Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Hihetetlen magazin miért lett...

Hihetetlen magazin miért lett ennyire unalmas?

Figyelt kérdés
2020. júl. 19. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Mert ki van merítve már ez a természetfeletti téma, nem tudnak újat mondani vélhetően, továbbá nem nagyon vannak továbbra sem tudományos bizonyítékok a természetfeletti létezésére, emiatt egyre kevesebb ember hisz a létezésükben.
2020. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D-Mano ***** válasza:
48%

Miben, hogyan változott meg a Hihetetlen magazin, hogy ezt mondod? Milyen volt régen, és milyen mostanában?

____________


Ha érdekel, alább leírom, hogy nekem mi a véleményem a Hihetetlen magazinról:


Én évek óta beleolvasgatok a Hihetetlen magazinba, de nagyon ritkán találtam ott olyan cikket, amiről azt gondoltam volna, hogy ebből a magazinból majd érdemi és/vagy hiteles tudást szerezhetek.


Amit és amennyit saját kutatás vagy gyakorlatozás nélkül lehet (és érdemes) tudni a természetfelettiről, összeesküvésekről pUFÓkról, annak 90%-át már kb. 18-20 éves koromra mind megismertem.


Ezt azért állíthatom, mert kb. minden témáról és jelenségről, ami ebbe a témakörbe tartozik, egy csomó különböző, s sokszor egymásnak ellentmondó leírást, magyarázatot találtam a különböző forrásokban, 20 éves koromon túli kutakodásaim során (amíg még reméltem, hogy találok újat, fontosat). Akkor melyik a hiteles tudás? Szóval: semmi igazán új, csak a már meglévő továbbzagyválása.


Én találtam egy számomra hiteles forrást. Azóta kevés új (érdemi) információra leltem.


A Hihetetlen magazinban tehát nem sok információt találtam hitelesnek vagy lényegesnek.


Mivel nekem a természetfeletti, UFO, összeesküvés téma se nem szórakozás, se nem kell naponta táplálnom egy olyan érzést, amire a téma "fogyasztóinak" többségének szüksége van, hogy "én vagyok a megvilágosodott ember, aki bizony átlát a szitán, és nagyon tudja, hogy működik valójában a világ, és elkötelezetten teszek a jövőért, mert a fotelemből naponta olvasgatok konteókat, természetfeletti cuccokat", ezért megvagyok ilyen információk rendszeres hajkurászása nélkül is.

2020. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

#2 És mik a hitelesség kritériumai? Lehet-e egyáltalán ilyenről beszélni?

Mert például akik eleve elutasítanak minden ilyen fajta témát, azoknak semmi sem hiteles ezek közül a dolgok közül. Ez tehát egyénfüggő dolog szerintem.


És ki vagy mi az, aki vagy ami számodra hiteles, és miért az?

2020. júl. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D-Mano ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, a hitelesség kérdése mindig valamennyire szubjektív dolog; bizonyos témáknál kevésbé, másoknál sokkal inkább. Ez a téma is a szubjektívebb felé tolódik el. Általában nem állok neki hosszan bizonyítgatni, hogy miért tartom hitelesnek, hanem megadom a forrást, aztán döntse el mindenki önmaga számára, hogy őneki is hiteles-e.


Találtam egy információforrást, ahol következetesek az információk, és úgy érzem a lényeget ragadják meg. A személyt, aki az információkat közli, értelmes és hiteles embernek érzem. Az ő információi után lett a háttérhatalom és az UFO téma egy kerek egész számomra, ahol az egésznek a lényegét is értem.


Az azelőtti információforrásaimból csak elméletek lazán összefüggő, néhol zavaros halmaza keletkezett.

2020. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!