Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ez hogy történhetett, mivel...

Ez hogy történhetett, mivel magyaráznátok?

Figyelt kérdés

Nagymamám mobiltelefonja éjjel 3óra 21 perckor elkezdett csörögni nagyon hangosan (mondjuk szerintem csak az éjszaka miatt hallotta hangosabbnak a szokásostól), majd kézbe vette és látta, hogy ki hívja és teljesen ledöbbent. Ugyanis az otthoni, saját vezetékes telefonja hívta. 2-en élnek papámmal, papám aludt a szobájában, nem ő szórakozott. Én arra gondoltam, hogy elnézte a mamám, de átmentem hozzá és láttam a bejövő hívásokat és ott van az is dátummal, órával. Próbáltam magyarázatot találni, például hogy megbolondult a vezetékes telefonja és hívogatja esetleg azokat a telefonszámokat, amelyeket hívtak róla, vagy amelyekről hívták azt, viszont ő soha nem hívta fel az otthoniját és arról sem a saját mobilját, ez egyértelmű. Nem tudom mivel magyarázni az esetet. Az egyik testvére 2 hete halt meg.

Régebben, mikor másik testvérei haltak meg, akkor is történtek érdekes dolgok. Egyszer bekapcsolt a rádió a konyhában, senki nem volt ott. Oké, ez magyarázható kóborárammal vagy hasonlóval. Viszont a másik eset már eléggé nehezen. Akkor a vezetékes telefonja kezdett el csörögni, méghozzá a für elise-t játszva, ami nem maradt abba akkor sem, mikor felvette a kagylót. Ez már csak azért is érdekes, mert régi vezetékesről van szó, amin nincsenek különböző csengőhangok, csak a sima csörgés. Talán még ez is magyarázható volna azzal, hogy nem is onnan jött a hang (bár ennyire nem nézem hülyének a mamámat). De ez a mostani eset... erre nem találok magyarázatot. Valaki segítsen!


2012. júl. 26. 10:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 Shai-Hulud ***** válasza:

" a vezetékes telefonja kezdett el csörögni, méghozzá a für elise-t játszva, ami nem maradt abba akkor sem, mikor felvette a kagylót"

Ez mondjuk eléggé lehetetlen.

Mondjuk a többi esettel együtt.

Szerintem a nagymamád álmodta ezeket.

Az álmok tudnak igencsak valószerűeknek tűnni.


Pedro

2012. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
73%

bocsi, téves számot hívtam

[link]

2012. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:
Nehezen álmodhatta, ha egyszer ott van a mobiljában a bejövő hívások között az éjjeli, és én is látom. A többi eset pedig napközben történt, amiknek papám is tanúja volt.
2012. júl. 26. 10:35
 4/66 Shai-Hulud ***** válasza:

" amiknek papám is tanúja volt"

A Für Elise-nek is??? Na ne etess már... :-DD


Pedro

2012. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 Antimod ***** válasza:
95%

"Szerintem a nagymamád álmodta ezeket.

Az álmok tudnak igencsak valószerűeknek tűnni."


Benne van a híváslistában. 4. sor.


"Az egyik testvére 2 hete halt meg."

Itt a magyarázat. Ez nagyon gyakori eset, hogy az eltávozottak telefonon próbálják felvenni a kapcsolatot az itt élőkkel. A legtöbbször ez nem sikerül, csak statikus zaj hallatszik, a hívó szám pedig sokszor ismeretlen, nem létező, saját stb.

Mielőtt lepontoztok, írjátok be a Google-be, hogy "phone from the dead", és meglátjátok, mekkora szakirodalma van, mennyi és mennyi esettel. A képzelődést itt ki lehet zárni, mert a híváslisták alapján feketén-fehéren ott vannak a hívó számok.

2012. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Pedro, nem etetlek, miért is tenném. Láthatnád a kérdésfelvetésemből, hogy próbáltam mindegyik esetet megmagyarázni, én sem feltétlen hiszem kapásból 1-1 ilyen eset kapcsán, hogy biztos szellemek voltak. Mindig próbálok reális magyarázatot találni.


Egyébként azon gondolkodom, hogy majd kikérem a részletes híváslistát a szolgáltatótól a vezetékes számra. Ha azon ott nem fog szerepelni kimenő hívás viszont a mobilon pedig ott van bejövőként az a szám, hát azt tényleg nem tudom mivel magyarázni...

2012. júl. 26. 11:08
 7/66 anonim ***** válasza:
Érdekes ! A für Elise esetet nehezen hiszem el,( mert azért tényleg álmodhatta) , de a többi nem kizárt bár hogy mi történt azt passzolom! Mi telefonunk volt hogy este kihangosittó módba kapcsolt, többször is na most amennyire természet fölötti annyira lehet bàrmi más is!Egyébként úgy vagyok vele, hogy nem reagálok rá vagy nevetek rajta, ha szellem lenne( bár nem hiszek bennuk) akkor ettôl eltünik úgy is!
2012. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
ez érdekes am meg nekünk is vannak ilyenek a hifi magától felhangosodik általában 5 óránként de péntek 13 alkalmával gyakrabban ha nem hallanám mindig akkor én sem hinném el!am meg lehet hogy a ti esetetekben vaki bement valaki és úgy hívta onnan!!!!
2012. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
47%

Én hívtam nagymamádat a saját telefonjáról. Bocsánat, nem őt akartam, félre tárcsáztam.

A házi mumus

2012. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:

Egy betörő kétlem, hogy azzal foglalatoskodna, hogy felhív egy mobilszámot, ami véletlenül pont az ott lakóé... nem mellesleg a rácson + a biztonsági ajtón nehezen mehetett volna be. És akkor miért nem vitte el a plazma tv-t és egyéb értékeket?..


A mumusnak meg köszönöm, hogy magára vállalta!

2012. júl. 26. 12:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!