Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Réz***** bagoly már hivatalos?

A Réz***** bagoly már hivatalos?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen a wikipédia oldalon, ha megkeresitek az "Analogs in other cultures" pontban az "Other examples" alatt a Hungary-hoz tartozó leírást, megtalálható a réz***** bagoly is a szövegben. Mára ez már valami nemzeti természetfeletti lény?



2014. aug. 7. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer, kb. egy éve a Kossuth rádióban hallottam a rézf. bagoly és a vasorrú bába hátterének fejtegetését.


Ugye mindkettő a gyerekeket viszi el, ezt mindenki tudja, de érdekes volt hallani az állítólag valós történetet a kettő történetéről - lelövöm a poént: az első az orvos, a második a bába.

Ugye korábban mindkét foglalkozás vállalt "angyalcsinálást", kicsit latinosabban abortuszt.

Bagoly, mint bölcs bagoly (az orvoshoz társított bölcsesség) és rézfaszú, mint aki maga előtt réz szerszámot tart, amivel ugye ott tevékenykedik ahol korábban másféle szerszám volt.

A vasorrú bába ugyanez, csak a bába, a vas szerszám és tevékenységhez szükséges közelhajolás képzettársításából keletkezett.


Szóval a rézf. bagoly és a vasorrú bába létező (létezett) dolgok, szóval szerintem elég hivatalosak. A gyerekeknek, akik meg még nem értették miért kellett volna hogy őket elvigye az a speciális bagoly lehetett elég természetfeletti... :D

2014. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A rézfaszú bagoly már évtizedek óta szerepel mitológiai és néprajzi könyvekben. A magyar népi "bestiárium" része régóta.


Azt hitted, hogy itt találta ki valaki?

2014. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és nem gondoltam, hogy itt találta ki volna bárki is, csak gondoltam ez valami ostoba poén. :D
2014. aug. 7. 15:58
 4/5 oODrea válasza:
2014. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Létezik is!


[link]

2014. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!