Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Milyen természetfeletti...

Milyen természetfeletti lényről tudnád elhinni, hogy valóságos? Netán mik azok, amiknek vannak történelmi hivatkozásai?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanokra, mint pl. a sárkányok. Mitológiai lények több különböző kultúrában, de más és más szerepben feltűnnek a történelem során is. Persze tudjuk, hogy nem léteztek, megvan a tudományos magyarázat (sárkányoknál maradva, dinoszauruszok csontjaihoz fűzött elképzelések, később az ördöggel való párhuzam a vallásban alakította a kinézetet, stb.), de ha kicsit elrugaszkodunk a valóságtól, akár hihető is lenne.


Sárkányok, unikornisok, tündérek, manók... ezek a leggyakrabban feltűnő lények. Mondjuk most az utóbbiakat nem sorolnám ide, inkább állat jellegű lényekre gondolok, nem humanoidokra.

A fentiek alapján, mi jut még eszetekbe, ami hasonló elven elképzelhető, mint a példámban a sárkányok?


(A kérdésem nem ezoterikus jellegű, de ide van besorolva a téma sajnos. Maradjunk a fantasyk, mitológiák, mondák lényeinél.)



2018. okt. 18. 16:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A földön kívüliek-re nagyobb az esely mint hogy a szomszédod egy gyilkos! Pusztán csak a számok na meg a realitás miatt a Galaxys hatalmas nem beszélve a többi több 100 galaxyról! Sőt szerintem a mi galaxysunkban az ember a legfejlettebb mivel már rég itt lennének háborúval vagy békével
2018. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Én ilyen szempontból elég naiv vagyok, szinte mindenben hiszek. Úgy állok hozzá, hogy senki nem tudja a nem létezésüket bizonyítani. Honnan tudja bárki, hogy az erdőkben nem járkálnak vérfarkasok, hogy a tenger mélyén nincsenek sellők, hogy nem léteznek vámpírok és társai? Miért és hogyan találta volna ki őket az ember, ha nem léteznek? Persze nincs bizonyíték hogy vannak ilyenek, de arra sem, hogy nincsenek. Sokat gondolkodom ilyeneken, de akárhányszor átgondolom, mindig ugyanarra jutok. Hiszek bennük, legalább is a legtöbbjükben. Érdekes téma szerintem, szeretem mások véleményét meghallgatni erről.
2018. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
57%

Én abban biztos vagyok, hogy a Földünkön kívül van élet.

Dínók(csontok miatt) simán voltak, de szerintem sárkányok is.

Unikornis is szerintem nem egy túl elrugaaszkodott dolog.

A tengeri vizekre, pedig folyton mondják, hogy alig 10%-a felfedezett. Ki tudja mi van a maradék 90-ben? 0_0

2018. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#22

Logikai hiba, a bizonyítási teher az van, aki állítja / hisz ezekben.

2022. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!