Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Milyen természetfeletti...

Milyen természetfeletti lényről tudnád elhinni, hogy valóságos? Netán mik azok, amiknek vannak történelmi hivatkozásai?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanokra, mint pl. a sárkányok. Mitológiai lények több különböző kultúrában, de más és más szerepben feltűnnek a történelem során is. Persze tudjuk, hogy nem léteztek, megvan a tudományos magyarázat (sárkányoknál maradva, dinoszauruszok csontjaihoz fűzött elképzelések, később az ördöggel való párhuzam a vallásban alakította a kinézetet, stb.), de ha kicsit elrugaszkodunk a valóságtól, akár hihető is lenne.


Sárkányok, unikornisok, tündérek, manók... ezek a leggyakrabban feltűnő lények. Mondjuk most az utóbbiakat nem sorolnám ide, inkább állat jellegű lényekre gondolok, nem humanoidokra.

A fentiek alapján, mi jut még eszetekbe, ami hasonló elven elképzelhető, mint a példámban a sárkányok?


(A kérdésem nem ezoterikus jellegű, de ide van besorolva a téma sajnos. Maradjunk a fantasyk, mitológiák, mondák lényeinél.)



2018. okt. 18. 16:06
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
100%
Sellők? Ki tudja, hogy milyen furcsa vízilények élnek a tengerek fenekén, amik nem úsznak feljebb. Írtad, hogy nem humanoidra gondolsz, de szerintem ezek nem is azok, hanem valamiféle “halak”.
2018. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Hát..nem humanoidokra gondolsz de boszorkák/varázslók,sellők.Lények: Főnix. Tündérek
2018. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Csicsky ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire illik a képbe a mongol halálféreg:

[link]

Nincs eldöntve, hogy most csak legendáról van szó, vagy valóban létezik.

2018. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Metionin ***** válasza:
91%
Bármelyikről amelyiket láttam. Elképzelni meg azt könnyebb, ami életképesnek tűnik, pl. egyszarvú, sárkány, ilyenek de vannak olyan mitológiai lények amik életrekeltve el is pusztulnának.
2018. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a vérfarkas és egyébb vér állat (vértigris, minotaurus) létezhettek elvégre tudományosan lehetséges hogy be rakod a farkasnak vagy épp macskának vagy kecskének és rá pár honap múlva... Na értitek :D esetleg az óriások nagyon sok kultúra hit megemlíti és igen ma is léteznek 2 méter feletti emberek és ezzel jön a törpök is ma is sok ember törpe növésű amit regen varázslatosnak esetleg neflimekbek vagy dwargoknak hívtak :D
2018. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

bármiről el tudom képzelni hogy valós. az emberek imádnak csak a 'Földben' gondolkodni meg arra utalni mint 'világ', az meg senkinek nem jut az eszébe hogy VÉGTELEN univerzum létezik. na mit jelent ez?? igen, pontosan azt hogy végtelen variáció van mindenféle lényre. szoval igen, esélyes hogy még a repülő spagettiszörny is létezik valahol.


persze ha a te kérdésed a földre vonatkozik, akkor mondjuk az unikornis (szarvas ló.. semmi extra), sellő (nem vízi ember, de hasonló), boszorkányok alapból vannak csak nem tudnak varázsolni, meg ilyenek. de amúgy nem, a földön semmi olyasmi nincs amit az ember hív természetfelettinek. egesz egyszerűen azért mert felette van ennek a természetnek ahogy a szó is mondja. szóval simán csak nem létezik a földön. 🤷🏻‍♀️

2018. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ezek mind valóságosak csak talán egy másik dimenzióban. Viszont a vámpírok ebben a dimenzióban léteznek és nagyon is valóságosak. Sokan hinni akarnak bennük aztán ha előttük van a bizonyíték, hanyatt homlok menekülnek
2018. okt. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, volt jó pár érdekes, jöhetnek még! :)
2018. okt. 19. 09:13
 19/24 anonim ***** válasza:
Árnyalakok
2018. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Én ezekben a lényekben hiszek Földönkívüliek: Reptiliánok, Lumbilábúak, Gumhódok, Glükortikoidok, Anuriánok, Plejádok, Krixkraxiak, Uborkoidok, Garnélienek, Poloskoidok stb és ezekben a Természetfeletti lényekben: Jeti, Repülőjety, Kiskunbüdösfütykösi repülőnyelv, Tapolcai hasasmacska, Loch nessi szörny, Loúch nessi nyihogú rettenet, Érmelléki kuglófember, Repülőretek, Fanyűvő, Budapesti gőteember, Aluljáróbanélő csövesember, Molnárkrisztián, Hundraco, Hortobágyi szürkemarhaember, Hortobágyi ganyéember, Tivadar a tűzokádó wc, Szopófantom, Nora a szopódémon stb én szerintem sok létezhet.
2018. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!