Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért van az, hogy a magasabb...

Miért van az, hogy a magasabb intelligenciával rendelkező emberek általában nem hisznek Istenben vagy bármilyen más természetfeletti lény létezésében?

Figyelt kérdés

2017. szept. 7. 12:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Az előző válasz #19-nek szól!
2017. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
37%
Ezt figyeljètek. Nemrèg kiderült, hogy a magukat intelligensnek hitt emberek többet vitáznak egymással ès jobban utálnak másokat, mint az általuk műveletlennek nevezett emberek. :D mekkora poèn. Ki a hülye?
2017. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Laylah ***** válasza:
100%

22: A vita érdemben előrébb mozdíthat a dolgok szemléletében minden résztvevőt, mindenképpen pozitív eszmecsere. A vita nem egyenlő a veszekedéssel.

A kérdésre válaszolva, a Mensa tesztjére alapozva az én IQ-m 125-130 körül van, nem tudom pontosan, mennyi. Ahhoz külön el kéne mennem egy helyszíni tesztre, ami alapján belépést is felajánlhatnak a szervezetbe. A lényeg, hogy a magyar átlaghoz (99-100) képest mondhatjuk, hogy magasabb intelligenciával rendelkezem.

Ezen kívül szerintem érdemes különbséget tenni hit és hit között, hiszen nem csak a kereszténység létezik, hanem sok más, nem egyetemes vallás, egy részük még csak nem is monoteista, mégis, azok követőire is azt mondjuk, hogy vallásos.

Ezen dolgok alapján magamat is vallásosnak tartom és vannak tapasztalataim mágikus téren is; viszont nem megyek vakon a világba, sokszor kérdőjeleztem és kérdőjelezem meg a mai napig a saját vallásomat annak ellenére, hogy nem egyszer tapasztaltam meg saját bőrömön annak valamilyen formáját.

Ha esetleg valaki kíváncsi erre, szívesen adok privátban információt, viszont objektív bizonyítékom nincsen annak alátámasztására, amiket én az évek folyamán átéltem és megtapasztaltam. A saját tapasztalataimmal nem vagyok szkeptikus, azzal a saját józan eszemet vonnám kétségbe, ami, ha nem lenne rendben, nyilván már nem itt lennék, hanem valamelyik pszichiátrián. :)

Konklúzió: nem lehet általánosan kijelenteni, hogy a magasabb intelligenciájú emberek nem hisznek az isteni és más síkbeli erőkben.

27N

2017. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Mert ők a számokban meg a matekban hisznek,eddig bevált nekik, érteni is tudnak hozzá. Mindenben a racionalitást keresik, a bizonyíthatóságra esküsznek, abban hisznek csak, amit alá is lehet támasztani, szeretnek bizonygatni dolgokat. Pl olyan matekfeladat, hogy igazolja Xy tételét a mittudomén milyen egyenlet segítségével.
2017. szept. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

*szeretik,hogy ha van egy feltevésünk, akkor bizonyítsuk

Meg ez jól megmozgatja az agyat is

2017. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Mint már előttem írták, ezeknél az embereknél a racionális gondolkodás nagyobb részben működik, ezen kívül az intelligensebb emberek hajlamosak az önteltségre. Az Istenhithez pedig alázat kell.
2017. szept. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
69%
Analitikus gondolkodás; a kevésbé intelligens emberek nem kérdőjelezik meg azt, amit mondanak nekik és nem is elemzik a kapott információkat. Ront a helyzeten ha az illetőt gyerekkorától kezdve teszik ki a vallásnak, hiszen ebben a korban tényként fogadunk el mindent.
2017. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
57%

Analitikus gondolkodás - igen, ez, ami nem jellemző az alkotó és előadó művészekre, ők ihletből, intuícióból imaginációból dolgoznak és a TEREMTŐ folyamatot átélve világosság van ilyen téren bennük

- ezért is van, hogy minden valamirevaló művész hívő.

2017. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb feltalálók is ilyenek voltak előző. Bizonyos szempontból művèszek. Tesla, Einstein, Da vinci, ők a tudománny vèlemènyèvel nem törődve, feltaláltak dolgokat, rájöttek valamire ès megalkották. Ma nem itt tartanánk nèlkülük.
2017. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
46%
Azt nem èrtem, hogy ha valaminek a fejlődès a cèlja, akkor mièrt utasítja el annak lehetősègeit elfogultságból, mert nem illik bele abba amit eddig megmagyarázott.
2017. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!