Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellemek szerintetek mik?...

A szellemek szerintetek mik? Személyek itt ragadt lelke vagy valamelyik dimenzió surlódik a miénkel és azt látjuk egy pillanatra, hogy "ottani személy" villan épp be? Normális válaszadókat kérek.

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Egyik sem. Nem kell túlmisztifikálni a dolgokat. A szellemek agyunk termékei, csak az agyunkban léteznek, az agyunk kreálja őket. Nem léteznek külön, önálló identitásként.
2013. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Rafael Csaba ***** válasza:

Kedves Sceptic,


mire alapozod a válaszod? Megneveznél néhány hiteles forrást, mely a témával foglakozik és bizonyította, hogy nincsenek "szellem entitások", illetve magasabb dimenzióbeli létformák, amelyek tudattal rendelkeznek?

Érdekelne ebben a témában egy igényes munka.


Köszönöm, Csaba

2013. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Csaba, szerintem itt nem Sceptic-nek kellene bizonygatni. Ha hiszel a szellemekben, akkor nektek kelle (ahogy mondtad) hiteles, bizonyított forrást mondani. Nem a mi feladatunk bizonygatni meg hiteles források után kutatni, hanem a szellemekkel és ilyenekkel foglalkozó embereknek.
2013. dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én már olvastam pár hozzá szólását, érdekes,hogy mind negatív,nem válaszolsz rá, csak a saját álláspontod hajtogatod. Igen, vannak emberek akik nem hisznek semmi ilyesmiben, én nem láttam még semmit, semmi ilyesmit max pár furcsaságot az égen de nem mondom arra sem, hogy földönkívüliek. Ezt a kérdést is azért tettem fel, kíváncsi vagyok más véleményére erről. Nem pedig arról, hogy vannak e vagy sem, ezt mindenki eldönti. Minden esetre jobban és többen tudják "bizonyítani" ezek létezését, mint nem létét. És itt nem a buggyant megszállott emberekre gondolok:)
2013. dec. 3. 14:52
 5/16 A kérdező kommentje:
És én nem más létformára meg lényre gondoltam a más dimenzió alatt. Ugyan így emberekre, feltételezik, hogy rengeteg dimenzió lehet, azért is van választási lehetőségünk, hogy jobbra, vagy éppen balra menjünk. De ez is csak feltételezés.:)
2013. dec. 3. 15:01
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

A baj ott van hogy pontosan annyian tudják bizonyítani a létezésüket, mint a nemlétezésüket. Gyakorlatilag senki. A tudomány pedig addig nem fogadja el semmi létezését, amíg egyértelmű bizonyítékot nem talál rá. Addig vagy nemlétezőnek tekinti, vagy legjobb esetben is csak nem foglalkozik a témával, mert nem tud mit kezdeni vele.


Csaba, mint ahogyan Világvége írta, nem nekem kell bizonyítani a szellemek nemlétét. Ennyi erővel nekem kéne bizonyítanom a hatfejű benzinokádó függönylény nemlétezését is, meg a székevő repülő vaskád nemlétezését is, meg az összes többi fantazmagória nemlétét is. Ennek a folyamatnak sohasem lenne vége, az gondolom belátható.

Itt neked kéne bizonyítanod a szellemek létét. Nos, tudsz valami hiteles forrást mutatni a témában, ahonnan az értesüléseidet szerezted a szellemek létét illetően? :)


Kérdező, lehet, hogy negatívnak tűnnek a válaszaim. De ha a realitás számodra negatív, az már szerintem nem az én problémám. A realitás szempontjából nagyjából az van amit írtam, az összes többi csak smafu, mellébeszélés, felesleges misztifikálás.

2013. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Realitás?hmm... ilyenkor mi a reális, mi a valódi ha egyik sem bizonyítható?:) ugyan annyira a nem létezésüket se tudják igazolni....:) jó pár idegenes kérdéshez is írtál, pedig azt állítani, hogy nincsenek...:) én nem mondom, hogy azok léteznek, de hogy az ősember ilyet halucináljon és barlangrajzot készítsen róla...:D ő azt rajzolta amit látott, ez nem jön a kérdéshez, igaz, mint ahogy a te válaszod sem :)
2013. dec. 3. 15:24
 8/16 anonim ***** válasza:
30%

"pedig azt állítani, hogy nincsenek...:)"


Sosem állítottam, hogy nincsenek. Véleményem szerint többféle életforma létezik az Univerzumban, mint amennyit a legelvakultabb ufófanatikus valaha is álmodni mert. Szerintem csak itt, ebben a galaxisban több életforma létezik, mint az a 17, amit tegnap írt egyik emberke valamelyik ufós kérdéshez.


Én abban kételkedem, hogy valaha is itt jártak volna ezen a bolygón és értelmes, civilizált emberekkel találkoztak, sőt, kommunikáltak volna. Abban meg főleg kételkedem, hogy jelenleg is kapcsolatban állnak az emberiséggel, és lepaktáltak a vezetőinkkel, meg a többi marhaság. Nem tagadom, valóban van pár furcsaság még, amire nem ismerjük a választ. Ezek közül egy jelentős mennyiség olyan, amire valószínűleg soha nem is fogjuk ismerni a biztos választ (lásd dogonok esete). De dőreség lenne szerintem ilyen misztifikált válaszokkal ámítani magunkat, mintsem reális módon szemlélni a dolgokat.


