Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Egy érdekes elmélet mind...

Amadeuss kérdése:

Egy érdekes elmélet mind szkeptikusok, mind "hívők" részére. Vélemények?

Figyelt kérdés

Na, üdvözlök mindenkit! Szeretnék egy kicsit észt osztani, mert úgy látom, eléggé érdekes felvetések gyűltek össze a "világvége", "majajóslás", "kétezertizenkettődecemberhuszonegy" címszavak alatt". No, de mind igencsak más. A dolgok állása az, hogy én, és egy kisebb csoport már évek óta foglalkozunk ezzel a témával, és ez alatt átrágtunk több ezer könyvet, honlapot, kifaggattunk több embert, olyat is, aki úgymond érintett a dologban. Röviden borzalmasan sok információval rendelkezünk. Sok olyan dologra is rájöttünk, amikről sok embernek tudnia kell(ene). A legtöbbjük olyan triviális, hogy szinte mindenki tisztában vele, de nem tudják komolyan venni, mert ahogy mi mondjuk a "mának élnek". Tartottunk már előadásokat is (én pont nem), és igen sok ember megdöbbent, hogy minek a részesei. Ezt szeretném itt is leírni, hátha egy-két ember fantáziáját megmozdítom vele.


Kezdjük meséléssel, hátha bele tudjátok élni magatokat, a témába. Valamikor a távoli jövőben (legyen mondjuk.... 2142) járunk. A NASA emberei végre messzebb jutottak mint a hold. Sőt: kijutottak a naprendszerből. Felfedeztek egy bolygót, amelyen élet van. Letelepedtek ott, elkezdték kolonizálni. Nem telt sokba, mire felfedeztek egy fejlettebb életformát: egy hozzánk képest fejletlen, majomszerű lényt. "Mi lenne, ha felhoznánk őket ami szintünkre? Megtaníthatnánk mindenre őket, amit mi tudunk! Építeni, beszélni, festeni." javasolta az egyik ügyvezető. A munkálat meg is kezdődött: az idegeneket elkezdték úgymond "fejleszteni", ám egy idővel valami baj volt a szülőhazával, a Földdel (legyen mondjuk egy idegen faj). Így a kutatók hazamentek, de kevesen ott maradtak, hogy tanítsák a lényeket. A szóbanforgó teremtmények ekkor már barlangrajzokat, és rejtélyes jeleket készítettek rólunk, és eltávozott istenként ábrázoltak, és tiszteltek minket. Azok, akik megmaradtak azon a bolygón közülünk, pár évig még kihúzták, és megtanították őket építeni, és a művészetekre. Azonban idővel végképp eltűntek, és az idegenek egyedül maradtak. De ahogy teltek az évezredek, megjelentek a próféták, hogy: "Majd még visszatérnek hozzánk a mi Isteneink! Egy nap visszatérnek, és as kiváltságosokat magukkal viszik a Mennyek országába". Azonban még pár évezreddel később erre már senki sem emlékszik közülük. A modern világban már mindenki csak a "mának él", és magával foglalkozik. Azonban egy nap előkerül a régi prófécia, de a becsvágyó idegenek félreértelmezik, és jön az új jóslat: "Az idegenek már a világunk kezdete óta figyelnek minket, és majd visszatérnek, hogy elpusztítsanak minket! Mindenki meg fog halni!!!! Meneküljön, ki merre lát!"

Ugye értitek mire akarok kilyukadni?


Bónusz kérdés: Miért kellett elrontani az Ezotéria témát a hülyébbnél hülyébb kérdésekkel? -.-"



2012. szept. 25. 19:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Ez nagyon érdekes, unalmasabb perceimben nekem is eszembe jutott, hogy talán mi is úgy lettünk létrehozva,ahogyan te ebben a kis mesében leírtad.Csakhogy nálam van egy lényeges különbség.


Számomra a tudomány és a hit nem zárja ki egymást.Egyre több tudós látja be, hogy valamilyen-eddig-megmagyarázhatatlan teremtő erőnek léteznie kell.


