Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tennél ha egy Zombiapokali...

Mit tennél ha egy Zombiapokalipszis köszöntene be az emberiségre?

Figyelt kérdés

Mit csinálnál,hova menekülnél? :D

várom a válaszokat


2014. jún. 23. 15:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nyílpuskát beszereznék, az lenne az első. Aztán egy víztisztító, szűrő, utána pedig néhány katonai eszköz. Tájoló, kovakő, kés egy pisztoly, katonai esőkabát ami sátornak is alkalmas. Egy kulacs víz, csokik inkább, energiaszeletek, kevés élelem. A gyors mozgás fontosabb mint a kényelem.


A nyílpuska csendes, ha kell 1-2 elintézhető vele. Bár én jobban favorizálom az íjat ahhoz baromi sok gyakorlás kell, hogy 5 méternél távolabbra pontosan lőjön az ember, nyílpuska 100m ig eléggé pontos, már amelyik, viszont nehéz újra tölteni.


A pisztoly a kemény szorult helyzetben jön jól, illetve más emberek ellen, ha ki akarnak nyírni.


Víztisztítóval bárhol szerezhetek iható vizet. Vadászni meg tudni kell ilyen helyzetben.


Cél a kivárás, egy jól rejtő erdőben, egészen télig. Ha hideg van lassabban mozognak, vagy ha nem sok ruha van rajtuk meg is fagyhatnak. Ha ez megvan a nagytávú mozgás lehetővé válik. Meleg ruha, elég élelem, és irány egy vár.


A várat érdemes közösségfel elfoglalni. Elég nagyok, hogy belső részében élelem termelés menjen, és könnyen védhető emberek ellen is.


Másik lehetőség, minél északabbra való menekülés. A hideg mint írtam megfogja őket.


Harmadig lehetőség, bár kockázatos, az egy tengerjáró hajó megszerzése. A hajó relatíve de még biztonságos bázis lehet.

2014. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
A legtöbb itt felsorolt lehetőség egyenlő a tökéletes öngyilkossággal. Egy világméretű zombijárvány esetén nem cska a zombik, de az összeomlást követő emberi banditák is nagyon komoly veszélyforrás. Érdemes lehet kiköltözni valami elszigetelt sivatagba, valami nehezen megközelíthető, meredek hegyre, lakatlan szigetre, akár a sarkkörre, szerezni egy tengeralattjárót, stb. Városon belül, vagy azok környékén kész öngyilkosság lenne maradni.
2014. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
50%
Sivatagba, meredek hegyre, sarkkörre, lakatlan szigetre? Mert ezeken a helyeken olyan marha nagy a túlélés esélye. Meg összeomlást követő bandák? Miért követnék a bandák az összeomlást? Tényleg nem kötözködésből, de mi mint fikció beszélünk erről, de te már most is agyhalott vagy.
2014. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Szerezni egy tengeralattjárót.... :) a múltkor vettem egyet, de inkÁbb eladtam, mert dízel meghajtású volt, nekem meg atomtengeralattjáró kell mikrohullámú sütővel. Vezetni tudom, a múltkor kigyakoroltam a submarine simulator 3-ban hogy hogy kell.
2014. jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nem én találtam ki, hanem egy ezzel foglalkozó, fiktív, de részletes és alapos könyvben olvastam, ahol a szerző jól érvel a felsorolt területek mellett. Azzal érvel, hogy minél keményebb, kellemetlenebb egy terület, annál kisebb az esélye, hogy rajtunk, illetve a csoportunkon kívül mások laknak arra, illetve a zombik is annál nehezebben jutnak el oda.


A sivatag egy rendkívül kemény környezet, ahol marha nehéz életben maradni, szinte semmi nem nő meg, de ha sikerül megoldani a kaja és a víz kérdését jóformán hátra dőlhetünk, a szerző szerint a sivatagi sziklákból lehet épületeket felállítani (természetesen ezek nem egyenlők a normális házakkal, amolyan szükségmegoldásként jók lesznek), és korábban leírja, hogy már a felkészülési fázisban érdemes ellátogatni a kiválasztott "safe zone" környékére, továbbá listázza, hogy miket érdemes megcsinálni a safe zone védelme érdekében, ezeket most nem részletezem, benn vannak a könyvben.


A sarkkörök dettó ugyanilyenek, ha az ember hozzászoktatja magát a hideghez (alkalmazkodás kérdése, van aki bírná), és elsajátítja az ottani vadászati technikákat, valami jégkunyhóban elvegetálhat pár évig. Zombik szinte biztos nem mennének oda, a fosztogatók megfagynának félúton.


A hegyek jók lehetnek, sok hegy természetes védettséget biztosít, minél meredekebb, annál nehezebben éri el mindennemű ellenség, bizonyos hegyeken lehet termeszteni különféle növényeket, ill. akár állatokat tartani, minél messzebb van a civilizációtól, annál bátrabban lehet arrafele mozogni stb. De a füst és a fény elrejtése fontos dolog, továbbá a magaslatokon jól át lehet látni a környéket.


