Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Tehát a régi istenségek...

Tehát a régi istenségek létező, hús vér lények voltak?

Figyelt kérdés

A legtöbb ősi történet arról számol be, hogy nem Isten volt a leghatalmasabb és legősibb létező. Olyan valamiben hittek ami még az isteneiktől is hatalmasabbak. Ennek pedig semmi oka nincs, hogy még az istenektől is kitaláljanak egy felsőbbrendű entitást. Hiszen az Istenekhez imádkoztak, könyörögtek így ez időpazarlásnak tűnik.

Azaz hittek egy ősenergiában. ( persze mindegyik nép másként nevezte el)


Az istenek bármennyire is hatalmasak, létezik egy náluk is nagyobb őserő. Ők is ebből származnak, tehát nem a teremés kezdőpontjai.

Sokszor nem is az isteni értelem vezeti őket, hanem a gyilkos indulat. Nem csak hogy meghalhatnak, hanem meg is lehet őket ölni, korántsem mindenhatóak, sőt háborúkat és csatákat vívnak.


Miért találtak ki őseink olyan Isteneket akiknek bárki ellenszegülhet? Ennek csak úgy lenne értelme, ha ezek az istenek hús vér és létező lények voltak, akik az akkori emberhez képest elképesztő hatalommal és tudással rendelkeztek. Tehát nem kitaláltak.


Ha kitaláltak lennének, akkor akkor a Földön minden nép ugyanazt fantáziálta és hallucinálta volna, egymástól függetlenül, ami persze lehetetlen.



#idegen #földönkívüli #Isten #UFO #mítosz #lény #ősi vallások #hús vér lények #ősu kultúrák
2013. júl. 16. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miért találta volna ki mindenki ugyanazt?


"Ha kitaláltak lennének, akkor akkor a Földön minden nép ugyanazt fantáziálta és hallucinálta volna, egymástól függetlenül, ami persze lehetetlen."


Ha én kitalálok egy Istent, és te is, szerinted mekkora az esélye, hogy ugyanazt találtuk ki?

Szerintem semennyi.

2013. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, pont azt akartam írni amit te, csak szerintem fagyásnál kihagyott pár szót így egybeírt két mondatot!

Szóval az a helyes amit írsz :)


Ja és plusz! Ha kitaláltak lettek volna, akkor nem tudtak volna emberekkel hálni. Pedig sok legenda szól arról is hogy emberekkel szexuális kapcsolatot alakítottak ki, és gyermekük is született. Héroszoknak hívták őket. Akik okosabbak, erősebbek voltak az embereknél, de csak félig voltak Istenek, félig pedig emberek.

2013. júl. 16. 21:27
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Jól látod, olyan valóságosak voltak mint te vagy én :-)

De az "isten" szó jelentése is relatív fogalom, például nekem van egy hangyafarmom az ő számukra én istennek számítok, ha akarom élnek, ha akarom meghalnak, dönthetek úgy hogy éheznek, vagy bőségben élnek . Gyakorlatilag én egy mindenható lénynek számítok nekik . Ugyanígy az embereknek is voltak ilyen "gondoskodóik" vagy "teremtőik" . Valószínű hogy van olyan hatalom ami ő felettük is áll és amit mi nem tudunk felfogni .

Itt fel lehet tenni a kérdést, hogy létezik-e egy legfőbb isten ? Hogyan néz ki ? Vajon ő is hús-vér lény vagy csak egy intelligens tudat ? Az is lehet, hogy ilyen nem létezik csupán az őskáosz és kezdetben minden véletlenszerűen alakult ki . Ez az egyik legnagyobb kérdés a világon . Ami biztos, hogy minden intelligens létformának egyetlen közös célja van : a végső tudás megszerzése . Örökké tartó harc ez, melyben a különféle kultúrák és civilizációk semmisülnek és emelkednek fel, ez a háború a fejlődés mozgatórugója, hogy egy napon mi is istenekké váljunk .


OM

2013. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Ha kitaláltak lennének, akkor a Földön minden nép ugyanazt fantáziálta és hallucinálta volna, egymástól függetlenül, ami persze lehetetlen."


Pont fordítva. Mivel kitaláltak, ezért minden kultúra mást talált ki magának.


Az istenek szerepe nagyon eltérő lehet kultúránként. Legendák, mondák , tanulságos történetek születtek róluk. Az emberiség olyasmit magyaráz velük amit nem ért vagy amitől fél. Emiatt van sok közös vonásuk.

Ellenszegülni nem lehet nekik csak amikor belekeverik a halandókat a játszmáikba de az már csak görög irodalom. A többistenhit alapvetően azt szolgálta hogy a különböző problémák felelőseit megfogalmazzák. Ha betegség súlyt arról X tehet ha szárazság van arról Y, ha nem akadt semmi a halászhálóba arról Z. Így már nem érzed magad olyan tehetetlennek mint amilyen valójában vagy, van kit kiengesztelni, van rá esély hogy minden rendbe jöjjön. Biztonság érzetet, reményt ad. Az egy istenhitek ezt egybeolvasztják, ha univerzálisan egy dologban hiszünk, a világ nagy kérdéseit is magyarázhatjuk azzal, mint az élet a halál a világ keletkezése, amik egyébként nyugtalanítanának.