Szerintem van,mi Istennek hívjuk.

Én azt sem zárom ki, hogy vannak nálunk fejlettebb fajok, akik már képesek kommunikálni Istennel nemcsak az ima által, és lehetséges-de nem biztos- hogy általuk, közvetett módon alkottak meg minket, embereket is.Se erre, se az ellenkezőjére nincs rendes bizonyíték, ezért én egyiket sem zárom ki.


Nekem ez a véleményem,ezért tuti mindenki lepontoz majd, főleg a bigottan vallásos és bigottan ateista emberkék.

Hát tegyék!Pedig egy élhető társadalom kialakításához elengedhetetlen egymás független véleményének tiszteletben tartása...

2012. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 atilis ***** válasza:
8%

A Prometheusz film lényegi összefoglalását olvashattam tőled, ezt még így nem láttam leírva sehol, szóval köszönöm, hogy megosztottad velünk. Az a baj, hogy az emberiség saját magát fogja elpusztítani, nem kell ehhez külső segítség.

Egyes komoly, pesszimista és a témában jártas emberkék, mint pl. Bartos Möster, a III. VH kirobbanását olyan 8-9 hónapra datálják. Annyi valóságtartalma biztosan van, mint a fent leírt teóriádnak.

2012. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
65%
Ezt nem te találtad ki ! Éppen ezt mondják a Reptoidhívők is. Jöttek az Annunakik réges régen, a bányákban dolgoztunk és elmentek, akik itt maradtak azok irányítják a világot titkos társaságokon keresztűl. David Icke is ezt mondja, tele van vele a média és ez a fórum is.
2012. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Atilis, a harmadik VH szerintem már novemberben ki fog törni.Sajnos egyre több a nyugtalanító esemény...


Első válaszoló voltam.

2012. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Pár dolog...


1. Teljesen őszintén: én már csömörlök ezektől az elméletektől. Annyira erősen gyanítom az alaptalanságukat, hogy már energiát se fektetek abba, hogy egyenként leellenőrizzem őket. Ebben a te elméleted sem kivétel, ugyanazt a mintát követi, mint a többi. Gátlástalanul vegyíti mítoszt, vallást, tudományt és összeesküvéselméleteket. Tálalásmódjával kételyt igyekszik ültetni az emberek világképébe, ezzel gyarapítva az elmélet elismerőinek számát.


2. Azt külön nem értem, miért kell ezzel a földönkívüli témával ennyit foglalkozni. Ha netán egy ehhez hasonló igazságra derülne fény, és nyerne bizonyítás a nyilvánosság előtt, megváltozna ettől a társadalmunkban bámi is? Azon kívül, hogy ennek élő szekták szerveződnének, meg meginognának a kormányok, változna ettől az emberek életszínvonala, tudása, vagy boldogsága? Mást sem okozna, csak zűrzavart, bár azt is ideiglenesen. Nem azt mondom, hogy az ilyet el kell tussolni mert különben káosz jönne, hiszem, hogy az igazság fontosabb egy átmeneti állapotnál. De ezek ellen semmit nem tudunk tenni! Ha meglátogatnak minket a földönkívüliek, akkor nyilván tőlük függ majd a sorsunk. Ha felemelnek, vagy elpusztítanak minket, nem hagynak nekünk döntést ebben.


Az egyetlen, amit tehetünk egy ilyen katasztrófa ellen, hogy megmutatjuk nekik, a mi kultúránk igenis érték, és ennek megfelelően bánjanak velünk, vagy ha ártó szándékkal jönnek, a tudományban kell megpróbálni feléjük kerekedni. Mindkettőhöz az kell, hogy mindenki legjobb tudásával, munkájával segítse az emberiség fejlődését, ne pedig földönkívülis összeesküvéselméleteket gyártson.


