Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Valaki találkozott már szellem...

Valaki találkozott már szellemel? És ha igen mi történt?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 29. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Ha találkozott is velem szellem, nem tudom.. nem tudhatom.


Kettő: Nem létezik olyan csak élő emberben, ha meg még is, akkor azok más helyre más időbe más világba kerülnek a halálkor, kerülünk.. Nem pedig itt bohóckodunk!


A szellem az a tudat, az ami te valójában vagy a testedbe zárva, ez nem egy látható anyag, ez egy fokozatosan épülő sejthálózat, elemi energia! Tudat! Nem pedig egy cigifüst imitátor éjszaka, kizárólag éjszaka.. megjelenő riogató izébizéakármifoS

2016. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Igen, találkoztam már valami hasonlóval. Késő éjszaka volt (hajnal 2-3 óra körül lehetett), 7-8 éves lehettem. Egy emberszerű figura (emberi alakja volt, vállai, feje, az arcát nem láttam, csak így körvonalakra emlékszem) jött be a szobámba, a szobában egyébként sötét volt, de az alak fénylőnek tűnt, mindezek ellenére nem világította be a szobát (mintha például egy lámpa lenne). Hangot nem adott ki.


Amikor megláttam teljes mértékben bepánikoltam és a fejemre húztam a takarót, azt hittem csak káprázik a szemem. Pár másodperccel később újra kinéztem és az alak még mindig ott volt.


Ha jól emlékszem minimálisan helyet is változtatott, tehát mozgott, de mintha tudomása sem lett volna rólam. Mivel ténylegesen ott volt valami ismeretlen a szobában és nyilvánvalóan nem csak szemem káprázott, teljesen bepánikoltam és kiabálni kezdtem a szomszéd szobában alvó szüleimnek (megjegyezném, ez a valami onnan érkezett).


Ekkor ez az ismeretlen "valami" nyilván tudomást szerzett rólam (tehát érzékelhette a körülötte lévő fizikai világot), mert egy pillanat alatt hang nélkül eltűnt. A szüleim átjöttek és a dolog el lett rendezve annyival, hogy rosszat álmodtam (természetesen senki sem hitt nekem) és szépen mindenki elfelejtette a dolgot (rajtam kívül).


Ezek után nem tapasztaltam semmi ehhez hasonlót, a jelenség nem ismétlődött, vagy én nem voltam tanúja. El is elrendeztem volna annyival, hogy képzelődtem, ha kb 10 évvel később, tőlem függetlenül (az én esetemről nem tudva), más ugyanezt ne tapasztalta volna.


Az illető többször is találkozott vele, ugyanígy írta le, fénylő, emberszerű figura. Volt, hogy arra ébredt, hogy ez a valami simogatja a fejét (igen, érezhető, fizikai tapintása volt). Volt, hogy szóba is állt vele, rendesen, magyarul, keresett valakit, de akivel beszélt, nem ismert olyan nevű illetőt. Történt még pár furcsa dolog, de semmi olyan horrorisztikus baromság, mint ami a filmekben van. A figura minden esetben nyom nélkül eltűnt. Nem volt hanghatás, fényrobbanás, szagok, semmi.


Messziről jött ember persze azt mond, amit akar. Én sem hinném el, ha nem láttam volna személyesen és nem került volna más forrásból is megerősítésre. Ennyi a történet.


Nem biztos, hogy "szellem" volt, de határozottan intelligens és tudatos jelenség, ami nem köthető fizikai formához, de interakcióba tudott lépni a fizikai világgal. Teljesen magától jött, semmiféle szeánsz, stb nem történt a házban. A ház nem temetőre épült, a szüleim építették a házat, előtte nem volt ott semmi. Igazából semmi különleges nincs a házban és a helyben.


Magyarázat persze azóta sincs, azt hiszem szerencsés vagyok, hogy egy ilyen ritka jelenségnek (ha még csak pár pillanatra is) a tanúja lehettem.