Felsorolja még a dzsungelt is, a lakatlan sziget pl. akkor jó, ha távol van a civilizációtól, hiszen így kisebb eséllyel mentek oda már előttünk (és minden ember lehet ugyanolyan ellenséges mint a zombik). Ha sikerül egy ilyet találni, akkor megint biztonságban vagyunk, főleg, ha jól rejtjük el az ottlétünk nyomait. Van építőanyag, lehet termeszteni akár, korlátozott kaja is található, lehet vizet gyűjteni az esőből, csak arra kell figyelni, hogy legyen valamilyen vízi jármű, amivel elmenekülhetünk szükség esetén, és minél nehezebben megközelíthető, viharos környéken lévő sziget, annál biztonságosabb hosszú távon.



A tengeralattjáróval (feltéve ha sikerül szerezni, márpedig itt most potenciális megfelelő safe zone-okról beszélünk ez pedig az, a beszerezhetőség hiánya egy negatívum, de ezen felül csomó pozitív oldala is van) hónapokig lehet víz alatt maradni, viszonylag észrevétlenül, hiszen a legtöbb fosztogatónak nem lesz komoly radarrendszere, amivel kiszúrhatná a tengeralattjárót, természetesen kell hozzá megfelelő ellátmány és szakképzett személyzet, de ha ez megvan, viszonylag normális körülmények között lehet élni akár hónapokig zombik és banditák nélkül.


Fosztogatók pedig minden katasztrófa sújtotta övezetben vannak, egy globális zombijárvány esetén összeomlik a közigazgatás, a rendőrség és a katonaság csak egy ideig bírja, aztán ők is feladják a harcot az ijedt, erőszakos emberek hordái pedig megpróbálnak minden készletet megszerezni a saját javukra. A közös ellenségtől való félelem egyáltalán nem kovácsolná össze az embereket, hiszen látható, hogy lokális katasztrófák esetén a fosztogatók ugyanúgy felbukkannak. És azok a katasztrófák csak rövidebb-hosszabb ideig bontják meg a rendet egy városban, vagy országrészben. Egy zombijárvány esetén pedig akár örökre felbomolhat a mi általunk ismert társadalmi rendszer és ez teret enged az emberek elszabadult agressziójának amit a pánik okoz.

2014. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Na jó a nem túl meredek hegyoldal tényleg jó alternatíva lehet, de a többi az tényleg kiváló példa arra hogy nem kell elhinni minden hülyeséget amit olvasol. Nem vagyok biztos benne hogy a szerzők a könyv megírása előtt részt vettek hetekig, akár hónapokig tartó túlélőtáborokban a sivatagban meg a sarkkörökön. Nem tudom hogy ők hogy vannak vele, de én pl. nem tartok a szekrényben a gyakrabban előforduló trópusi betegségek elleni vakcinákat, de a legnagyobb problémának inkább azt tartom, hogy tegyük fel, itt vagy Magyarországon, ahol nincs dzsungel, sivatag, sarkkör, meredek hegyoldal. Hogyan jutsz el biztonságos helyre. És persze nem tudod hogy melyik hely foglalt, melyik nem. Egyébként tényleg érdekes ez a könyv, de az alapján amit leírtál, minden gyakorlatiaságot nélkülöz. Házat vájunk a sziklába? Használhatom hozzá apám Hiltijét, vagy egy kalapáccsal és egy véső el kell megoldani?
2014. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"de a többi az tényleg kiváló példa arra hogy nem kell elhinni minden hülyeséget amit olvasol. "


Nézd, egy egy amolyan félig fiktív könyv, nyilván nem kell túl komolyan venni. A szerző igazából előfeltételezi, hogy az adott túlélő ennek szenteli az életét és alaposan ismeri az adott környezetet, főleg, hogy ezt le is írja párszor. Amúgy sok általad felhozott problémát fejteget a könyvében, de ugye a részletkérdéseket nem fejthetem ki én is egy hozzászólásban, mivel akkor annyira hosszú lenne mint a könyv maga. Az tény, hogy az adott környezetekben való túlélés nem egyszer, de logikus, hogy valamennyivel békésebb mint benn maradni a zombiktól teletöltődő városokban. Szóval a könyv gyakorlatias, de feltételezi, hogy az olvasó nagyon elkötelezett a téma iránt és hajlandó megszerezni a plusz információkat maga is.



", itt vagy Magyarországon, ahol nincs dzsungel, sivatag, sarkkör, meredek hegyoldal. Hogyan jutsz el biztonságos helyre. És persze nem tudod hogy melyik hely foglalt, melyik nem"


A szerző erre is válaszol, azt mondja, hogyha jól felkészültek akarunk lenni, akkor még a baj kitörése előtt meg kell ismerkednünk a választott területtel és el kell intézni egy relatíve biztonságos utazási módot, vagy ha ez kivitelezhetetlen, akkor a baj első jeleire utazni kell. És azokat is felsorolja, hogy mik a baj első jelei. A könyv részletes, az, hogy felületesnek tűnik, az én hibám valamennyire, de igazából nem várható el, hogy egy hozzászólásban összegezzek 300 oldalt. Ha akarod privátban elküldöm neked a könyvet és elolvashatod magad is.

2014. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

ejj veled nem lehet vitatkozni, túl felkészült vagy... :D


írtam privátot! :)

2014. jún. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Sok az agyatlan ember manapság, azokkal venném magam körbe, hátha akkor nem érzékelnének. Ha mégis akkor küldeném az agyatlanokat hogy nyírják ki őket...
2014. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Először Daryl Dixon-t állítanám magam mellé utána pedig Sam és Dean Winchester-t. És túlélném :D
2014. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!