Ha pedig tényleg olyan fontos lenne ez, nem lehetne várni pár évtizedet, hogy a tehnológia fejlődjön annyit, hogy netán még bizonyítani is lehessen az állítottakat?


3. Ha tényleg ekkora kutatómunkával sikerült ezt kihozni, akkor (szerintem) a "vétlen szubjektivitás" csapdájába estetek. Ez azt jelenti, hogy a kísérletet (ezesetben kutatómunkát) úgy irányítjátok, hogy eredménye az előre megfogalmazott sejtéseteket igazolja. Sajnos elméletekkel szembeni szkepticizmusból nem szoktak könyvet írni. Ki venné meg?


4. Mindezek ellenére lehetségesnek tartom az elméletedet, de az eddigi ismereteim és a józan eszem lázonganak ellene.

2012. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
28%

>évek óta foglalkozunk a témával

>átrágtunk több ezer könyvet

>kifaggattunk több embert

>borzalmasan sok információval rendelkezünk

>tartottunk előadásokat


Milyen érdekes, hogy ezek után a gyakorikérdések ezotéria rovatában osztod meg roppant eredeti és informatív elméletedet. Olvass kevesebb Nemere Istvánt, gyermekem, és tanulj nyelveket inkább.

2012. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Shanokk ***** válasza:

Kedves kérdező.

Az elméleted érdekes, Én magam is gondolkodtam ezen sokat. Tulajdonképpen pont annyira lehetséges, mint amennyire nem. :)


Nekem is van ezzel kapcsolatban elméletem, ami lényegesen egyszerűbb. Általában "Atlantis elmélet" -ként ismert.


Tény, ami tény, hogy az emberi faj lényegében nem passzol bele a Föld élőlényeinek széles tárházába, de ahhoz, hogy eljussunk napjainkig (fejlettséget tekintve), nincs szükség földön kívüli beavatkozásra, csupán millió évek mutációjára.


Az Én véleményem, az hogy az emberi faj történelme jóval régebbről indul, mint azt gondolnánk. Sok UFO hívő fegyvere, hogy egy faj sem képes ennyit fejlődni küldő beavatkozás nélkül ilyen rövid idő alatt. Ez önmagában teljesen igaz, de miért beszélünk év tízezredekről?


Nem elképzelhető, és logikusabb az, hogy az emberi faj újra és újra elpusztítja önmagát/civilizációját, és a kevés túlélő újra és újra kezdi a civilizáció megteremtését, mindig egy kicsit több tudást hozva a múltjából, de nem továbbadva annak szörnyűségeit?


A jelenlegi emberi civilizáció is (osztva egy előttem szóló véleményét) el fogja pusztítani önmagát újra, de a jelenlegi fejlettséget tekintve (az eredeti elmélet szerint a mostani generáció kb. a 4-6. lehet)a következő civilizáció már eljut arra a szintre, ami a tudatos evolucionális fejlődést jelenti.


Röviden ennyi. Szívesen írok erről többet, ha érdekel valakit, írjon privibe.

2012. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

igazándiból véleményem szerint nem lehet elvetni a maya dolgokat, mert ők a hódítók megérkezése előtt 80%os sikerrel végeztek agyműtétet, de most komolyan, mert véget ér egy naptár? lehet pont akkor lőtte le az egyik hódító a csillagászukat + nem ülhet ott végtelenségig egy naptárat írni, mondjuk utána néztek és állítólag van benne egy kis csúszás és már el kellett volna jönni a a maya naptár szerint ha jól tudom de ez nem biztos.

Ugyan akkor még mindíg azt mondom hogy elég sok mindenhez értettek.


És jön a mai ember gondolkodása évről évre jelentenek be újabb világvégét, ez egy rettentő jó marketing fogás a világ piac számára hisz ilyenkor elkezdenek vásárolni az emberek.


