Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki Vérfarkas rajongó, ki...

Ki Vérfarkas rajongó, ki vámpír stb. fantasy lény? Léci írjátok le melyik a kedvencetek. Akinek a vérfarkas írjon amit tud róla.

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a bohókás tündérek a kedvenceim :-)
2014. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a vérfarkas, bár nem szeretem ezt a megnevezést :D Sokat gondolkodtam az alakváltáson meg ezen az egészen, de nem publikálom azokat az "infókat", amiket "tudok" róla.
2014. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
nekem az érmelléki kuglófember
2014. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszenek a fantasy lények, de amit biztosra tudok róluk: Vérfarkas, vámpír és hasonlók a tudomány mai állása szerint nem létezik.
2014. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

"A Tudomány mai állása szerint"..."régen a tudósok azt hitték"... Remélem nem csak nekem tűnik fel, hogy a Tudomány "mai állása" nem az igazság etalonja. Azt mondani valamiről, hogy a "Tudomány mai állása szerint így van" kb. annyi köze van az igazsághoz, mint öreganyámnak a kvantumfizikához.


Érdekes, ha ma a tudósok másképpen tudnak valamit mint elődeik, akkor azt mondják, hogy az elődeik rosszul 'hitték'. Azok meg azt gondolták, hogy biztosra tudják. Pár év múlva majd megint azt mondják, hogy a jelenben csak hitték amiről állítják, hogy tudják.


Persze igaz...a mesék vámpírjai meg farkasemberei sosem léteztek. Már a Középkorban sem hittek ezekben, a Római Egyház sem, hiába is jön mindenki azzal, hogy az Egyházaknak jól jöttek ezek a babonák, hogy hősökként tűnjenek fel keresztekkel meg szenteltvízzel, mert az igazság az (és bárki utána nézhet), hogy a Pápáktól kezdve tagadták a vámpírok létét. A vérfarkasokról se hitte senki, hogy fizikailag átváltoznak, az ördög illúziójának, holdkórosságnak tartották.


Az emberek sosem voltak hiszékenyebbek, mint manapság.

2014. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kelták úgy hitték minden vérfarkas vérfarkasnak születik, szőrcsomók és vörös vagy kard formájú anyajegy alapján próbálták őket beazonosítani.

A keresztény kultúrkörben a farkast az ördöggel rokonították, a harapás általi terjedés nyilván a veszettséget leíró tünet. Ez a kór vadságot és víziszonyt okoz, ráadásul főleg a farkasok és denevérek terjesztették, a mágián való elégetéssel jól sterilizálták a fertőzötteket.

A likantrópia létező pszichológiai betegség, lényege, hogy az illető farkasnak képzeli magát és gyakran sorozatgyilkossá is válik.

2014. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
100%

Nekem mindig is a trollok voltak a kedvenc lényeim, annak idején még volt is ilyen fajú karakterem. :)

Hogy mit tudok a vérfarkasokról? Hát, játékrendszerek szerint eltérő tulajdonságaik vannak, úgyhogy légy szíves, kicsit konkretizálj!

2014. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vérfarkas, bár én a farkasember megnevezést preferálom. Mindent, amit tudok róluk, azt tudja más is, így inkább azt írom le, milyen az ideális farkasember számomra.

Lényegében a klasszikus, telihold idején változik át, olyankor csak ezüsttel lehet megölni, harapása fertőző, öntudatát elveszti (vagy legalábbis az önkontrollt). Megjelenése emberszerű, szóval nem bazinagy farkassá változik, bár az Egy amerikai farkasember Londonban című műben egész jó lett a lény. Szőrös test, megnőtt szemfogak, karmok, esetleg úgy "lábujjhegyen" jár, mint a filmekben.

2014. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a pásztói pókember.
2014. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nekem az elfek.

Nagyon szeretem az elfeket, a legtöbb fantasyjátékban ilyen karakterrel játszom.

Ajánlom, nézz utána fantasy oldalakon, ha csak a fantasy- béli dolgokra vagy kíváncsi, ha nem, akkor nézz utána tudományos oldalakon.

Igaz, a tudomány szerint nem létezik, de sosem lehet tudni, hátha találsz valamit.

2014. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!