agyban kvantumfizikai folyamatok is zajlanak. Azaz az agyban nem csak egymáshoz kapcsolódva futhat az elektromos jel; legjobb példa erre a tudatos gondolkodás - ahol a folyamatot semminek nem kéne kiváltania.

Ezek alapján az agyat kívülről irányítja valami. (A "kívülrőlt" pedig nagyon is szó szerint kell érteni.)

A kívülről való irányítást alátámasztja azon emberek tapasztalata(i), akiknek szívműtétje volt, miszerint látták a műtétet kívülről. Azonban ez az elmélet támadható, mert az agy működhet még, ha a szív nem is. Erre egy emiatt "híressé" vált ember - akinek nem jut eszembe a neve - példáját hoznám fel. Agyhártya gyulladása volt, az agykéreg teljesen működésképtelenné vált, agysebészek igazolták. Ellenben emlékei voltak így is a túlvilágról!


Most pedig igazolnám a kívülrőlt ugyanezen ember példáján:

Az emlékeiben is mindenen kívül volt egy adott szakaszban, ezt a helyet - nyilván, mert keresztény - Istennek nevezte. Emellett emlékei más szakaszaiban földi lények testében volt - én emiatt is hiszek inkább az újjászületésben, bár a kereszténység hatásai rajtam is érezhetőek. Illetve volt, hogy csak test nélkül járt a Földön.


Szóval, minden fent leírt alapján az emberek (és más élőlények) mindenen kívül levő lelke (én így tudnám nevezni) nem feltétlenül választ új testet, hanem inkább megőrzi régi életét, még ha halott módján is, ezek az általam nevezett szellemek.


Néhány érdekesség szellemekről

==============================

Barátságosnak vagy semlegesnek tűnő szellem megjelenése:

- Olyan helyeken v. személyek közelében, ami kötődik hozzá: Ez szerintem a vágyakozást, a honvágyat jelentheti.

- Más-más helyeken, ahol addig nem járt: Semmi más, csak a földi élet tarthatja itt, vagy csak meg akar tudni valamit még.


Barátságtalan, félelmetes megjelenés:

- Az illetőre jellemző helyen v. személy közelében: Bosszúvágy, avagy valami szörnyűséget akar megmutatni; ezen helyeken valami rossz történhetett vele, akár itt hallhatott meg.

- Más helyeken: Valami rossz történhetett vele, de nem akar visszamenni oda, ahol az történt vele; vagy pedig a meg nem értettség lehet az egyik ok.


Ködszerű, pillanatnyi megjelenés: Rémület, vissza akar térni, de fél, rossz történhetett vele.


Utóirat: Bocs a kisregényért, de egy 15 évestől ilyet nem vártál, mi? :P



2012. jún. 13. 19:16
 1/6 hunbula ***** válasza:

Az emberi agy valóban bonyolult szerkezet, olyannyira, hogy önmagára is vissza tud hatni. Ergo meg tudod magad győzni dolgokról. Szerintem tudod, mire utalok ezzel. A másik a magyarázatkeresés. Ha valami olyannal találkozol, amit nem tudsz értelmezni, az agyad a legvalószerűbb magyarázatot fogja generálni. (Ide tartozik az is, hogy ha benézel egy sötét sarokba, és valami szörnyet látsz ott egy pillanatra, az valószínűleg nincs ott igazából, hanem korábbi gondolataid, észleléseid alapján az agyad oda"szerkeszti": "Tetszene-e neked, ha ez lenne ott?")Ez pedig tömeges szinten is működik. Tehát, szvsz, az agyi érzékelés valódiságát nem lehet bizonyíték értékűnek tekinteni. (Kvantumfizikus nem vagyok ,nem is leszek, de a pszichológiai megközelítés alapján a fentit tartom valószínűnek.) Ez alapján nem tekintek bizonyíthatóan valóságosnak semmilyen észlelést. Ezzel nem azt mondom, hogy nincsenek szellemek, csak hogy nem lehetek biztos abban, hogy valóban léteznek-e. Viszont, ha engedélyezem egy ilyesféle entitás létezését, úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy érzékelhetően meg tudjon jelenni, energiára van szüksége. Ha valóban egy elhunyt személy személyiségének, lelkének, ahogy tetszik, "lenyomata", akkor addig kell, hogy el legyen látva energiával, amíg azon bizonyos személy testéből elég létezik az entitás fenntartására (más kérdés, hogy az agy halálával menni marad az adott személy értelméből, emlékeiből). Nehezen hiszem, hogy például egy százéves csontban elég energia lenne, tehát így időben behatárolható az entitás létezése. Szóba jöhetne az az eshetőség, hogy az tartja fenn az entitást, aki emlékszik rá, gondol rá, de itt újra bejön az agyi jelek kétértelműsége. Ennél tovább nem jutottam ebben a témában.

