Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Álomparalízis, vagy esetleg...

Álomparalízis, vagy esetleg démonok, szellemek? Személyes tapasztalatok, lent!

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta történnek velem érdekes dolgok, amiknek eleinte nem tulajdonítottam nagy szerepet, ma már viszont egyre inkább érdekel.

Az első ilyen élmények hangok hallása, halk morajlás, vagy épp süketítő sípszó. A moraj, ami félelemérzettel tölt el, próbál álomba meríteni. A sípszó, amit a bal fülemben hallok, veszélyre figyelmeztet (általában ezek után mindig történik kisebb szörnyűség...viták, harag, méreg)

Később egyre gyakrabban részese voltam az álom-ébrenlét közötti állapotnak, amikor a test nem mozog, látom magam kívülről, látom a körülöttem lévő dolgokat, viszont az állapot elhagyására nagy energiára van szükségem. Míg egyáltalán nem tudtam kezelni a helyzetet, addig olyan pontra is eljutottam, hogy éreztem, hogy az ereimet megtölti vlm forróság, és a vér áramlása a szívembe felgyorsul, majd megáll pillanatokra. Ekkor annyira koncentráltam arra, hogy legyek túl rajta, hogy sikerült "felébrednem", megmozdulnom, viszont olyan állapotba kerülök, hogy még ezután sem könnyű, hogy tudatomnál legyek...egyre inkább vissza akar húzni valami.

Többször éreztem azt, hogy a mellkasomon ül egy nagy súly.

Többször érzem azt, hogy valaki figyel, valaki mellettem van.

A hidegséget amit magam körül érzek _néha_ más nem érzékeli.

Komolyabb dolgok amik történtek:

Egyik éjjel, a koli szobában voltunk mind a 3-an lányok, későn feküdtem le aludni, de már mindenki aludt. Arra ébredtem, és tényleg felébredtem, hogy valaki lehúzza rólam a takarót. Még mérges is voltam, hogy megint bejöttem a haverok egy jó buli után, és engem akarnak zavarni, de nem. Visszatakaróztam, és a következő érzés az volt, hogy befekszik mellém valaki, átölel, és a fülembe súgja, hogy "nem kell félned, nem lesz semmi baj". Az arcára nem emlékszem, csak arra, hogy megcsókolt, éreztem, és a sötétben átölelő árny, lassan eltűnik, a semmibe, és a takaró felemelkedik, majd leesik. Reggelig ébren voltam, lámpánál, és imádkoztam, de a jelenlétét még később is éreztem.

Másik érdekes történet, amit _élveztem_, hogy elkezdtem felemelkedni vízszintesen az ágyamról, és kb 10 cm-re sikerült elhagynom a matracot. :/

Ezeket tapasztalván egyre jobban érdekelt, hogy mi ez, és próbálgattam dolgokat.

Pl.: arra koncentrálva, hogy essen le a szobámban a plakát a falról, az le is esett. Csak az volt a fura az egészben, hogy én a ház előtt voltam mikor erre gondoltam(hogy majd ha felérek kipróbálom), és a szobámban lévő plakát akkor abban a pillanatban le is esett. A szobatársamat a folyosón találtam, ahogy sírt, és nem tudta mi történt, de szörnyű érzés töltötte el.

Később nem igazán játszottam ezzel a dologgal, de sok-sok emberrel összefutottam már, akik jártasak ezekben a témákban, és látnak bennem valamit, ami különleges. (boszorkány, jósnő, stb.)

Ez csak pár dolog amit felsoroltam, egyáltalán nem kamutörténet, nem poénkodni akarok vele. Kérem, csak azok kommentáljanak, akiket érdekel a téma, vagy esetleg átéltek hasonló dolgokat. Előre is köszönöm.


U.I. : nem tudom mennyire van tartozhat ezzel a menny-pokol kapcsolat. Istenben teljes mértékben hiszek. Ha van jó, akkor van rossz is, tehát a Sátán. Ha pedig ezek léteznek, vannak démonok és angyalok is. Már csak az a kérdés, hogy az ember mennyit tudhat minderről, és mennyit tud?



2012. júl. 1. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Paralízis.
2012. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

„hangok hallása, halk morajlás, vagy épp süketítő sípszó.”

Rossz a füled, beteg, valami baj van vele.


„a test nem mozog, látom magam kívülről, látom a körülöttem lévő dolgokat,”

paralízis és hallucináció


„éreztem, hogy az ereimet megtölti vlm forróság, és a vér áramlása a szívembe felgyorsul, majd megáll pillanatokra. ”

Pánikszerű tűnet a paralízis okozta sokk miatt.