" ilyenkor mi a reális, mi a valódi ha egyik sem bizonyítható?:)"


Jó a kérdés. Ilyenkor abból kell kiindulnunk, amivel rendelkezünk, amink biztosan van, és nem mindenféle légbőlkapott feltételezések alapján elindulni. Ami biztosan van, azok közé nem tartoznak a szellemek. Ha tartoznának, akkor vizsgálhatóak, bizonyíthatóak lennének. Egy asztal, egy elem, egy jelenség (itt fizikai jelenségre gondolok, mint pl. víz olvadáspontja, súrlódás, tömegvonzás, stb., nem valami ezoterikus lényre) az bizonyítható. A szellemek önálló lényként létezése a mai napig nem nyert bizonyítást. Az nem bizonyíték, hogy "sokan hisznek benne". Attól hogy egy hülyeséget sokan csinálnak, attól az még nem lesz kevésbé hülyeség. Ha majd egy szellem egyszer odaáll ország.világ elé, hogy "én szellem vagyok, vizsgáljatok meg", és a vizsgálatok során bebizonyosodik szellem mivolta, az már bizonyíték lesz a létezésükre. De addig a tudomány megpróbál valami kevésbé misztikus, reálisabb választ adni a szellemekre. Ez pedig az, hogy csak az agy hibás vagy szokatlan működése teremti meg ezeket a lényeket, a valóságban nem léteznek, csak az emberek fejében, pszichéjében.

2013. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

Ami nincs, azon mit kell bizonyítani? Ha valami nem létezik azt nem szokták igazolni. Ami meg van, azt minek igazolni (pl. a gravitáció: van rá bizonyíték, tudod hogy van). Azt próbálják (nagyon halovány módon, semmitmondó képekkel, videókkal, kitalált sztorikkal) bizonygatni, ami a feltételezésetek alapján van(szellem, démon, társai). De már mondtuk. Nektek kell álátámasztani, hogy igazatok van.Az meghogy az ősember mit hallucinált, meg mit nem, az más téma. Elég annyi, hogy nem voltak topon a témában. Ősember... Ez elég gyászos példa. Még beszélni se tudtak, majd biztos azt gondolták hogy ,,Ez biztos egy reptoid!". Az eszedbe sem jut, hogy esetleg egy hullócsillag volt?

Egyébként igen nincs kizárva hogy nincs máshol élet. Sőt... Na de az, hogy valaki(k) olyat állítanak hogy találkozott velük, köztünk vannak, jönnek és invázió lesz, az akkora baromság, hogy ezért nevetünk ezen az egészen és nem hisszük el. A sok fanatikus miatt akik túlzásba viszik ezt az egászet.

2013. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kijelented hogy nincs, akkor nem szkeptikus vagy, hanem tagadó.

Szerintem a szellem olyan dolog, ami soha sem lesz bizonyítva, még ha létezik is. Mégis hogy bizonyítanád?

Fotót, videót hiába készítesz ráfogják hogy hamis. Hiába mondja el több ezer szemtanú, nem hisznek nekik vagy más magyarázatot adnak neki. Arra meg ne is várjatok, hogy megjelenik egy szellem, hogy hahó, megyek a laborotokba hagy vizsgáljatok. Bár nem értem hogy lehetne megvizsgálni egy nem fizikai entitást.


Na már most én két részre szedném.


1. Vannak hallucinációk, csalnak az érzékszervek, természetes magyarázat egy részére elegendő


2. Viszont vannak olyan esetek, amikre nem lehet ezt elmondani.

Két részre szedném a szellemeket, kísérteteket:

a.) Lehetnek holt lelkek amik néha feltűnnek


ami nekem viszont kézenfekvő és ésszerűbb:


b.) Ezeket úgy neveztem el, hogy "időlenyomatok".

Sok szellem történetben az található hogy az adott jelenség folyton lejátszódik, ugyanaz történik. Pl. 6 különböző korban élt ember is ugyanazt az alakot látja felszaladni a lépcsőn ugyanabba a házban, szobában. A kísértet miért csinálná ezt hogy folyton a lépcsőn szaladgál?

Valamint láttak már szellemvonatot,járatot, kocsit stb.

Márpedig ezek gépek és nem élőlények. A vonat beállt a megszokott szerelvényhez, majd eltűnt.

Szóval, mi van ha ezek nem lelkek, hanem az idő egy párhuzamos multiverzumban ugyanazt a képet jeleníti meg néha, mint X évvel ezelőtt. És ez a multiverzum néha egybekapcsolódik a mi univerzumunkkal. A vonat létezett, de tönkre ment, baleset érte. De a helye, a nyoma megmaradt az időben. S néha ez feltűnik, mint valami "lenyomat", "emlékfoszlány" és ezt látják az emberek. Megjelenik átlátszóan, nem pedig fizikailag, majd tovatűnik.


Na már most ha mégis téves és az agy jeleníti meg, nem adtak rá magyarázatot hogy miért? Miért jeleníti meg ugyanazt a hallucinációt korszaktól és embertől függetlenül? Még olyan esetbe el is lehetne fogadni, hogy ha egy közeli hozzád tartozót képzelsz el, no de mikor átutazóban vagy valahol és vársz a vonatra és ott meglátsz valamit ami eltűnik annak mi értelme? Meg honnan tudta az agyad, hogy az a valami egyszer még létezett, ha addig soha nem hallottál róla?

Távolról sincs azzal bizonyítva, megcáfolva, hogy ez hallucináció és az agy idézi elő minden esetben.


Üdv, George Adamski

2013. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!