Ezen az elméleten amúgy amit leírtál sokan elgondolkodtak. pl.: egyházi képeken a glória ábrázolás inkább egy fejen lévő üvegbúrára hasonlít mondjuk szkafanderre. DE egy felsőbb erő létezését tényleg nem szabad elvetni hisz léteznek megmagyarázhatatlan és emberi aggyal felfoghatatlan dolgok és ezt a felsőbb erőt nevezhetik bárminek Istennek, Allahnak, Karmának, akkár több isten felé is szétoszthatják, egy biztos, hogy létezik valami :)

2012. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdekes és kevésbé érdekes válaszokat egyaránt.

3. válaszoló: Mi találtuk ki, az egy dolog, hogy rajtunk kívül még vagy 1 millióan is.

5. válaszoló: Kérlek szépen azért foglalkozok vele, mert érdekel. Mert érdekel, hogy mi történik körülöttem, nem szeretnék beépülni a mai világ zombijai közé, akik csak élnek, és nem törődnek azzal, mi történik, hogy ki is ők valójában. Igen, sokat foglalkoztunk ezzel, de ki mondta, hogy ez minden? Nem fogom egy vacak kis fórumra kiírni minden gondolatomat, ahol sok unintelligens, társadalomgyilkos "bunkó" van. Ezzel az írással a célom az, hogy az általam elgondolt elméletet emészthetőbbé tegyem, és egy aprócska kis szövegben a lényeget megfogalmazzam. De írhatnék egy egész könyvet is, HA akarnék.

6. válaszoló: HAHÓ? Attól, hogy ezt itt felfedezted, miből gondolod, hogy ide kiírtam, és kész? Nem, kérlek rengeteg helyen, sok emberrel beszélek erről, előadásokat szoktunk tartani. (személyes megjegyzés: Nemere jó író, és nincs kedvem kevesebbet olvasni. A nyelvtanulás is jó dolog. Nagyon jó, és űzöm is. A "gyermek" szavad meg biztos jól megfontolt dolog lehet.)

1+6. válaszoló: Örülök, hogy nem vagyok egyedül, és köszönet a véleményetekért még egyszer!

2012. szept. 26. 16:58
 10/28 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége a mának él manapság különösen, mert nem tudja mi vár reá holnap

.

azt eltudom képzelni, hogy valamikor járt emberhez hasonló a bolygónkon,de inkább Vénuszi produktumnak feltételezném mint bármi más ufo lénynek, Talán ott is keletkezett élet csak hamarabb vált holttá a bolygó és legfeljebb egy két űrhajó tévedt ide mert épp úgy nem volt fejlettebb ilyen szempontból mint ahogy mi se a jelenben.


De azt gondolom talán azon kellene spekulálni, hogy meddig élhet az élet a Földön, meddig marad élő a bolygónk hogy a felszínén az élet fent maradhasson?


Mert ahogy ma az emberi tudás vagy hit áll, valahogy nem érzem azt hogy bárki is aggódna az élet fenn maradásáért.


Az emberek egy része abszolút nem gondol ilyesmire, aztán egy másik része bízik a tudományba, a harmadik pedig a maga gyártotta Jó Istenbe.


Pedig a Földünk élete utolsó stádiumába lépett. kb. 40 ezer év múlva úgy fog füstölögni, mint most a Vénusz. Ami azt jelenti hogy sokkal előbb el kellene innen költözni egy olyan bolygóra amely alkalmas az élet számára. az pedig talán csak HA ! 10 ezer esztendő!


Állandóan a szaporodásunk csökkenéséről beszélnek, holott nem is lenne szabad túlságosan szaporodni, mert kb 30 év és 9 milliárd lesz az emberi faj!


S jelen pillanatban még csak sertepertélünk a bolygónk körül... vagy is, nem lesz idő arra, hogy ennyi embert és más ehető életet innen elszállítson az emberiség! Tehát marad a "felső réteg" akik elhúznának, bizonyos számú rabszolgának, cselédnek való tömeg-emberrel. A többi itt maradna egy forró platnivá vált bolygón!


Szóval erről mi a véleményetek kérdező és a Többiek?

2012. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!