Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Lehetséges, hogy amit egyes...

Lehetséges, hogy amit egyes hallucinogén szerek váltanak ki az egy LÉTEZŐ másik valóság? (ufó, szellem, tündér, párhuzamos dimenzió stb. ) LENT

Figyelt kérdés

Szeretném ha végig olvasnátok, kicsit komplex a kérdés, de hogy érthető legyen ki kell fejtenem a dolgokat és ez nem rövid!


Már az ősember is használt hallucinogén szereket. Mivel az ősember azt festette a barlang falára amit látott, a hallucinogén szernek az elfogyasztása után ezeket is felfestette. Egyes gombáktól, növényektől olyat is lehet látni, mintha átlépnénk egy másik világba, mondhatni "dimenziókapun". Ezt számos falfestmény is bizonyítja, egy példa rá, az a bizonyos kör, spirál:


[link]

Itt már alapvetően furcsák a figurák rajta. Nekem a középső egy sámánnak tűnik rituális öltözetben, kerestem is ilyen képet és találtam hasonló öltözetű sámánt. Azonban baloldalt az a kis lény lógó szemekkel, mint egy csigának, nem tűnik eviláginak. Sőt, olyan minta meghúzna egy kart, mintha azzal nyitná meg az átjárót.

Tehát már az ősember is hitt, valamilyen másvilági lényekben, tökmindegy minek hívjuk ezeket.


Nos szó mi szó, rengeteg ilyen barlangfestmény van. Természetesen ezek a hallucinogén szerek máig változatlanul fennmaradtak és egyes törzsek még most is használják. Az egyik legelterjedtebb az ayahuasca, amit többféleképpen is elkészíthetnek pl. péppé őrlik és folyadékkal elfogyasztják. Ez a növény erősen tartalmaz hallucinogén DMT-t, azaz dimetiltriptamint. A sámánok is gyakran használják és a bennszülöttek is. Aki ismeri egy kicsit a sámánokat, az tudja, hogy hisznek a szellemekben és a velük felvehető kapcsolatban. Ők ezt úgy élik meg, mintha egy párhuzamos világba mennének el, ami létezik, de magának a szer SEGÍTSÉGÉVEL lehet oda átlépni. A miénket és a szellemek világát csak egy vékony fal választja el egymástól. Közvetlen tapasztalatok alapján, szerintük létezik egy olyan világ ahol kapcsolatba lehet lépni a halottak szellemeivel. Ezeket nem én mondom, hanem ŐK.


Az őskorban és a középkorban a legtöbb helyen elérhetőek voltak a pszichodelikus gombák is, ezeket többször varázsgombának hívták. Akár ezeket is használhatták az akkori emberek. Így "jöttek létre" a tündérek is. Itt egy régi középkori fametszet, ahol tündérek táncolnak ( a tündérkör azt jelenti a folklórban, hogy átjáró EGY MÁSIK VILÁGBA és elrabolják az embereket Tündérországba!) és szépen látszódik is a pöttyös gomba elől. A pöttyökről ítélve talán Amanita muscaria lehet, ami köztudottan hallucinogén hatású. Na már most, tudom bizarul hangzik, de mi van ha a tündérek is valóságosak valamilyen formában? Hisz a folklór is azt hangoztatja, hogy az emberek számára láthatatlan világban élnek, és csak néha jelennek meg az embernek.


[link]


Ebből tehát az következik, hogy ha mi át tudunk jutni oda, akkor ŐK IS ÁT JÖHETNEK IDE!

És itt térek rá az ufós témára: Napjainkban nagy szemű szürke idegeneket látnak legtöbbször. Pedig az emberek nem fogyasztanak ilyen szereket. Na mi van, ha ezek a lények nem az űrből jönnek, hanem egy számunkra érzéken kívüli világból? És pl a repülő csészealjak nem a világűrt szelik át, hanem a dimenziók kapuit. Ha ezt így elfogadjuk mind a tündérek és emberek, mind a szürke lények és emberek kapcsolata is megmagyarázhatóvá válik. ( aki ismeri a tündér folklórt és a modern idegen eseteket, 80%-ban tökéletes hasonlóság és egyezés van a két dolog között )


Számos esetben , amit amerikai kutatások is bizonyítanak alanyokkal, amikor hallucinogén ayahuascát vettek be ( Fizikai hatását tekintve az akut hányinger mellett ennek a DMTnek NINCS negatív hatása, tehát nem lehet rászokni, ez nem olyan mint a pia és a többi ilyen tudatmódosító szer) az alanyok ugyanilyen lényeket láttak, valamint a dimenziókapukat, lényeket stb. pedig az alanyok különböző

vallásúak,nemzetiségűek,korúak,IQ-val rendelkeztek, másban hittek, stb..

