Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a véleményetek a szellem/kí...

Mi a véleményetek a szellem/kísértetjárásról, szellemek létezéséről, stb?

Figyelt kérdés

Szerintem az egész nem más, mint figyelemfelkeltés egy nem teljesen ép elméből. Soha semmilyen tárgyilagos bizonyíték nem volt, és nem is lesz erre. Azt hiszem, az egész csak az agyunk játéka. Van aki egy füstfelhőben Jézust látja, van aki mindenhol sötét árnyakat lát, fura hangokat hall, etc...:S

Véleményem szerint ezek is csak azért "hihetőek", amiért Isten is az. Az embereknek hinnie kell valamiben, de az, hogy hisznek benneűük, nem jelenti azt, hogy léteznek...

Mi a véleményetek erről, és ha hisztek ezekben az alaptalan hülyeségekben, akkor miért? Mi okotok, milyen tapasztalatokkal tudjátok alátámasztani létezésüket?

-ReapeR-23/F


2009. júl. 24. 01:01
1 2
 1/16 anonim válasza:
most megint megijesztettél ilyen későn :D
2009. júl. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék hinni benne, mert halálosan rettegek, hogy egyszer látok egyet.

Aki látja őket, annak tényleg van vmi hatodik érzéke, vagy egyszerűen skizofrén, és hallucinál.

De hát ki tudná ezt biztosra megmondani. Senki.

Ha nagyon hiszel benne, lehet egyszer produkál neked az agyad egyet.

2009. júl. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én hiszek bennük, és vannak ismerőseim is akik már láttak "szellemet". Amúgy ez a dolog úgy működik, hogy ha látnál is egyet, egy árnyat akármit ami abban a pillanatban teljesen egyértelmű lenne, hogy vmi "természetfeletti" az agyad hirtelen bekapcsolna, jönne a KÉTELKEDÉS, ami védelemként szolgál, különben nem biztos hogy fel tudnád dolgozni a látottakat. Az ember így van "beprogramozva", hogy kételkedjen.

Egyszerűbb abban a tudatban élni, hogy nincsenek ilyen dolgok, elég problémát adnak a mindennapok, ezért nem is keresnek a "szellemek" mindenkit, csak aki igazán nyitott rájuk (médiumok).

2009. júl. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok

1. példa: 2 barátom egy szobában volt, beszélgettek, az egyik egyszer csak elhallgatott. A másik kérdezte, hogy mi a baj, mért nézel így. Egy kislányt látott a szobában... de nem csak feltűnni, hanem tartósan!

Neki több ilyen dolog is volt. És teljesen normális.

2. példa: apám is látott, itthon, de nem fejtette ki olyan részletesen.. így is 1 hétig nem tudtam aludni a dolog miatt.

3. én is láttam persze a kételkedés miatt már nem vagyok biztos benne.

4. van még egy ismerősőm. Nah ő tipikus médium alkat.

5. És hidd el nagyon sok bizonyíték van a "természetfölötti" létezésére, amiket az hisz el, aki akar.

2009. júl. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászóló:

1.Be volt tépve?:D Vagy csak a haverja húgát látta...:)

2.Nem fejti ki részletesen, mert nem látta, csak újjal akart előrukkolni, vagy valami ilyesmi.

3.Persze, hogy láttál, vagy csak azt hiszed, hogy láttál

4.Tipikus "médium" alkat? Az meg milyen?

5.Bizonyíték? Mutass egyet! A bizonyíték a tárgyilagos igaz adása... Szal ha van ilyen, akkor várom...


Nem hiszem el, hogy van aki hisz ebben...

Elmagyarázom a nézetem, mivel mindennek van logikus magyarázata...


1. Teremtés=Logikusan hat a szó, ami az "egyedfejlődés"... Logikusabb, mint hogy egy szakállas hülye megteremtette ezt, meg azt, aztán jóvan...

2.Szellemek=Az állatoknak nincs? Azok sosem paráznak ezen, miért csak az embereknek lenne?


Ha hisz benne valaki, ahhoz lenne pár kérdésem.

Hogy jelenik meg egy szellem? Miből áll össze?

Mi készteti rá, hogy idejöjjön az "élők világába", és ossza az észt?

Túlvilág nem létezhet, logikátlan, és hülyeség... Ha a testem föld alatt van, hogy kerülhet a szellemem akárhová? Filmekben elmegy, de a való életben nem. Soha nem támadt még be "szellem", csak akkor, mikor betéptem mint egyszer, és haluztam jobbra-balra...Azok se kísértetek voltak, hanem csak a sok endorfin.

2009. júl. 24. 03:29
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Az endorfin boldogsághormon, attól nem látsz semmit. Mástól lehet.

A tovvábi beszélgetésből kiszállnék, ugyanis sugárzik belőled a primitívség.

PONTOZZ LE!

2009. júl. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Minek teszel fel ilyen kérdést, ha csak le akarod osztani a válaszolókat?

Vagy most azt várod, meggyőzzön vki, és bemutasson egy szellemnek személyesen? Mert más bizonyítékot úgysem fogadnál el, azt mondanád hamis, vagy egyszerűen nem igaz.

Alapvetően én sem hiszek bennük. De nem zárom ki, hogy nem létezhetnek, csak mert én nem láttam. Annyi dolog van ebben a világban, amit nem ismerünk. Komoly fizikusok is elmélkednek ilyen kérdésekről, mert simán létezhetnek más dimenziók, és ez nem légből kapott, keress rá neten.

2009. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

03:50-es, örülök, hogy kiszállsz a beszélgetésből, ugyanis ha nem tudnád, a drogok legtöbbje az endorfin kibocsátását sokszorozza meg, és kb 5-6000X többet termelsz, de erről tanulmány is van egyébként.

"Az ópium, a morfin, a heroin és társaik pedig az agyi endorfin-rendszeren keresztül „boldogítanak”". írta Oláh Gábor Péter egyetemi tanár. A túl sok boldogság hormontól bizony bizony bekábulsz. Természetesen sok más anyag is kell hozzá.

2009. júl. 24. 13:29
 9/16 A kérdező kommentje:

09:50-es válaszoló:

Igen, pontosan azt várom, hogy valaki adjon egy bizonyítékot a létezésükre. A kérdést nem azért tettem fel, hogy leosszam a válaszolókat, hanem azért, hogy ha hisz benne valaki, akkor miért??? Erre szeretnék/szerettem volna választ kapni. Mi szolgálja táptalaját az ebben való hitnek?

2009. júl. 24. 13:32
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Hogyha ennyire nem hiszel bennük, akkor minek írsz tényleg ki egy ilyen kérdést?.. -_-"

Bármit mondunk mégha az nem megmagyarázható te úgyis kitalálsz vmit.


Pl: 1. nálam a szobában teljes szélcsendben (be volt csukva az ablak és mielőtt mondanád nincs rajta rés) és meglebben a szoba közepén lévő dísz és ezzel együtt nagyon hideg fuvallat is jött..

2. többször szokott valaki kopogni a falnál mikor csak az én szobám van az emeleten semmi más.

2009. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!