Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia és a Korán sok...

A Biblia és a Korán sok története hasonló, mégis eltér. Mi alapján lehetne eldönteni hogy melyik hitelesebb?

Figyelt kérdés
Pl minkldkettőben szerepel Jézus, de a Biblia szerint a megtestesült Isten, a Korán szerint pedig egy próféta, csak egy egyszerű ember.

2017. júl. 25. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/169 anonim ***** válasza:
63%
Koránt 600 évvel Jézus után írták Mohammed látomásai alapján. Számomra nem is kérdés, hogy melyik a hitelesebb.
2017. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/169 szp72 ***** válasza:
26%

Számos szektát és apokrif irományt ismerünk, amelyek próbálták Jézus személyét és tanítását meghamisítani, Mohamed csak egy a sok között. Ezek a hamisítók mind hagymázas látomásaikra és egyedül igaz kinyilatkoztatásaikra hivatkoznak, hogy mi mindent hallottak egy angyaltól, személyesen Krisztustól vagy magától az Atyaúristentől. Itt Magyarországon is mind a mai napig megdöbbentően sokan hiszik magukról, hogy egyedülálló információik vannak az igazi Jézusról. Szerintem elgondolkodhatnának ezek a "próféták", hogy ez a rengeteg kinyilatkoztatott hülyeség miért van ellentmondásban egymással. S ha már 999 "próféta" hülyeséget mondott, miből gondolja, hogy pont ő az ezredik hallja hitelesen?


Én azt gondolom, hogy ha Krisztus valóban az igazság fejedelme, akkor tud gondoskodni arról, hogy ne vesszen el a tanítása. Ezért hiszek én a legősibb, a közvetlen tanítványaitól származó vagy azok által jóváhagyott iratokban, vagyis az Újszövetségben.

2017. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/169 imakommandós ***** válasza:
23%

1. Mohamedről egy szó nem esett a Biblia korábbi próféciáiban.


2. Mohamed nem üti meg a Biblia igaz prófétáinak erkölcsi szintjét. Ellenkezőleg, egy szélhámos volt aki nem tartotta szavát, házasságot tört, gyilkolt, rabolt.


3. A Korán pontatlanságára jellemző, hogy Mohamed szerint Jézus anyja (Mária), az egyiptomi kivonuláskor Mózes mellett szolgáló Áron TESTVÉRE. Ami azt jelenti, hogy a Korán szerint Jézus NAGYBÁTJA Mózes!

Durván 2000 évet téved. :d


4. Szintén a pontatlansága melletti érv, hogy Oszmán kalifa úgy tudta a sok eltérő Korán változatot egységesiteni, hogy egy bizottsággal kijelöltette a hitelesnek tekintett változatot es az összes többit elégettette.


5. mohamed bibliai mércével egy parázna ember volt:

Szexuális téren 2 felesége házasságtörésnek vette, hogy Mohamed egy egyiptomi rabszolgalánnyal töltött egy estét. Erre Mohamed megesküdött, hogy nem fordul többet elő. Amikor ismét együtt töltött egy éjszakát vele akkor Allahra hivatkozott. (Korán 66:1-2)

Mohamed rabszolgájának aki a fogadott fia volt, Zayd-nak a feleségét magának vette el. Amikor Zayd méltatlankodott annyit válaszolt: Halgass Allah nekem adta őt (Korán 33:37)


6. Mohamed egy pogány arab istenséget kezdett el új kultuszban tisztelni.


7. Összeegyeztethetetlen a Bibliával a Korán teremtéstörténete.


8. Nincs olyan rész a Koránban ahol kinyitnánk és ne buzditana erőszakra. Mohamed 624-től nevezte át a rablóhadjáratait és gyilkosságait hit harcra. (dzsihád)

2017. júl. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/169 Pietrosol ***** válasza:
43%

Szia!


Általában az alapján választanak, amelyiket többször hallják, olvassák. Valószínű, hogy az itt válaszolók soha nem olvasták a Koránt. Kb...

2017. júl. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/169 anonim ***** válasza:
43%

Sehogy nem fogod tudni eldönteni, mivel mindkettő vallási irat, amit vagy elhiszel vagy nem.


De a legfontosabb, hogy mindkettő elismeri Jézus tanításait, nem?

2017. júl. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/169 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Az iszlám nem fogadja el Jézus tanításait,csak egy részét,ami tetszett Mohamednek.

2017. júl. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/169 anonim ***** válasza:
0%

Isten egy üzenetet küldött, és nem több félét.

ezért Isten szava, a Biblia az ami tartalmazza Isten személyiségét, szándékát.


Jézus pedig nem a megtestesült Isten, hanem a Teremtő fia, akit elsőként hozott létre.

S Ő vállalta azt a feladatot, hogy újszövetség követe lesz, és életét adja azokért akik hisznek Istennek, és szeretnének élni az Ő akarata és ígérete szerint

2017. júl. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/169 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Living Witness, neked pedig válaszoljon a Biblia!

1Tim 3,16 "És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe."

2017. júl. 26. 08:05
 9/169 anonim ***** válasza:
45%

Ehhez el kell olvasni a Koránt és a Bibliát és utána tudod összehasonlítani. Az itt válaszolók valószínűleg sosem olvasták a Koránt, de szerintem a Bibliába is csak belelapoztak. Valóban sok történet hasonló, de lényeges különbségekkel. Én azt gondolom, úgy döntheted el hogy megnézed melyik történetnek van köze valósághoz, melyik logikusabb.


Feltettem én is egy hasonló kérdést Noé és az özönvízzel kapcsolatban:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2017. júl. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/169 anonim ***** válasza:
100%

Jézus a megtestesült Isten


Csel 20,28 Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.


Kolossé

2,9 Mert Ő benne (Jézusban) lakozik az istenségnek egész teljessége testileg

2017. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!