Elmondatták velük, leírták és le is rajzolták. Sokan nagyszemű nagyfejű kis szürke lényeket rajzoltak le, akár csak azok akik ufókat látnak.



Szerintem:

-a szertől az agyunk valamilyen szinten áthangolódik és képessé válik más dimenziókat

és valóságokat érzékeljen

-amolyan érzéken túli érzékelés ez ( mint az ESP és hasonlók), mentálisan és tudatalatt áthangolódunk erre

-túl sok az egybeesés az őskortól kezdődően napjainkig

-ezekkel számos "természetfölötti" dolog megválaszolható lenne: ufók,kísértetek,szellemek,tündérek,furcsa lények stb., azaz ezek LÉTEZŐ dolgok, de velünk párhuzamos láthatatlan világban, amelyek közt néha van átmenet

-ezek a dolgok velünk vannak amióta az ember csak a Földön él. De 1. másképpen mutatkozik meg időszakosan 2. és főleg a különböző korok, kultúrák másképp értelmezték


Ha figyelembe vesszük a repülő csészealjakat ( kör alakú, gyorsan forog, emberek elrablásában működik közre, idegen lények megjelenésével áll összefüggésben ) és a középkori tündértáncot ( kör alakú, gyorsan forog, emberek elrablásában működik közre, tündérek megjelenésével áll összefüggésben ), akkor arra következtethetünk, hogy két azonos célt szolgáló technológiáról van szó, amelynek a tündértánc az analóg változata, míg az ufók a "digitális", modern változata. Azaz emberen, érzékelésen túli világokról és lényekről beszélünk.


Az emberiség mindég tudatában volt, hogy nincs egyedül(kivéve a gyk szkeptikusokat :P) Minden kutúrális tradíció gondosan őrzi emlékét más létformákkal való kontaktusnak. És ezen belül azt állítva, hogy körül vagyunk véve szellemi lényekkel, akik adott esetben fizikailag is meg tudnak jelenni, de oly módon amit egyenlőre nem értünk. Tele van ilyen lénnyel a történelmünk: keveréklények,szárnyas lények, succubusok,tündérek,démonok stb.


Végezetül hozzáteszem, hogy aki soha nem vinne be a szervezetébe pluszba semmilyen hallucinogén anyagot, az is megélheti a hatást, egyszer biztosan. Ugyanis a halál beállta előtt - egyelőre tisztázatlan okokból - rengeteget termel belőle a jó kis tobozmirigyünk.


Mi a véleményetek? Várom a kifejtett, ész érvekkel felsorakoztatott véleményeket, kommenteket :)



2013. máj. 19. 19:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
1%
Kevesebbet szívjál bammeg :)
2013. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ha annyi eszed van és ennyire tudod kifejezni magad akkor ne is írj :)
2013. máj. 19. 20:21
 3/31 rampapapam válasza:
12%
haláli temetés :)
2013. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon érdekes a cikk amit írtál. Sok dolgot magam is olvastam már ezek közül különféle helyeken, és egyetértek abban, hogy fel kell vetni ezeket a kérdéseket. Persze a választ nem tudom. Mármint arra, hogy dimenziókapú, vagy ugyan az dimenzió, de térben távolabbi létformák. . A tér és az idő, mint tudjuk, egy és ugyanaz, valamint az anyag és az energia szintén. Az anyag világában tapasztalhatjuk gyakran, hogy pl. a különféle halmazállapotok nem választhatók el élesen egymástól, ugyanígy vannak átmenetek az élő és nem élőnek nevezett létállapot között, stb. Arra utalnék ezzel, hogy a különböző rezgésszámú világok talán nincsenek is olyan élesen elválasztva egymástól. Tehát a kérdésre a válasz, hogy MINDEGY.

Szívesen "beszélgetnék" a témáról, esetleg privátban is.

2013. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Na végre egy értelmes válasz!

Írj nyugodtan privátban :)


A "cikk" az részben saját gondolatmenet, részben könyv elmélet,részben pedig orvosi vizsgálatok és természetesen részben folklór. A választ természetesen senki sem tudja, de lehet elmélkedni róla.


