Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek léteznek angyalok?

Szerintetek léteznek angyalok?

Figyelt kérdés
AZ örangyalokra és az arkangyalokra gondolok

2015. szept. 16. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Meg zombi,vámpírok,trollok,...
2015. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2015. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Az angyal mitológiai alakja a zsidó vallásból ered, onnan került át a keresztény, és iszlám vallásba. Egyik vallás szent irata sem említ őrangyalokat, mint az ember személyes védelmezőit. Az őrangyal a pogány vallások állatszellem kísérő, vagy védőszellem, totemállat hiedelmének átvétele, és kanonizálása keresztény szemléletre. De személyes őrangyalra itt sem nagyon volt utalás, az őrangyal keresztényként egy ismert angyal, aki nem az ember személyes védelmezője, hanem egy nép, vagy embercsoport felügyeletével van megbízva. A személyes őrangyal nem igazán tudom hol jött képbe, de vélhetően már modern ezoterikus ötlet.

Maga az elképzelés, hogy minden egyes ember önmagában annyira fontos, hogy egy angyal legyen kirendelve mellé igencsak egoista, és az ember túlértékelése.

Ugyanakkor ha a bibliát, annak is az ószövetségi részét elolvasod, tisztább képet kaphatsz az angyalok szerepéről. Ők Jehova(Yahweh) szolgái, akik őhelyette viszik véghez mindazt, amit személyesen ő nem tesz meg, főképp amikor az emberekkel akad dolga. Angyalokat használ hírvivőnek, mert azok látásába nem hal bele az ember, de az isteni csapásokat is majdnem mindig angyalok viszik végbe, Jehova maga nagyon ritkán csap le személyesen, amikor büntetésről van szó.

Az eredeti angyalkép messze nem olyan pozitív, mint amit ma hiszünk. Az angyal nem csak örömhírt hoz, de öl, és nyomorba is dönt a bibliában. Az elsőszülötteket Egyiptomban egy angyal ragadja el, angyal birkózik Jákobbal, és nyomorítja meg, angyal csap le dögvésszel Jeruzsálemre, és Izráelre, meg Júdára.

Hogy tényleg léteznek e, nem tudom, nem nagyon akartam még velük bármilyen kapcsolatba kerülni. A fenti okok alapján talán érthető, miért.

2015. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Duenna ***** válasza:
29%

Vannak angyalok és őrangyalok is!

Az angyalok a Forrás társteremtői, az őrangyalok a megtestesült, háromdimenziós emberek tanítómesterei és védőangyalai.

2015. szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Duenna ***** válasza:
0%

3-as Huo Xianren!

Honnan szedted ezt a sok baromságot?!

2015. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Ő...ez a hivatalos álláspont. Az angyalok a zsidó vallásból erednek, ott említik őket először így.(írásos formában) Az hogy te mást hiszel, és másmilyen angyalképben hiszel, nem jelenti azt, hogy ne ez lenne az angyal fogalmának eredete. A saját angyalokról alkotott elképzelésed a magánügyed, de ezért ne én legyek már a hülye. Amit leírtam az az eredeti forrásból származik, azaz a bibliából, és a hozzá kapcsolódó írásos, és részben szóbeli hagyományból. Honnan lehetne máshonnan hitelesen informálódni, mint az eredeti(bár lefordított) szövegekből?
2015. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Legoman ***** válasza:
29%

Nem írt Huo hülyeséget.

Én már csak annyival egészíteném ki, hogy az angyalok Isten parancsait követik. Tehát le vannak korlátozva. Be kell tartaniuk nekik is bizonyos előírásokat.

Ha te például egy angyalt megkérsz, hogy segítsen neked valamiben, akkor a kérésed alapján fog cselekedni, de nem mindent tesz meg, vagyis olyanokat nem tesznek meg neked, amik valamilyen módon a más akaratába ütközne.

Isten kinyilvánította, hogy szabad akaratot ad az embernek, és ezért az angyalok nem avatkozhatnak be senkinek sem az életébe az engedélye nélkül.


Huo, én már léptem kapcsolatba angyallal. Egyszer láttam egész életemben angyalt, amikor még nem foglalkoztam ilyenekkel, és ő szabadított meg egy ártó lénytől (hosszú történet).

Úgy nézett ki ez az angyal, hogy nem volt arca. Olyan volt mintha egy szögletes sisakot viselt volna. Fehér színű volt, de nem minden részén, hanem volt a fej részénél sárga és kék is. A lábaira nem emlékszem. Az is fehér volt, de nem tudom milyen volt, mert a fejét néztem, és próbáltam vele a szemkontaktust felvenni.

De ő nem arkangyal volt, mivel nem volt arca. Az arkangyaloknak viszont van, mivel ők Isten után állnak az úgynevezett ranglistán.

Nem éreztem őket bántó lényeknek, és a kapcsolatom is egész jó velük.

2015. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Biztos vannak.

Nekem vagy 10 személy szerint.

8 éve van jogsim, és még soha nem volt balesetem. Pedig néha nagyon figyelmetlen vagyok...

2015. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Azrael666 ***** válasza:
Igen!
2015. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az angyal hírnököt, hírvivőt, követet, küldöttet jelent. Ha nagyon ki akarjuk fordítani ezt a fogalmat, akkor léteznek angyalok. Egyébként az összes vallásban szerepelnek az angyalok.
2015. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!