A vámpír pedig, ha valóban örökkévaló, értelmes lény (nem kizárólagosítva állati ösztönökre), akkor valószínűleg saját társadalmában, elzárva él, és olyan titkokat tud, amit mi, egyszerű emberek el sem képzelhetünk. És nem lesz szerelmes tinilányokba.

2012. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a szellemek itt maradt lelkek, akik általában bevégezetlen dolog miatt maradnak, nem tudom hogy hogy lépnek tovább, ha egyáltalán tovább bírnak.


A vámpírok meg nem olyan ostobák hogy felfedjék magukat, az ember fél mindentől amit nem ismer, nem nyugodnánk amíg ki nem irtanánk őket, illetve próbálnánk az erejüket felhasználni.

2012. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsõnek: Én értem, mire gondolsz, de én úgy gondolom, hogy egy szellem máshogy is megszerezheti az energiát (mi sem mástól kapunk úgymond energiát).


Másodiknak (meg másoknak): Félreérthetõ volt a kérdés, nemcsak a szellemekre, vámpírokra gondoltam, hanem úgy minden temészetfeletti lényre is (feketeszemû emberek például).

2012. jún. 14. 16:00
 4/6 anonim válasza:
Figyelj haver nem olvastam végig a "kisregényt" vannak érdekes dolgok és lesznek is de mindenki döntse el mit hisz Én személy szerint nem hiszek a szellemekben és soha nem is hittem
2012. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Antimod ***** válasza:

Kétféle szellem van:


1) Nem személyhez kötődő, hanem tudatforma, amely ott "ragadt" pl. egy gyilkosság, csatamező helyszínén, vagy egy épületben (pl. egykori börtönök, elmegyógyintézetek ilyenek). Ezek a gondolatformák csak érzékelhetők, de kétirányú kommunikációra nem képesek.

2) Valódi entitások, amelyek valamiért itt ragadtak a földi síkon (pl. nem tudják, hogy halottak, nem mernek a fénybe menni, nem tudják, hogy kell, stb.). Ők meg is nyilvánulhatnak (Poltergeist-jelenségek, élő emberek "megszállása" - ami inkább csak sorozatos, többé-kevésbé sikeres gondolat-befolyásolási kísérletet jelent).


A többi:


1) Vámpírok, vérfarkasok és egyebek létezésére/nem létezésére nem tudok mit mondani, nem is foglalkozom a témákkal, szerintem csak legendák.


2) Földönkívüliek léteznek, de inkább dimenzióutasok lehetnek, nem hinném, hogy a szomszédos naprendszerből pattannak át ide.

2012. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak köszönöm az űrlényekről írt megjegyzését, ugyanis nem csak a szellemek, ilyenek érdekelnek.

Bár szerintem az űrlény nem olyan természetfeletti lény, de véleményt róluk is szívesen várok. :)


Mindegy, ha már az utazásuknál tartunk, akkor érdemesnek tartom megemlíteni, hogy a kvantumkapcsolatokkal egy adott frekvencián egy másik ugyanolyan frekvenciájú objektummal lehet összekapcsolódni, ami lényegében egy teleport.

E módon pedig könnyen el lehet jutni bárhova időeltolódás nélkül, és még csak meg sem erőltetjük magunkat.


Még egyszer: Köszönöm a véleményed, meg mindenki másét! :)

2012. jún. 19. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!