Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit olvassak? Hosszú listát...

Mit olvassak? Hosszú listát szeretnék összeállítani.

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, és sok-sok jó könyvet szeretnék összeszedni, hogy 22-én rohanhassak a könyvtárba. (Öt hétig be van zárva...Hallatlan.)

Szeretem a fantsykat, a lényeg hogy legyen benne vérfarkas/vámpír/szellem/démon/akármi.

Kedvenc könyveim közé tartozik az Állattemető, a Hívj be, A Végzet Ereklyéi, Éjszaka háza, Vámpírakadémia,Evernight, Eragon, Percy Jackson és az olimposziak, szóval ezen a szálon kéne elindulni.


Tervbe van véve a Csitt csitt, a Wings,a Christine,a Borzongás, és Clare többi könyve, de mint mondtam hosszú listát szeretnék mert valószínűleg nem én leszek az egyetlen könyvmoly aki szeretne jó könyveket kihozni.


Az szjg-t, Alkonyatot és Harry Pottert ne mondjátok.:)



2013. aug. 13. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Ha jó könyveket akarsz olvasni, akkor ne ilyen szemeteket olvass! Ezeknek semmi irodalmi értéke nincs.
2013. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem a legjobbak, de egyelőre ilyen az ízlésem. Lehet, hogy 2 év múlva rá se tudok majd nézni mondjuk a Végzet Ereklyéire, de egyelőre nagy a szerelem, úgyhogy ilyeneket szeretnék olvasni.
2013. aug. 13. 21:35
 3/18 anonim ***** válasza:

Én most írtam egy kis regényt Claire Kenneth műveiről:

Éjszaka Kairóban

Randevú Rómában


Neonfény a Nílus felett

Május Manhattenben

Holdfény Hawaiin


Claire Kenneth egy magyar írónő, Kölcsey Kende Klára a valódi neve. Ünnepelt sztár volt Amerikában, és itthon is, bár tehetségét és kilétét csak akkor ismerték fel/el, amikor hazatért. Addig kinevették, mondván, egy magyar nem írhat ilyen jó könyvet. Pedig de!



Danielle Steel könyveit is BÁTRAN merem ajánlani, mert nagyon jók. Nem tudok kiemelni egyet se közülük. Én 16ot olvastam el eddig. Mind tetszett. De, ha mégis mondanom kéne egyet, hogy mivel kezdj: Az esküvő.


Egyelőre ennyi, de tekintve, hogy Danielle-nek több száz könyve van, el leszel egy darabig :P

2013. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ó és őket nem kell könyvtárból kivenned. Bolhapiacokon, könyvesboltokban 1000 forint alatt kapsz Danielle-t.
2013. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fantasykat szereted, akkor ezeket ajánlanám:

Carrie Ryan: Kezek és fogak erdeje

Isaac Marion: Eleven testek

Maggie Stiefvater: Shiver – Borzongás (és a többi részei a trilógiának)

Jennifer L. Armentrout: Obszidián

2013. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Darren Shan vámpírkönyvek!!! nagyon nagyon jó :D

jó még SK-tól a tortúra, a dolores, a tűzgyújtó (lehet,hogy mondjuk 13 évesen nem jöttek volna be :D)

akkor nem vág témába de nagyon jó szerintem a Jane Eyre is :D

amúgy ne törődj ilyen emberekkel, azt olvass amit szeretnél :D

2013. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.(Kivéve az elsőt, őt nem pontoztam sehova.)


A Tűzgyújtót olvastam, nem tetszett annyira.

A Kenneth könyvek nem romantikus regények?

2013. aug. 13. 22:39
 8/18 anonim ***** válasza:

Darren Shan könyvei tényleg nagyon jók. Én a helyedben a Vámpír könyvekkel kezdenék. Utána jöhet a többi is, ha tetszet (bár a Város triológia inkább felnőtteknek szól).

A Terry Prachett könyveket is nagyon dicsérik bár még nem olvastam tőle, szerintem megéri megprobálni, mert elégg nagy rajongó tábora van az írónak (valoszínüleg nem alaptalanul).

Kerstin Gier Időtlen szerelem triológiája . Meglepően jó ahhoz képest, hogy Vörös Pöttyös. (Ne tévesszen meg a címe, nem gagyi és nem csak a szerelemről szól.)

Holdhercegnő- Én nagyon régóta tervezem, hogy elolvasom, jó pár pozítív kritikát kapott.

Phil Pullman: Az arany iránytű - Sajnos még ezt sem olvastam, de nagyon érdekesnek tűnik az alap koncepció. Ha láttad a filmet akkor szerintem kötelező.

Tolkien: Gyűrűk Ura - Fantasy rajangóknak kötelező. (Bár én nem igazán szeretem, nem is olvastam még, de ez egy alap darab a fantasy kedvelőknek, szinte kötelező elolvasni. Bár lehet kicsit fiatal vagy ehhez, de egy próbát megér, szerintem.))

Tűz és Jég dala - Hatalmas népszerűségnek örvend. (Ismertebb nevén Trónok Harca. Bár lehet ehhez is fiatal vagy mége gy kicsit.)

C.S. Lewis: Narnia krónikái - Lehet nem fog tetszeni, de szerintem érdemes legalább egyszer megprobálkozni vele. Ha szeretted a filmet akkor mindenképpen probáld megszerezni.

Neil Gaiman- Nekem nem a kedvenc íróm, de nagyon sokan szeretik. Amit olvastam tőle: Coraline, Csillagpor. Az elöbbi borzongató és nem fantasy, az utobbiból meg jobban tetszet a film, de te lehet szeretnéd őket. Az Amerikai Istenek című könyve állítólag hasonlít a Percey Jackson könyvekre.

Michale Ende könyvei - Nem teljesen fantasyk, de nagyon jók. Érdemes olvasni tőle, elgondolkodtató.

Rachel Vincent: Stray-Kóborok, Csak jókat hallottam róla, pedig ez is VP. Nekem kivánságlistán van.

Ilona Andrews: Mágikus Találkozások - Nekem nagyon fel keltetette az érdeklödésemet ez a könyv. Nagyon érdekes az alap szituáció. Szerintem érdemes lenne megprobálni.

Megkérdezhetwm, hogy mi a peobléma a Harry Potterrel, vagy miért lett így kiemelve? (nem rosszindulatból, csak szeretném tudni)

2013. aug. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is csak ajánlani tudom Darren Shan műveit. Nekem nagy kedvenceim voltak ennyi idősen még: H. P. Lovecraft (nyomasztó horror), és a Warhammer világból a William King Felix és Gotrek köyvei. Ezeket csak akkor ajánlom, ha ténylegesen sokat akarsz kölcsönözni, és érdekelne egy kicsit fiúsabb, vagy ijesztőbb téma.
2013. aug. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Jennifer L. Armentrout: Obszidián

Helena Silence: Enigma

Cynthia Hand: Angyalsors

Kelley Armstrong: The Summoning

Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

Kerstin Gier: Rubinvörös

Laini Taylor: Füst és csont leánya

Mats Strandberg – Sara B. Elfgren: A kör

Meg Cabot: Elhagyatva

Spirit Bliss: A múlt árnyai

Tera Lynn Childs: Forgive My Fins – Hableányok kíméljenek

2013. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!