Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogy lehet Istennel személyes...

Hogy lehet Istennel személyes kapcsolatom? És az milyen?

Figyelt kérdés
Hiszek Istenben, mert amúgy is a szüleim is így neveltek, meg kicsi koromban rendszeresen jártam templomba (aztán külföldre költöztünk és ez abbamaradt) ezért nekem az egy fajta természetes dolog, hogy Isten létezik. Nem emlékszem az életemből olyan időszakra, amikor ne imádkoztam volna rendszeresen. Gyerekkoromban sose voltak barátaim és sokat csúfoltak például azzal, hogy "szentfazék" vagyok. Sokat sírtam és nagyon nehéz volt, meg a szüleimmel se voltam jóba, úgy éreztem, hogy senki se szeret, külföldön meg még rosszabb volt mert alig beszéltem valamit angolul. De mindig imádkoztam Istenhez és arra kértem, hogy segítsen rajtam stb. De nem tudom, hogy hol rontottam/rontom el, meg szerintem mások ilyenkor már rég feladták volna a hitüket, de én nem, és úgy érzem, meg félek tőle most már hogy nem hallgatja meg senki az imámat, mert sorra érnek a rossz dolgok. Mit csináljak, hogy Isten meghallgassa az imám, hogy segítsen?
2013. jún. 20. 19:39
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
44%

nagyon jó dolog,hogy mindig imádkozol :) én is ezt teszem és engem is érnek sorban rossz dolgok már több hónapja,van amikor kevésbé és van amikor egyszerre sok. rengeteget sírtam már,hogy miért pont velem mikor hiszek Istenben és imádkozom meg templomba járok... aztán nagypapám Bibliájában találtam egy kis verset, ami arról szól,hogy a tengerparton a homokban 4 lábnyom volt, azaz a tiéd és Istené és utána már csak kettő látszott, és panaszkodott Istennek,hogy miért hagyta magára, és isten erre annyit válaszolt,hogy a hátán vitte és viselte a gondjait! Akkor láttam már olyan képet is az interneten, hogy rajta van Isten és egy ember, és az ember siránkozik,hogy Isten miért engedi,hogy rossz dolgok történjenek vele és a következő részén meg az látszik,hogy Isten felfogja a kövek nagy részét, amik érnék az embert,hogy ne sértsék és válaszolt Isten,hogy nem tudta,hogy nem fogja fel az összes követ!

Szerintem emiatt ne szomorkodj, Isten mindenkire figyel! lehet,hogy most rossz dolgok érnek,de hidd el lesznek jobbak is. Isten mindenkire akkora keresztet mér fel amit cipelni is tud!biztos vagyok benne,hogy erős vagy és kitartó és ha bízol és hiszel Istenben eléred majd méltó helyed!:)

2013. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

Az Istennel valós kapcsolatnak nem az a lényege, hogy minden úgy történik, ahogy mi szeretnénk. Isten annál sokkal nagyobb (hiszen a Teremtőnk), hogy a mi kívánságainkra készenlétben álljon. főleg, hogy ő tudja, hogy mi miért történik velünk. Nevelni, tanítani akar, fejleszteni a hitünket.

De az első, legfontosabb, hogy megtanuljunk bízni benne. És bízhatunk is, mert bár Isten jogosan haragudna ránk, hiszen emberi természetünk ellene fordul, és még a jótettünk is sokszor csak számítás, ő nem gonosz velünk, megbocsát Jézus Krisztus kedvéért, annak, aki ezt elfogadja.

enélkül csak egy bizonytalan "viszony" ez egy láthatatlan valakivel. Így viszont kapcsolat egy édesapával. Nagyon jó, hogy nem adtad fel a hited! Imádkozz, de ne kérj, ne várj el segítséget, hanem kérd azt, hogy Istennek tetsző módon élhess, és akkor megáld, és segíteni fog.

