Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Milyen bizonyítékai vannak...

Milyen bizonyítékai vannak annak, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
56%
Semmilyen.
2015. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:
Akkor miért hisznek benne?
2015. jún. 11. 21:35
 3/80 anonim válasza:
38%

1.Történelem.

2.Valamibe kell hinni.

3.Jó,ha hisz az ember valamibe.

4.Ezt kérdezd meg tőle.

5.Senki sem tudja a választ.

6.Nem kötelező hívőnek lenni.

És gondolom te nem vagy az, mert akkor nem kérdeznél.ilyeneket. A Bibliáról hallottál már?

2015. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
54%
Kényelmes, megnyugtató mesét ad mindenre, amire még nem tudjuk a választ és/vagy fél tőle az ember, főleg a halálra. Van akinek ez elég, az értelmes embereknek nem. Szerencsére az emberiség lassan kezdi kinőni az efféle gyermekbetegségeit.
2015. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 A kérdező kommentje:
Azért érdeklődtem, mert még keresem az utamat. Hallottam már a Bibliáról, persze, de nem vallásos családban nevelkedtem így nekem egy picit nehezebb hinni benne, ezért keresek valami kézzel fogható dolgot. Csak nekem ez az egész keresztény hit annyira idegen, meg ez az istenes dolog. Valamiben kell hinni, én is ezt gondolom, hogy legyen céljaink, higyjünk valamit halálunk után, de -kérlek ne kövezzetek meg, de- úgy érzem én képtelen vagyok rá.
2015. jún. 11. 21:55
 6/80 anonim ***** válasza:
20%

A keresztény Isten-re, semmi bizonyíték nincs.

Viszont a "teremtő" Istenre, van bizonyíték.

Ez te magad vagy és más emberek akik az életedben részt vesznek.

2015. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
68%

A keresztény istenségre cáfolat van (carmely hegyi próba, a Föld alakja, sb.).


"Teremtő" istenségre általánosságban pedig a dolgok létezése nem bizonyíték.

2015. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
21%

A Bibliában található ószövetségi keresztény isten nem Isten, erre maga az ószövetség a bizonyíték.


Amúgy meg ahogy előttem is írták, a teremtő Isten létezésére a teremtett világ és annak minden eleme (tehát Te is) a bizonyíték.

2015. jún. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
71%
A keresztény istenre egyértelmű cáfolat van. A mai modern elvontabb istenek már úgy lettek tervezve hogy semmilyen módon ne lehessen a létüket vagy nem létüket igazolni. Így mi vonogatjuk a vállunkat, hogy "dehát semmi bizonyíték rá", ők meg mondanak nagyokat, mint ez a "minden bizonyíték rá" meg hasonlók, és maradnak a hitükben csakazértis.
2015. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
49%

nincs bizonyíték.

Hiszel abban, hogy volt egy bizonyos "nagy bumm"? ha igen, akkor elárulom hogy erre sincs bizonyíték, mégis rengetegen hisznek benne. Ugyanez a helyzet istennel is.

én személy szerint hiszek istenben

2015. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!