Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogyan képzeled el a földönkív...

Hogyan képzeled el a földönkívüli lényeket? Milyen lényt tudsz elképzelni amiről még sosem hallottál de a te képzeletedben mégis él? Hogyan képzelsz el egy varázslatos avagy tökéletes helyet egy másik világban?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nos nem is tudom hogyan kezdjem:D Először is örülnék ha normális válaszokat kapnék, az ilyeneket felpontozom. Másodszor pedig: kíváncsi vagyok ki mit gondol az ilyesmiről, hogyan képzelsz el egy más világot. Valami ami teljesen más és egyedi. Legyen az bármi és bármilyen. Csak a te képzeleted szabhat határt. Ha nem jut eszedbe ilyesmi megköszönném ha nem válaszolnál semmit. (Ahelyett hogy odaírod hogy sehogy)Akinek pedig van valamilyen elképzelése azt szívesen fogadom. Nah, szóval remélem érthetően fogalmaztam, ha nem akkor kérdezzetek vissza:D Minden normális választ köszönök legyen az több vagy csak egy-két mondat.

2014. szept. 3. 16:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem hogy ugyanezeket a dolgoknak leírhatod a negatív oldalát is, gonosz és sötét dolgokról. Ami éppen eszedbe jut. :)
2014. szept. 3. 16:52
 2/8 A kérdező kommentje:
ugyanezeknek*
2014. szept. 3. 16:52
 3/8 Napfonat ***** válasza:
100%

Ha intelligens fajokról beszélünk, akkor nálam alap a humanoid. Vagyis nem tudom elképzelni azt, hogy például rovarszerű vagy teljesen idegenszerű lények technikailag nagyon fejlettek, űrutazók lehessenek. Talán valahol egyzer láttam valami filmet is erről. Nem tehetek róla, én így képzelem. Persze, állati intelligenciával bíró lények között végtelen opciót el tudok képzelni.


A humanoidokat szerintem nagy fajszámmal a Homo Sapiens különféle - akár egzotikus - formái képviselik. Nyilván lehetnek mások is, de valamiért így gondolom. Talán a Biblia, vagy Atlantisz legendája, vagy csak a sci-fi könyvek és filmek miatt vélem így.


Létezik egy dokumentumfilm, amelyben csillagászok és asztrobiológusok közös (tudományos) fantáziálgatással lehetséges fajokat hoztak létre. Néhány részes csak. Aki még nem látta, az nézze meg, mert nem fog csalódni.


http://www.youtube.com/watch?v=zHzPEpHYtXQ

2014. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Spilerke ***** válasza:
Én is humanoidként képzelem el őket, szerintem, ha hozzánk hasonlóan intelligensek hasonló testfelépitésüek lehetnek, mint az ember mondjuk: van kezük, ujjaik, amivel foghatnak lábuk, amivel járnak füleik, amivel halanak szemük, amivel látnak stb. Esetleg több testrészük van, mint az embernek nem kizárt, hogy farkincájuk is van. Én gyíkszerűnek tudnám elképzelni őket a bőrük, esetleg sötét lehet.
2014. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

ÉN a gázbolygókra képzelek ilyen légnemű lényeket :D PL intelligens forgószélszerű lények vagy ilyesmi. Vagy olyan bolygókon, ahol sok a víz, polip csápokkal rendelkező, gondolatokkal kommunikáló lényeket is képzeltem már el. Az a baj, hogy lényegében bármilyenek lehetnek, még a fejemben is olyan sok elképzelés van, hogy nem tudom leírni :D A világuk is lehet bármilyen, bár a társadalmi rendszerük nem biztos, hogy sokban különbözhet a miénktől.


Üdv.: Az Időtlen

2014. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valahol létezik is, szerintem a legkevésbé fog hasonlítani az emberre. Kezdve ott, hogy nem is szén alapú, mondjuk lehet szilícium alapú is ott az élet, az is hasonlóan viselkedik a szénatomokhoz kötések tekintetében. Aztán ott van az is, hogy a gravitáció sem pont akkora egy másik bolygón, mint itt, tehát van nyúlánk lények lesznek, vagy kicsi tömzsibbek, a gravitációtól függően. Aztán ott van a levegő problémája, annak az esélye, hogy egy másik bolygón ugyanekkora arányban legyenek ugyanazok a gázok (nitrogén, oxigén, nemesgázok) arányában, szinte nulla az esély, tehát a légzőrendszerűk is alapjaiban más lesz. negyedszerre az agyuk sem hiszem, hogy ugyanúgy fejlődött volna a fenti indokok miatt, ugyanis annak a fejlődését a külső körülmények is befolyásolják, tehát a fejük sem hiszem, hogy humanoid lesz. már amennyiben az intelligens élet nem valamilyen folyadékben (víz, vagy folyékony gázok) fejlődött, hanem a szárazföldön, mert ha folyadékban, akkor aztán biztosan semmiben sem fognak hasonlítani. az, hogy mindenki humanoid lényeket képzel el, az csak pszichológia, semmi több, a saját képünkre formáljuk a vágyainkat, pedig a legkevesebb épp annak az esélye, hogy humanoid életforma lesz. a mi fajunk sem lesz már humanoid szerintem évezredek múlva, már ha fent maradunk, a biológia és a technológia által bele fogunk avatkozni az evolúciónkba, és a mai értelemben vett emberi faj szerintem már nem fog létezni évezredek múlva, legalábbis genetikai értelemben már nem ugyanaz a faj leszünk, csak valami nagyon hasonló, de az biztos, hogy jobbá válunk majd, bölcsebbekké, magabiztosabbakká.
2014. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem a különböző dimenziók úgy alakultak ki hogy az idő folyamatosan telik, tehát a múlt most is van, folyamatosan,van a jövő is, ez egy egyenes idősík,


/idő eltérés másik dimenzió

/

múlt-----------jelen--------jövő


sok ilyen kis mellékága lehet az időnek ,végtelen mennyiségű ezek úgy alakulhatnak ki hogy valami máshogy alakul, pl nem alakul ki a földön élet de máshol alakul ki helyette, vagy egy állat elpusztul ami az eredeti idősíkban később remélem érthetően fogalmaztam :s

2014. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismered Asimov történetét? Egy csapat kutató egy 100%-ban növények lakta bolygóra ment.

Próbálták őket figyelmeztetni, hogy ha odamenek végük, egyes szélsőséges tudósok már gondolatolvasó lényekkel riogatták őket. A hatóságok elől is elmenekültek, elindultak.

Leszállnak, gyönyörű rét, a távolban magas napraforgók.

"életemben nem láttam még ilyen csodásan szép virágokat" mondta egy biológus.

Odamentek hozzájuk, és valami megfoghatatlan boldogság fogta el őket. Mintákat vettek belőlük, majd a további vizsgálatokért kiástak párat. Hatalmas elégedettségben tértek vissza, ugyanis ezen a bolygón évezredek óta nem járt ember. Érkezésüket előre bejelentették, hatalmas tömeg gyűlt össze a szenzációra.


A napraforgó már a leszállás előtt elküldte üzenetét a bolygójára: "barátaim, ez könnyebben ment, mint gondoltuk"

2014. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!