2016. ápr. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

SZELLEMEK NEM LÉTEZNEK

A láthatatlan jelenség a szobában, melytől szorongunk és rettegünk, valójában csak az agyunkban lévő jelzőrendszer pillanatnyi zavara - derítette ki egy kutatás.

A kísérlet során bekötötték a résztvevő önkéntesek szemét, és egy robot segítségével összezavarták az agyba érkező jeleket, ami olyan illúziót keltett, mintha másvalaki is lett volna a szobában, sőt volt olyan aki arról is beszámolt, hogy fantomujjak simogatását érezte a hátán. Az illúzió oka egy programozott eltolódás az agy mozgásfeldolgozása és a test térben való elhelyezkedése között. Ez a minimális eltolódás elegendő ahhoz, hogy úgy érezzük az érzékelt jelek nem a mi testünkből származnak, hanem valahonnan máshonnan. - Első alkalommal sikerült a kísérleti laboratóriumban egy szellem jelenlétét szimulálni. Bizonyítottuk, hogy a furcsa érzések valójában a saját testünkkel kapcsolatos megváltozott agyi érzésekben keresendőek - mondta Olaf Blanke, a svájci Ecole Polytechnique Federale de Lausanne kutatója.


Az agyunk számos módon használja az érzékszerveinket ahhoz, hogy a testünket elhelyezze a térben, illetve a környezet jelzéseit értelmezze, például elkülönítse azokat az érzéseket, melyek a testünkből és amelyek azon kívülről érkeznek. Ha azonban az agyunk rosszul érzékeli a jeleket, a saját testünkből érkező jeleket is úgy értelmezheti, mintha kívülről jönnének - tette hozzá dr. Giulio Rognini, a kutatás társszerzője.

2016. ápr. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
Igaz, hogy már elmúlt 2015, na de mégis. Szellemek nincsenek. Félni nem attól kell, ami nincs, ha már muszáj. A félelemnél az intelligencia jobb a túléléshez.
2016. ápr. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Leszedettétek a válaszom? Nem baj, de szerintem megérné h az egész kérdést eltávolítanák, vagy a humor kategóriába helyeznék, mert látszik a kérdezőn hogy komolytalan.
2016. ápr. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem hívtad a szellem irtókat ?

Azok beszippantották volna ,de rendesen !

2016. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
54%
Ha szellemek nincsenek mivel magyarazzatok a kovetkezot? Egy eve kb mikor 2 eves volt a kisfiam el kezdett beszelni a nagy semmihez. Valaszolgatott neki. Kerdeztuk hogy megis kivel beszel es kozolte h egy bacsival. Aztan megkerdeztuk hogy megis hogy hivjak azt a bacsit erre kozolte hogy Erik. Na akkor a rokonom elsapadt es kozolte hogy Eriknek hivtak a foberloje halott ferjet. Abban a hazban lakott ahol a rokonom most alberletben. Ezt en sem tudtam nem hogy a kisfiam.
2016. máj. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
na jó, nekem ez már sok, szerintem sok xanaxot vettetek be ami hallucinációhoz vezetett
2016. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
23%
Marha vicces vagy tenyleg. Nem kell mast sertegetni. Ha nem hiszed ez van de attol meg igy tortent.
2016. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Én találkoztam eggyel. Egy nő volt. Megállt előttem. Nem beszélt hozzám csak ott állt elöttem. A ruhája 18.századi volt és a nő szőke hajú volt, és a teste tele volt pókokkal. Elkezdett hozzám beszélni,közbe szájából pókok és csótányok jöttek ki, de nem hallottam a hangját, olyan volt mintha nem is lenne neki.Ezután elájultan és a korházba ébredtem fel. Ott azt mondták hogy posztraumatikus sokk ért. De most hazudtam.xd Szellemek nincsenek. Akár mennyi kép és videó van szellemekről és ha még paranormal activityt is nézel és el is hiszed akkor bocsi de te nagyon naív ember lehetsz. A másik meg az hogy ha szellemet is látnál véletlenül, akkor se tudnád megörökíteni, mert pont akkor történne az veled amikor a közeledben sincs egy kamera, vagy telefon.
2016. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!