Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az Ancient Aliens/Ősi idegenek...

Az Ancient Aliens/Ősi idegenek készítői az univerzum legnagyobb trolljai?

Figyelt kérdés

Minap nem tudtam elaludni és ez ment a historyn. Néztem, hátha elálmosodok, de annyira rohadt viccesen lett összevágva, hogy inkább kijózanodtam.

És ezért vált gyanússá, hogy ez a műsor nem más, mint a gyk ezotéria kategória tévés változata, ahol szinten trollok akcióznak.

Most nem az interjút adó emberekre gondolok, hanem konkrétan a műsor készítőire. Valahogy annyira trollszerű a narratívájuk. Pl. a narrátor éppen arról beszél, hogy egy francia kisvárosban összegyűltek az emberek, hogy az idegenek megmentsék őket a föld pusztulásától és a kamera két celofánnal betekert alakot mutat és egy piáló nőt.

Vagy éppen a narrátor teljes komolysággal arról beszél, hogy a piramisok idegen űrhajók leszállópályái voltak és a kamera valami egy méternél nem nagyobb kavicshalmot mutat, mikor mutathatná a gízai piramisokat is.

De abban az egy részben több ilyen nagyon furán összerakott elemeket mutat. Pl. ahogy mondja is már annyira trollos, pl. az ősi űrrepülés teoretikusai, stb.

Ti mit gondóltok?



2020. dec. 25. 17:26
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
81%
Nem láttam még a műsort, de hasonlót láttam már más csatornán, még úgy tíz éve. Azt sem lehetett komolyan venni. A gond valószínűleg az, hogy a témára ugye van kereslet. Ugyanakkor a riporterek, és a rendezők nem feltétlen érdekeltek a témában, nagy valószínűséggel komolytalannak vélik. Vagy tőről metszett baromságnak. De a menedzsment kiadta a házi feladatt, hogy srácok, márpedig erről fogtok filmet forgatni. Ilyen feltételek mellett nem lehet komoly filmet forgatni. Ugyanez lenne a helyzet, ha fanatikus hívőkkel rendeztetnék, és kommentáltatnák. Azt se lehetne komolyan venni. Elfogult lenne. Objektív rendezőt, és riportereket találni egy ilyen témához pedig kihívás. Gyorsabb, és olcsóbb így, ahogy megoldották.
2020. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Jaj Kérdező! :)

Véleményem szerint is szándékos a narráció stílusa!

Mindenek között,a 2 mondatonként elhangzó "Paleoasztronautika hívők szerint...",szavak. :)

2020. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ezt a témát fel lehet dolgozni objektívan. Általában nagyon vad elképzelésekből indulnak ki, amit nagyon nehéz komolyan venni.

Még a legfeldolgozhatóbb nézetei Graham Hancocknak vannak, de néha ő is szabotálja saját magát.

Volt az a beszélgetés, hogy mit jelképeznek a piramisok, miért építették őket? Erre az egyik ilyen azt mondja, hogy a piramisok mi vagyunk.

És utána elkezd mesélni arról, amikor azt a bizonyos illegális tudatmódosítót használta, ami víziókat idéz elő és egy alak a vízióban piramis alakzatot vett fel és utána rá mutatott.

Mindig előhoznak valami őrülettel egyenértékűt.

2020. dec. 25. 17:43
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Magyar vonatkozásban-ha még eddig nem találkoztál vele-,a Hihetetlen Magazin videóit javaslom a youtubeon.

Hasonló "elméleteket" boncolgatnak...

Naggyon szórakoztató!

2020. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Grimfox ***** válasza:
45%
Lehet objektívan is narrálni, meg rendezni. Bármilyen témában. Csak ahhoz profik kellenek. Akár egyetért, akár nem, adatokat közöl, nem teszi hozzá a véleményét még nonverbálisan sem, a kommentár stílusában. Az ilyen profikat nem fogja egy ilyen műsor menedzsmentje megfizetni. Az objektivitás része az is, hogy mi az, amit belevesznek a műsorba, és mi az, amit kihagynak, mert egyértelműen csak zavart tudatúak rémképei.
2020. dec. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Ez igaz #5-ös!

Az említett műsor viszont,ezoterikus és áltudományos elméletekkel foglalkozik,amit a narráció-helyesen-,nem nagyon vehet komolyan.Ha ez lenne,akkor rájuk zúdul a hívők haragja,mert nem "hitelesek".Így viszont aki hiszi az hiszi,aki meg nem az a narráció pl. iróniája miatt szórakozik jól.

2020. dec. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Grimfox ***** válasza:
83%
Olvastam egy könyvet. Róheim Géza-A varázserő fogalmának eredete. Egyértelmű, miről szól. Ugyanakkor a szerző egyértelműen nem egy ezoterikus szemszögéből ír. Néprajzkutató volt. Teljesen hitelesen, és részletesen, minden lenéző modor, vagy elfogultság nélkül ír olyan dolgokról, amit mi babonának, vagy primitív hitvilágnak tekintünk. Ő maga nem hisz ezekben, mégis úgy ír, hogy nem sérti vele azokat, akik hisznek benne, de azoknak a kötekedőcsontját sem piszkálja, akik nem hisznek benne. Mondjuk ezen kívül nem sok hasonlóan objektív hangú könyvet olvastam, de nem lehetetlen. Be lehet mutatni áltudományos elméleteket is úgy, mint elméleteket, ki lehet fejteni őket, anélkül, hogy elemeznéd, mennyire hülyeség, vagy valószínűtlen. Viszont erre nem nagyon van igény...
2020. dec. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

holmaradnak az elvezetek ha nincsenek erzelmek

objektivan nem erdemes eloadni semmit, a szaraz tenyek senkit se erdekelnek csak az egyeni erzelmes szubejtiv velemenyek

amik ingereket valtanak ki az emberbol, gondolkodni meg nem kell csak egyeterteni kiallni mellete, vagy fellepni ellene harcolni ellene, vagy az emlitett szorakozni rajta

rosszabb az ha hergeli idegesiti magat az ember...

2020. dec. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Mennyire lehet komolyan venni, ha a benne szereplő tudósok nem léteznek, de azok az intézmények sem, amelyeknek ők a munkatársai?

Egyszer vettem a fáradtságot, és rákerestem néhányukra.

Kizárólag a műsorral kapcsolatos találatok voltak.

2020. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Grimfox ***** válasza:
Milyen horderejű műsor lehet, ha tudományos létesítményeket hoztak létre kizárólag azért, hogy adatokkal, és kutatási eredményekkel szolgáljanak egy ismeretterjesztő műsor számára! (:P)
2020. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!