Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Vajon miért érzem úgy, hogy A...

Xxxcsillag kérdése:

Vajon miért érzem úgy, hogy A Jó Isten engem különösen súlyt mindenféle szörnyűségekkel? Bár hiszek Isten létezésében, de mégis úgy érzem Velem kivételt tesz. Lehet ez igaz?

Figyelt kérdés
Csak katolikus emberek válaszát várom

#Isten #az embereket?
2017. nov. 2. 13:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mert hiszel istenben.
2017. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Mert zavarja a helyesírásod!!!!
2017. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Azt mondják azokat sújtja, akiket a legjobban szeret.
2017. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Pl. Mivel? Gondold végig lehet azok a szürnyűségek valójában ajándekok.
2017. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igen, kérlek oszd meg velünk, hogy milyen szörnyűségekkel sújt téged Isten?
2017. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%

> Azt mondják azokat sújtja, akiket a legjobban szeret.

Pont mint a pszichopaták!

2017. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Akit Isten szeret

- vagy magához veszi,

- vagy elveszi eszét.

.

Isten segedelmét kérheted hívő létedre, de tenned is kell, Isten nem a sültgalamb-futár.

2017. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Jakab apostol levele 1/13

Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.


Nem tudom miért érzed úgy.Tudod,hogy Isten jó.Azzal is tisztában vagy,hogy rossz dolgok történnek az életedben.De miért kell vádolnod Istent a szörnyüségek miatt?Hiszen Ő az egyedüli,aki téged meg tud szabadítani a problémáidból,ha segítségül hívod Őt.Feltételezem,hogy Bibliát olvasó ember vagy.Jézus Krisztust ki kisértette meg a pusztában?(Lukács evangéliuma 4/1-12)

Vagy nézd csak meg Jób esetét.Ha a Jób könyve 1-es és 2-es fejezeteit figyelmesen végigolvasod,észre fogod venni,hogy Jóbbal rengeteg szörnyüség történt,elvesztett mindent,amit egy ember elveszthet az életében.Nem Isten volt az aki ezt tette vele.

Isten amit tett Jóbbal,az a következők voltak:Jób könyve 42/10

Azután eltávolítá Isten Jóbról a csapást, miután imádkozott vala az ő barátaiért, és kétszeresen visszaadá az Úr Jóbnak mindazt, amije volt.

42/17

És meghala Jób jó vénségben és betelve az élettel 42/12 Az Úr pedig jobban megáldá a Jób életének végét, mint kezdetét, mert lőn néki tizennégyezer juha, hatezer tevéje, ezer igás ökre és ezer szamara.


42/13 És lőn néki hét fia és három leánya.

2017. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%
Nem vagyok katolikus de szerintem a JÓ Istenől nem származhat rossz.
2017. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Nem vagyok katolikus, sőt én egy református lelkész lánya vagyok. Egy lelkésznek a lánya, aki nem konfirmált le, nem vallásos, nem jár templomba.... de nem materialista.

Mégis miért gondolod azt, hogy csak is egy katolikus embertől, majd hasznos és útmutató választ kapsz? Holott,..holott, Isten színe előtt nincs olyan, hogy katolikus vagy protestáns, szép vagy ronda, szegény vagy gazdag, okos vagy buta... mindannyian az ő gyermekei vagyunk, ő a mi pásztorunk és mi pedig az ő báránykái. Mindannyian birkák vagyunk előtte, akik csak bégetni tudnak.

Egyébként deista-panteistaként én úgy vallom, hogy Isten megteremtette az anyagokat, a növényeket, az állatokat, a Földet, a naprendszerünket, a világegyetemet... és persze az embert, mint gondolkodó, "lelkes" lényt. Az ember pedig megalkotta a történelmet. Nem Isten műve az anyagi szegénység és a szenvedés, hanem az emberé. Isten sose akarná, sőt ellenzi, hogy felebarátodra kezet emelj, de az ember mégis megszegi a törvényeket, mégis kívánja mások halálát, Isten nem vonható felelősségre a két világháború kitöréséért, az emberek műve a népek közti viszály, a környezetszennyezés, a világ elkorcsosodása... Azaz a szenvedéseid miatt ne Istent okold, hanem saját magadat.

Amúgy miért tenne veled kivételt, ha a saját fiával se tette ezt. Jézus nem értünk halt meg, hanem azért, mert Isten annyira szeret minket, hogy még fiát is képes volt értünk föláldozni, hogy megmutassa, hogy a fiával se kivételezik, még akkor se, ha Jézus ártatlan volt. Kérdem tőled, akkor veled miért kivételezne???

2017. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!