És előre hangsúlyozom. számomra az is értelmes válasz, aki nem ért velem egyet, csak részletesen fejtse ki ezzel kapcsolatban a gondolatát, de ne olyan 0-IQ-val rendelkező ember fejezze ki mint az első kettő :)

2013. máj. 19. 23:02
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

Szia, szerintem nagyon jól megközelítetted a dolgot.


Én hiszek benne hogy vannak dimenziók, amiket nem látunk, csak néha mutatkoznak meg az emberi szemeink előtt. Épp ezért, aki tudja használni a szellemi szemét(bárki képes rá csak gyakorlás kérdése), nagyon érdekes dolgokat láthat.


És ami a hallucinogén szereket illeti, valószínűleg feloldják a korlátaidat valamilyen szinten. Tehát amit látsz, valószínű igaz, a kérdés az hogy a szer mennyire torzítja el a másvilági dolgokat.


(van egy két képességem, ami ha ittas vagyok valamilyen szinten felszabadul, tehát nekem ez már bizonyíték arra hogy a gátakat valamilyen szinten feloldják a hallucinogén szerek)

2013. máj. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen borult az elképzelésed, de én azért hozzá tennék pár dolgot.


Első amit fontosnak tartok megjegyezni, hogy a DMT-vel végeztek egy érdekes kisérletet.

A kisérleten részt vevők hatalmas aránya számolt be a DMT hatása alatt arról, hogy idegenekkel találkoztak, akik nagyon, nagyon meglepődtek olyan dolgokon, minthogy

A tripelő ÉRZÉKELI, LÁTJA ŐKET.

Azok az idegenek azt is elmondták sok használónak, hogy nem szabadna ott lenniük. Ezt egymástól függetlenül mondták el a használók.

Namost, ha ezek csak sima hallucicázások lettek volna, amitől mindenkinek a saját kis tudatalattijából feltörő kiszámíthatatlan hülyeség dőlt elő, akkor tutira nem lettek volna ugyan olyan élmények. Tehát itt valami többről van szó.

De érdekes megnézni a gombás tripeket is (ez is egy tryptamin származék), ők rendszerint arról számolnak be, hogy eggyé válnak az univerzummal, a természettel, minden jobban megértettek a létről, a világról. Ez sem hiszem, hogy véletlen lenne, és csak a mai nézet szerinti képzelgés. Mert akkor biztosan nem erről számolna be a legtöbb használó!

Van még aki LSD-zik, (szintúgy tryptamin) ők is képesek ilyen élményeket áltélni, de közöttük már sokkal többen számolnak be olyan élményekről, amin érződött, hogy mesterséges, hogy a szer nem természetes, stb. Ez sokat mondó szerintem.

Egyébként ezek a szerek általában az érzékelést kell, hogy meg variálják, de én nem azt mondanám, hogy ezekkel LÁTNI FOGSZ DOLGOKAT, amik amúgy ott vannak előtted, de szer nélkül nem láthatod. Sokkal inkább nevezném a DMT-t valami kozmikus telefonnak esetleg.

Nevetségesnek tartom amúgy, hogy a mai tudomány sötét foltként kezeli a pszihoaktív szereket, kezdve az MDMA-tól egészen a szóban forgó DMT-ig. Sokkal többet kellene ezekkel foglalkoznunk, ha már másért nem is, legalább egy pár elmebetegség tekintetében előrelépést hozhatnának, valami minimális összefüggés tuti van a skizofrén zavarok és a drogok között.

2013. máj. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Na utolsó kettővel egyet értek :) Elég jókat írtatok. Nem ismerem természetesen minden tudatmódosító szert és hatásait. De szerintem nem is lehet mindegyikkel elérni. Akkor bármi ilyen szerrel megtehetnénk ezt az utazást. Arra lennék kíváncsi mik a különbségek ezekben a szerekben, hogy úgymond valamelyikkel ellehet érni bizonyos tudatállapotot, valamelyikkel pedig nem. Biztos megvan ennek is az oka.


"van egy két képességem, ami ha ittas vagyok valamilyen szinten felszabadul". Mi lenne ez? Kifejtenéd?

Ittas állapotban én pl. sosem képzelődöm :) Italtól nem is értem egyesek miért mondják hogy lehet. Esetleg szédülés és hányinger léphet fel.


