Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Vámpírok miért nem félnek a...

Gavrie kérdése:

A Vámpírok miért nem félnek a Hold fényétől, hisz az a Nap visszatükröződése?

Figyelt kérdés
2015. nov. 15. 22:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem kifejezetten a Nap mint égitest van rájuk rossz hatással, hanem egyszerűen a vámpírok meg vannak átkozva hogy kakasszó után el kell rejtőzniük, nem tehetik ki a képzeletbeli lábukat a napfényre különben elégnek, a holdfény az egyetlen fény ami nekik jutott és el tudnak viselni.
2015. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A fantasy attól nem sci-fi, hogy nem gondolták túl, nem áll meg a történet még laikus szemmel nézve sem :)
2015. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 focimami56 válasza:

Az a félelmetes , hogy volt itt is hozzá szólás !

Királyok vagytok ! Pert kellene indítani az oktatási rendszer ellen

2015. nov. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13

Egy szituációt vizsgálunk több szempontból, és próbálunk rá elméleteket gyártani, miközben 100%ig tisztában vagyunk vele,hogy fiktív lényekről beszélünk.

Pereld nyugodtan az oktatási rendszert, de ez a lightos agytorna még mindig jobb egy fokkal, mint azt képzelni, hogy komoly vita folyik olyan emberek között, akik benyalják a vámpírok létezését.

(Amúgy ennyi erővel Hamlet szellem apját is kellett elemezni anno az iskolában...)

2015. nov. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Mert nem léteznek!!
2015. dec. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

én például legalább félig vámpír vagyok. éjjeliőrnek kellene mennem, mert a nappali fény eléggé zavar. a napellenző állandóan le van hajtva a kocsiban, a monitorjaim és a mobilom meg minimális fényerőre állítva. viszont érdekes, hogy imádom a fokhagymát, és szerintem ezüsttel be nem vont pisztolygolyótól is kinyiffannék, de ezt még ki kell próbálnom.


rátérve a kérdésre, a holdról visszavert fény három részből áll.

1. a napból érkező fény

2. a nap irányából, más csillagokból érkező fény

3. a földről érkező fény: a napból és minimálisan más csillagokból visszavert; természetes (villámlás, vulkánkitörés) és mesterséges (közvilágítás, járművek, bármi, ami a hold felé fényt bocsát ki) eredetű


a fény a hold bazaltfelületéről visszaverődik, de nagy része elnyelődik. a hold albedója minimum 4%, maximum 14%, de átlagosan 7%( [link] tehát az összes ráeső fénynek a 93%-át elnyeli. fényesség szempontjából kb egymilliomod része a napfénynek ( [link] ez is megmagyarázza, miért zavar kevésbé minket. ugyanakkor utálom a teliholdat, nekem már az is túl fényes, megfájdul a szemem, ha túl sokáig bámulom. de se a napfénytől, se a holdfénytől nem félek, csak kerülöm őket, amennyire tehetem.


a kérdést itt is tárgyalják pl:

[link]


ha magas a vérnyomásod, írj privátban, tudok segíteni. ma még alig ettem valamicskét.

2016. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!