Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Természetfeletti lényeg...

Természetfeletti lényeg léteznek vagy sem? Bizonyíték?

Figyelt kérdés

Bárki aki akarja fejtse ki a véleményét.Ha valaki bizonyítékkal is alá tudja támasztani amit mondd akkor annak örülnék.


Én személy szerint csak nem szeretnék ilyen tudatlanságban élni hogy azt mondom "nincs" és akkor nincs..(vagy "van" és akkor van) ez nem támaszt alá semmit ezzel nem bizonyítok semmit.Attól hogy hiszek benne attól még nem biztos hogy van és ha nem hiszek benne attól még lehet.. szóval engem a tények érdekelnének.Hogy akkor most mi is van.Mert ha belegondolok hogy van aki azt mondja vannak ilyen lények van aki meg azt hogy nem és igazából én meg nem tudom valójában milyen világban élek ez elég zavaró tud lenni.


Jelen estben úgy vagyok ezzel hogy jobban hajlok a felé hogy létezik valami természet feletti.A lényeg hogy érdekel a téma.Ha valaki jobban benne van ebben akkor írhatna privátot mert elbírnék erről naphosszat beszélgetni.


Most hogy leírtam a véleményem várom a tiétek!;)



2016. júl. 2. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítani csak azt kell, ami feltevésünk szerint létezik.


Megdönthetetlen bizonyítékot pedig elég nehéz lenne találni rá, hogy létezik.


Viszont maga a téma engem is érdekel, szóval ha akarsz, írj privátot. Kíváncsi vagyok mi az amiről naphosszat tudnál beszélni.

2016. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Irj privit elmeselem az eletem:)
2016. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Benne vana nevükben, hogy természetfelettiek. Mivel a valóság egyrészt a természet, másrészt az emberi, térsadalmi konstrukciók, és ezek a lények egyikbe sem tartoznak, ezért per definitionem nem létezhetnek.
2016. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3-nak

Attól függ mit nevezel létezésnek.

2016. júl. 2. 19:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Haószerinted a lltezés relatív, miért teszel fel kérdést valamin a létezéséről?
2016. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5-nek

Egyrészt mert érdekelnek a vélemények.Másrészt mert remélem találok olyan embert aki tud nekem erről hosszasabban beszélni mert érdekel a téma.

2016. júl. 2. 20:29
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg egyébként hogyha kicsit kreatív vagy akkor többnyire mindent tudsz más szemszögből nézni szóval mondhatni minden relatív.
2016. júl. 2. 20:38
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Most akkor érdekel más véleménye, vagy sem?

Egyévklnt az, hogy kreatívan több szempontból tudsz bézni bármit, nem támasztja alá, hogy minden relaív. Vagy akkor az az állítás, hogy "minden relatív", egyrészt igaz, mésrészt nem igaz, ami elég abszurd, és még kiállni sem tudsz az állításod mellett.

2016. júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetfeletti lények nem léteznek. Csak olyan lény létezik, amit eddig nem ismertünk, és egyszer csak a látókörünkbe kerül.


Ha létezne természetfeletti lény, akkor meg kellene tudni mondani, hogy meddig tart a természet, és hol kezdődik a természetfeletti. Szerintem senki nem tud meghatározást mondani arra, hogy meddig tart természet, és hol kezdődik a természetfeletti. A határ a tudásunk határával lehet azonos. Azért tekintünk dolgokat természetfelettinek, mert kívül esik a tudásunkon. De ez nem az illető dolgot jellemzi, hanem bennünket. Nem ő a természetfeletti, hanem nekünk kevés a tudásunk.

2016. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

"A Föld a hazugság tisztítótüze; itt minden hazug körülöttünk: a tér ál-végtelenje, a dolgok ál-valósága, önmagunk ál-sokasága. S az ember-agyban még az igazság is táncol: egyszerre minden igaz, és egyszerre semmi sem igaz. A hazugság-áradatból az egyetlen kivezető út éppen az, amely a leghazugabbnak látszik: a képzelet. A sok ál-valóság közt képzeletedre van bízva az igazi valóság helyreállítása.


Nem a hegy és nem a völgy a valódi, hanem a szépség, melyet képzeleted a hegyek-völgyek formáin élvez; és a jelenség világ ál-végtelenjéből képzeleteden át vezet az út a benned rejlő igazi végtelenbe.


Más a képzelet és más a képzelődés, ahogy más a beszéd és más a fecsegés. A képzelődés az élet törvénye szerint működik és az éhen maradt vágyakat köddel eteti; a képzelet a lét törvénye szerint működik és amit megteremt, műalkotás, tettet, gondolatot: valódi és igaz.


A Földön mindaz, ami keletkezik és elmúlik, valóságnak neveztetik; csak éppen a képzelet tűnik olyannak, mintha teremtményeit a semmiből húzkodná elő. Az ál-semmi, ahonnét a képzelet merít: a valóság; s a sok külön-lévő ál-valóságban csak az a valódi, ami bennük semminek, képzeletnek rémlik: érzékelhetetlen, közös lényegük, a változó megnyilvánulások mögötti változatlan létezés."


Weöres Sándor-A teljesség felé c. művéből a A képzelet


Ajánlom a könyvet, szerintem tetszeni fog.

2016. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!