Ha párhuzamokat keresel a vallások között biztosan találsz, de ettől még nem válnak hasonlóvá. Csak annyira amennyire az őket teremtő kultúrák hasonlóak voltak.


Egyébként teljesen logikátlan sőt vicces lenne az, ha földönkívüliek iderepkedtek volna a hajóikkal és elmesélték volna az embereknek hogy összevesztek az űrsógorukkal, sőt belekeverték volna őket. Majd nyomtalanul itt hagyták volna a bolygót vagy elbújtak volna. Egy idegen civilizáció nem így viselkedne ahogy a különböző kultúrák istenei tették.

2013. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A sok ősi építményről, nem is beszélve!

A világ, számos pontján fedeztekfel piramisokat,

vagy más, egymástól távol eső azonos épületeket

melyeknek, azonos a stílusuk, s a koruk is!

Ez hogyan lehetséges?

Vajon mindannyiunknak, ugyan az volt a tanáruk?

2013. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam hogy földönkívüliek, de lehetséges. De lehetnek valamilyen fejlett emberiség is. A lényeg hogy valósak, fizikailag léteznek.


Pl. a kolumbiai indián Bochica isten szakállas.

[link]

Gondolom nem kell részleteznem, hogy az indiánok nem szakállasak. Az istenség már az európai megszállás előtt is létezett, tehát visszanyúlik a múltba. Azaz nem az európai szakállas felfedezőket tekintették istennek.

Szakállas Zeusz, Laotse, Odin is.


De nagyon sok kultúráé egyezik. Ugyanazt cselekednek, hasonlóan néznek ki stb. Ami nem egyezik az nem más mint a NEVÜK.


Olyan dolgokban is, amik nem adnának okot erre. Itt nem betegségről beszélek vagy szárazságról. Hanem pl. az istenek tanították erre arra vagy az istenek küldtek üzenetet, esetleg feladatot. Egy kitalált lény ilyet nem tud tenni. Ráadásul az ember azzal kérkedne, hogy "Én találtam ki az írást" " Én tudom hogy van ez meg az", nem pedig nemlétező isteneknek tulajdonítja ezeket. Ráadásul a legtöbb legenda abban is megegyezik hogy az istenek egyszer csak jöttek, majd egyszer elmentek.


Ha a földönkívüli teóriát fogadjuk el akkor nem elmesélik az embereknek ezeket, hanem az emberek látják őket és hasonlóan visszaadják őket fennmaradt írásaikban. Leírják amit láttak. És miért ne keverték volna bele őket? Ha már egyes istenek tanítanak, lehettek olyanok is akik csak eszközként tekintettek az emberre és belekeverték a háborús, piszkos kis dolgaikba.

2013. júl. 16. 21:55
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Az Ősi Istenek Annunakik voltak, azaz hüllőszerű lények. Hús vérek. Ők háltak az emberekkel. Akik őket is irányították és féltek tőlük, azok a Dimenziók közti lények voltak, de azok is Reptíliánok voltak, csak nem materializálódtak


Egy ufológus.

2013. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Ősök voltak. Ők teremtették a mai embert olyanná, amilyen. A saját génállományukkal tökéletesítették az itt őshonos lényeket. De valójában nekik az volt a fontos, hogy az emberek aranyat bányásszanak. Mégis miért volna ilyen értékes az a fém? Egyébként a csillagokból jöttek, ami egyértelműen hús-vér idegen lényekre vall. Ráadásul mikor az emberek felébredtek abból a hitükből, hogy ezek bizony istenek, fellázadtak. De egyedül nem tudtak volna győzni. Ezért egy másik égi származású faj képviselői segítettek nekik, hogy a hamis isteneket legyőzzék. Miért is volt Atlantisz maga a megtestesült gonosz? Talán mert az istenek ellenségei azaz a másik faj képviselőinek volt a fővárosa. Hiszen Atlantisznak hatalmas kiterjedt gyarmatrendszere volt, ha igazak a legendák. És eljutottak az ősi görög tájakra is, ahol még mindig a régi istenek uralkodtak. De máshol is volt ilyen. És már nem tudni, hogy melyik faj volt a jobb, mert a versengés köztük sok mindent elpusztított. Gondoljunk Mohendzso dáró radioaktív romjaira.
2013. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A földre taszított bukott angyalok voltak, akiknek megtetszettek a földi asszonyok és velük háltak. Eredményképpen pedig óriások születtek akik tovább éltek, de halandóak voltak és félangyali mivoltuk miatt több erejük és tudásuk volt mint egy átlag embernek. Ezután már simán titulálhatták őket Isteneknek.
2013. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jókat írtok, köszi!

Énok könyvében is van pár érdekes dolog:

"„Láttad, hogy Azazel mit követett el, hogyan tanította földön az igazságtalanságot és az őskorok titkát, amelynek otthona az ég, hogyan árulta el. Hogyan fedte fel az embereknek a rejtélyeket, az az Azazel, akinek hatalmat adtál, hogy társai fölött uralkodjon.“"


őskorok titkát, melyeknek otthona az ég!!!! Szerintem ez is sokat sejtet =)

2013. júl. 17. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!