„Többször éreztem azt, hogy a mellkasomon ül egy nagy súly. ”

Alvásparalízisnél egyértelmű. Régen azt hitték, egy démon ül az emberek mellkasán, de csak alvásparalízisük volt.


„Többször érzem azt, hogy valaki figyel, valaki mellettem van. ”

Enyhe paranoia. Üldözési mánia, beképzeled, mert butaságokat olvasol.


„A hidegséget amit magam körül érzek _néha_ más nem érzékeli. ”

Rossz vérkeringés.


„a következő érzés az volt, hogy befekszik mellém valaki, átölel, ”

Talán tényleg befeküdt valaki, te jól megijedtél, és kihasználva a sokkod, gyorsan eliszkolt. Aztán jót röhögött rajtad.


„elkezdtem felemelkedni vízszintesen az ágyamról, és kb 10 cm-re sikerült elhagynom a matracot. ”

Képzelődtél.


„koncentrálva, hogy essen le a szobámban a plakát a falról, az le is esett”

Rizikófaktor mindig van. Rossz fal, rossz rögzítés. Nem vagy hatással az emberekre és tárgyakra.

2012. júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ja, persze. Kitalálom, szellem volt, asztrálutazás, jós is vagy, és láttad a Mennyek országát.

A tények, a racionális lehetőségek felvázolása nem okoskodás, de ha azonnal szellemekre, démonokra fogunk mindent, akkor az az. Még jobb, nem is okoskodás, szimpla butaság. Buta emberek fognak mindent szellemekre és démonokra, ahelyett, hogy a tényeket vizsgálnák meg. Haláli vagy öregem.

2012. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az álomparalízs csakugyan létezik, sajnos a saját bőrömön már tapasztaltam egy párszor. Amit viszont én másképp éltem át az az volt, hogy hirtelen néma csend lett. Ezt úgy kell érteni, hogy én egy aránylag forgalmas út mellett lakom Miskolcon és állandó moraj van a városban. Egyébként, ha megszokja az ember kitűnően el lehet aludni, mert monoton. Nos ez az állandó morajlás szűnik meg és mintha süketszobába zárnák az embert, olyan az egész. Mikor ez történik akkor tudom, hogy gáz van, akkor villany felkapcsol és várakozás. Bár amióta be lehet állítani kikapcsolásra a tévét, ezek a dolgok már nem fordulnak elő. Állítólag ez egy fajtája a lidércnyomásnak.
2012. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Az, hogy mellkasodon ül valaki az egyik osztály társam-nak is van ilyen és nehezen veszi nagyon ritkán a levegőt, és ez máig igy van , hogy érzed ezeket?
2012. júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Ha máig tuod csinálni akk menny el valahova, de az én kedvemért csinálnál ide egy kukoricás,gombás,sajtos,virslis,majonézes hotdog-ot?

:)

:)

2012. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen erők birtokában vagy hogy tudsz tárgyakat irányítnai menny ell építkezési válalkozónak!

Egy komplett házat összeraksz 4 óra alatt és közben csak álsz vagy ülsz :D Egyél mellé fokhagymás nápolyit :P

2012. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de előre megkértem mindenkit, hogy csak akkor üsse bele az orrát, ha ért hozzá. Ha nem, akkor legyen szíves kimaradni ebből. Igen, tök vicces lenne, ha tudnék varázsolni, repülni, vagy teleportálni, de szó sincs ilyenről. Az építkezést, meg inkább megtanulom az egyetemen.

Nem azt írtam, hogy én vagyok Uri Geller utódja, dem azt h Isteni vagy Ördögi erőkkel bírok, hanem egyszerüen a tapasztalataimat osztottam meg, hogy megtudjam, mi történik velem. Kicsit sem vicces az egész, és egyáltalán nem játék. Sajnálom, hogy ennyi tudatlan ember van. A racionalitásnak és a szarkazmusnak is van határa.

2012. júl. 6. 13:52
 9/12 anonim válasza:
77%

Én még nem éltem át alvásparalízist, de azok alapján, amiket eddig olvastam róla, az általad leírtak nagy része magyarázható vele. Paralízis közben láthatsz/hallhatsz/érezhetsz dolgokat, amik teljesen valósnak tűnnek, de nem azok (pl. lebegés, takaró felemelkedése, suttogás). A súly a mellkason, a megfigyeltség érzése szinte mindenhol megemlített "tünetei" a paralízisnek.

A plakát leesését nem nagyon tudom megmagyarázni.

2012. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én is ilyen következtetésekre jutottam : )

köszönöm.

2012. júl. 13. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!