Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki mit tud Azazelről? Többi lent.

Ki mit tud Azazelről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van nekem is némi információm, de ezek nagyon hiányosak.

Ha esetleg valakinek van némi tapasztalata vele kapcsolatban, vagy valami infója és megosztaná velem, azt megköszönném.:)



2016. aug. 10. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Unreal Tournament 2004 Onslaught-szerverein volt egy játékos, akit elég gyakran láttam, és Azazel néven játszott. Nem volt rossz (a szerverek átlagszintjéhez képest), néha még váltottam is vele egy-két szót.
2016. aug. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lilith1994 ***** válasza:
74%

"Az Enoch apokalipszise című apokrif könyvben felsorolt bukott angyalok egyike. Ő tanította meg az embereket az ércek bányászatára, a fémek megmunkálására, kardok, kések,pajzsok, páncélok, tükrök és ékszerek készítésére, a kozmetikumok használatára, a szem kifestésére és a drágakövek értékére, miáltal a "földön elterjedt az istenellenesség és a bűnös szerelem, és az emberek lealacsonyodtak, és csak tévelyegtek útjaikon eszüket vesztve". Agrippa a levegő őselem démonai közé sorolja.

Azazel neve a Bibliában is felbukkan egy helyen,mégpedig az "engesztelés napja" (jóm kippur) rítusának leírása kapcsán (Lev 16,8-10). Ezen a napon a nép bűneit két kecskebakra ruházták át(innen ered a bűnbak kifejezés), amelyek közül az egyiket Jahvénak szánják engesztelő áldozatul, a másikat kihajtják a pusztába, ahol Azazel tanyázik. Ez a bakkecske magával viszi Izrael bűneit, amelyek Azazelre, a bukott angyalra, a bűnök kútfejére szállnak vissza.Azazelt ezért gyakran ábrázolták bakkecskeként, ami nyilván hozzájárult az ördög középkori, kecskeszerű megjelenítéséhez.Azazel az olaszos hangzású Azazello néven felbukkan Mihial Bulgakov A Mester és Margarita című regényben is."


Forrás:Yliaster Daleth- Demonomicon


tapasztalatom nincsenek vele.

Kíváncsi vagyok az információidra :)

2016. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt hogy az nem ezazel, hanem azazel.
2016. aug. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
odaát első 2 évad . .
2016. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Annyit hallottam róla, hogy egy kőhöz van láncolva.

Azt nem tudom, hogy milyen kőhöz, hogy miért és hogy meddig.

De legalább már ennyivel is többet tudok :)

2016. aug. 15. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:

1:


Ez jó :D


Lilith rajtad meg nem csodálkozom, hogy így tudod! :D

2016. aug. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!