"ha ezek csak sima hallucicázások lettek volna, amitől mindenkinek a saját kis tudatalattijából feltörő kiszámíthatatlan hülyeség dőlt elő, akkor tutira nem lettek volna ugyan olyan élmények"

Egyetértek. Ha valaki azzal jönne elé, hogy mindenki olvasott,látott tvben,hallott a szürke idegenekről s eyéb lényekről ez hülyeség. Valakire amúgy sincsenek nagy hatással ezek, szinte semennyire, előbb képzelődne akkor a gyerekkori Mikulásról már inkább :)


Az LSD-t én sem írtam, pont ezért. Szerintem sem ilyen hatást fejt ki, ami már valóságos lenne =) Az már túl mesterséges. Pl. ismerősöm olyat látott hogy a hídjuk összegöngyölődik és kiugrik belőle egy szárnyas törpe. Ez természetesen nem lehet valós.


"kozmikus telefonnak esetleg"

Ez is érdekes feltevés. De a jelentősége ugyanolyan fontos, mintha látnád a dolgokat. Szerintem .Minden esetre ezt most nem tudjuk eldönteni, hogy a látó vagy a "telefonos" dolog igaz-e.


A tudomény tényleg keveset foglalkozik vele. De szerencsére van pár ember, doktor,pszichológus stb. akik végeznek vizsgálatokat ezzel kapcsolatban. Vagy folyóiratokban vagy könyvekben publikálják az eredményeket. Ezeknek nagy része sajnos egyáltalán nem jelent meg magyarul, de ismerek pár angol könyvet.

2013. máj. 20. 13:09
 9/31 anonim ***** válasza:
50%

Igen, őket általában nevetség tárgyává teszik, elmondják mindenféle narkós drogos hippinek, aki túl sok sci-fit nézett... De egyébként itt nem nagyon fogsz értelmes válaszokat kapni, mert a legtöbb ide tévedő demagóg gyökér (már bocs), és annyit tud ezekről a dolgokról, hogy hogyan kell jól beszívni, vagy esetleg hogy büdösnarkós.

daath-on nézelődj szerintem

2013. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
13%

Adamskit látom beszippantotta valami ezo cucc.Eddig legalább csakl mérsékelten vitt be spekulációkat,és mondvacsinált összefüggéseket a vitáiba,de most...Elmondom a véleményem:Egész egyszerűemn bizonyíthatatlan.És ezt te is nem egyszer leírtad hogy érzékelésen túli.Egész egyszerűen értelmetlen ezen filzni,mert közelebb nem visz mionket semmiféle megismeréshez,és csak találgatásokba bocsátkozunk.


De különben azt hiszem ,már vitáztam veled a temészeti törvényekről.És úgy emlékszem egész jól tudtad hogy mihez mekkora energia szükséges.Szerinted,egy két dimenziót összekötő kapu megnyitásához a te 1,2 kg-os agyad elég energiát tudna szolgáltatni?Ne haragudj,de nagyot csúsztál le a szememben.Egész galaxisok összes energiája kéne,méghozzá egy igen kis térrészbe sugározni,egy féreglyuk megnyitásához.


Ami aztán nem is biztos hogy átjárást lehetővé teszi.Sőt szerintem lehetetlen is,mivel ez mégis csak egy fekete lyuk.A fekete lyuk márpedig egy szingularitással rendelkezik,és ami az eseményhorizonton belül van,az már soha nem jön ki.És mielőtt azt mondanád hogy "jaj,a tudósok csak elhitették ezt a mesét hogy ne kételkedj!",nem,ennek fizikai alapjai vannak.Mivel az eseményhorizont lényegében a fekete lyuk felszínét jelenti,ezért kiszámítható a szökési sebesség.Ez pedig meghaladja a fénysebességet,amit azért remélem elfogadsz legvégső sebességhatárnak.Szóval igen,teljesen értelmetlen erről beszélgetni mivel:


-Ha létezik is ,akkor se lehet ellene,vagy mellette felhozni se bizonyítékot se cáfolatot.


-Szinte csak a baj van ezekkel az elképzelésekkel.Megint csak újabb spekulációk,már meglévő fizikai törvények felfüggesztése,az alap modell komplexebbé tétele.Egyszerűen értelmetlen,ugyanúgy mint a repülő spagettiszörnyről való diskurálás.


Ja és különben:te dimenzió alatt mit értesz?Mert ha a térbeli kiterjedést akor lenne némi mondanivalóm.

2013. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!