2013. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy!Nincs Isten,csak az ostobaság Istenképe.
2013. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%
Hülyeség az egész. Mennyi energiát, időt, pénzt fordítasz erre az egész vallásos dologra? Megéri ez neked? Biztosít annyi energiát, hogy átküzd magad az akadályokon? Lehet, hogy ha közeli ismerőseiddel foglalkoznál ennyit(beszélgetések) még pluszba, akkor több lelkierőre tennél szert.
2013. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Inkább az egészségeddel,a tanulmányaiddal,a sporttal,emberi kapcsolatok építével foglalkozz,ne ilyen vallásos ostobaságokkal,mert a vallásos képzetek beterelik az embert egy sötét alagútba,ahol megszűnik a logikus gondolkodás. Ha meg bölcseletre vágy Platón,Arisztotelész,Nietzsche. Magasan a Biblia fölött vannak,a valóság tényeit pedig a tudományok igazolják,nem a vallásos hablaty!!!
2013. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ne hidd, azt hogy en olbe tett kezzel varom a csodat meg az isteni segitseget es csak imadkozok, hanem pont az, hogy kemenyen dolgozok es probalok tenni azert, amiert mellette Istenhez is imadkozok. Koszi a valaszotokat, de nem fogok lemondani a hitemrol, mert pont errol szol amugy az elet is, nem csak akkor kell hinni, remenykedni amikor arra ezer ok szol, hanem akkor is mikor minden veszve latszik. Szamomra tenyleg olyan termeszetes az hogy Isten letezik, mint mondjuk szamodra, hogy letezik olyan hogy ablak. Egyepkent a kornyezetembe tortent mar sok minden amit Istenen kivul nem tudok mivel magyarazni. Pl anya testvere ket evvel ezelott mikor meghazasodott, ugy volt hogy nem lehet gyerekuk ami nagyon megviselte oket, de imadkoztak es nem hagytak abba a templomba jarast es ra fel evre gyerekuk is szuletett, sot azota varnak meg egy gyereket. Anya egyszer meg nagyon regen, egy nehez idoszakban azt almodta, hogy egy titokzatos no odamegy hozza es mondta neki, hogy vigyazzon jobban az egeszsegere, anya pedig tudta, hogy a szivevel kapcsolatos, mert sokat idegeskedett akkoriban, naponta harom csesze kavet ivott, dohanyzott, ivott es szerintem volt hogy drogozott is, elment az orvoshoz es mondtak neki, hogy nagy szerencse, hogy idoben felismerte hogy valtoztatni kell mert mar nem sok hianyzott a tul kesohoz. Egyszer pedig mikor keso ejszakaig dolgozott, mentunk egyutt haza, nagyon faradt volt, majdnem osszeesett es gondolta hogy jaj meg meg kell csinalni nekem az uzsonnat holnapra az iskolaba, bepakolni(7 eves voltam) stb stb.Mikor hazaertunk es bementunk a hazba minden meg volt csinalva pedig halal komolyan mondom, hogy senki nem csinalhatta meg!! Es csak ketten eltunk egyutt csak egy kulcs volt a hazhoz az meg nala volt es hiszitek vagy sem tenyleg senkinek nem volt eselye ra, hogy ezt megcsinalja. Biztos vagyok benne hogy fentrol segitettek anyamnak, aki abban az idoben nagyon kivolt.
2013. jún. 21. 18:31
 7/22 A kérdező kommentje:
De a sor meg hosszu ezekbol a tortenetekbol...
2013. jún. 21. 18:36
 8/22 A kérdező kommentje:

Hidd el igenis mas dolgokkal is torodok, nagyon sokaig tancoltam es tavfutottam de serules miatt mindketott abba kellett hagynom...

Koszonom az elso ket valaszolonak, koszi szep volt amit irtatok nekem!!

Koszonom a valaszokat es hogy forditottak idot a kerdesemre!

2013. jún. 21. 18:40
 9/22 anonim válasza:
Stigmata filmet ajánlom még neked.
2013. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

Nem akarlak megbántani,de egy picit egy szerencsétlen balfék. benyomását kelted,akinek semmi önbizalma és ha valami nem jön össze egyből képzeletbeli jótevőjéhez fordul,ahelyett,hogy a problémákat objektív módon elemezve eljutnál a megoldáshoz. Gondoltam,hogy egyből megtalálnak a bigott vallásosak,akik egyből Bibliából vett szólamokkal és linkekkel árasztanak majd el -hiszen sorstársról van szó-,de az élet valóságához és a problémák életszerű megoldásához nincs közük. Egy probléma megoldására neked elég az ima és a hit? A hit,mihez? Hogy majd megoldódnak a problémák,majd Isten elrendezi? Attól,aki a garatba csatlakoztatta a légcsőt és a nyelőcsőt,emiatt évente töbezer kisgyerek hal fulladásos halált. Ilyen "profi" tervezőtől vársz te segítséget? Ébredj már fel haver és próbáld meg inkább megismerni azt a világot,ami milliószor több szépséget és lehetőséget ad neked,mint a Biblia többezer éves korlátoltsága,ahol az Ószövetség szerint,ha a gyereked engedetlen vagy visszabeszél,a szülőnek joga van megölni. Jézus pedig kijelenti az Újsz.-ben,hogy a törvényekből /az Ószövetségi/ jottányit sem szabad elvenni. Nem beszélve a rabszolgaság kérdéséről! Ilyen ostoba elvekkel akarsz élni? Az meg nem csoda,hogy valakik akár évekig próbálkoznak és

nagy sokára lesz csak. Ha számodra ez csoda,akkor kérdezz meg egy szülész orvost. De örülj,ha csak elmondja és nem nevet ki,ha Istent meg csodákat említesz. Az a baj,hogy nincs önbizalmad!Jobban jársz,ha elmész karatézni,kung-fuzni és olvass sokat,hogy a hülyeségek ne tévesszenek meg. adios

2013. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!