Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A paleoasztronautika hívei...

A paleoasztronautika hívei miért nem építenek telekinézissel piramisokat?

Figyelt kérdés

Sok kritikát olvasok a piramisok építésének hivatalos álláspontjáról, lehetetlen, hogy emberek építették, meg faragták a köveket, stb..

Ugyanakkor rengeteg könyv meg tanítás szól ezoterikus körökben az antigravitációról és telekinézisről. Bizonyos művekben a megvalósítása is le van vezetve.

Tehát a kérdés adott. Azonnal elporlasztanák a hivatalos álláspontot a piramisokról, egy teljesen új korszakát nyitnák meg az egyiptológiának és a teljes régészetnek.

De hol vannak akkor az antigravitációval és telekinézissel épített megastruktúrák?

Az egyiptológusok megpróbálják reprodukálni az eseményt, még munkások naplóját is megtalálják.

Ellenben az ősi földönkívüli architektúra elhivatottjai részéről hasonló próbálkozás sincs. Ők nem tudják megtanulni a telekinézist?



2021. jan. 5. 17:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kivéve, hogy egy csomó helyen megtalálták az építkezés nyomait vagy éppen a munkások leírását.


Mi a ti elképzelésetekben a reális? "Lehetetlen, hogy a Nílus szabályozásával, kötelekkel és fával szállítsák a köveket, ezért reálisabb, hogy odalebegtették, mert lebegtetve könnyebb."

Mindenki hazudik, a történészék, az ókori építők és történetírók, csak ti tudjátok 4000 év távlatából az igazat.


https://www.youtube.com/watch?v=H7GJj8zGe-Y

2021. jan. 5. 19:30
 12/20 Grimfox ***** válasza:
41%
Telekinézissel foglalkozó könyv "enyhén szólva hiteltelen"-nem működik. Kipróbáltam párat. Egyértelmű az is, hogy nem vagyok hozzá különösebben tehetséges, de az említett könyvek minden esetben legalább minimális sikert ígértek. Ez elmaradt. Érdekelne olyan könyv, ami a telekinézis működését hitelesen levezeti. Elég rég óta szeretnék ebben a témában kutatni(gyakorlatban is)
2021. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Hérodotosz akár tévedhetett is. Bezzeg amikor mi az "égből leszálló" istenekkel tele lévő, vagy más, elsüllyedt földrészekről szóló legendákat említünk, ezeket meg ti tartjátok kitalációnak.


A piramisokat atlantiszi telepesek építették sokkal régebben, mint amit erről hivatalosan tanítanak, minimum 12000 évvel ezelőtt, valószínűleg Thot "isten" irányítása alatt, amikor még nem sivatag volt ott, hanem növények zöldelltek. Akkor még megvolt az a képességük a beavatottaknak, hogy az antigravitációs technikát a gyakorlatban is alkalmazni tudják.

Tényleg nem temetkezési hely volt eredetileg, bár egyes fáraók kisajátították maguknak, és bele akartak temetkezni. Több célt is szolgált valószínűleg, de ez egy külön téma is lehetne.

A hivatalosan tanított egyiptomiak már ott találták javában ezeket az építményeket. Később aztán megpróbáltak ezekhez hasonlókat fizikai munkával megépíteni, de azok már jóval kisebbek és pontatlannak lettek. Ahogyan haladt az idő, és az emberiség egyre jobban belemerült az anyagi, fizikai világba, az ősi atlantiszi és mu-i ma mágikusnak mondott tudás feledésbe merült.


De azért volt kivétel. Ezt a technikát a múlt században is alkalmazta egy ember Amerikában, és így épített egy jókora épületet, csak sajnos elsumákolták ezt a történetet.

Ma már például a frigyládát sem tudná az ember működtetni.

2021. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%
Hozzá kell tenni, hogy ezoterikusan, érzékfeletti észleléssel megvizsgálva a gízai piramisokat, sehol sem őrzik a hatalmas kőtömbök emberi erőfeszítés, hatalmas erőlködés rezgéseit, hanem egy kifinomult, magasrendű technika lenyomatát őrzik, erről tanúskodnak.
2021. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

"Mindenki hazudik, a történészék, az ókori építők és történetírók, csak ti tudjátok 4000 év távlatából az igazat."


A régészeknek, egyiptológusoknak ebből van kenyere. Mégis mit vársz tőlük ? A történészek abból az anyagból dolgoznak, hogy csak mi Homo Sapeinsek vagyunk a világon egyedüli értelmes faj, erre kell nekik történelmet építeniük.


Egyszer meginterjúvoltak erről egy történészt. Elmondták neki tételesen, hogy ezért és ezért nem építhették fel korabeliek ezeket a gigantikus piramisokat ráadásul ilyen rövid időn belül. Mire végül azt válaszolta, hogy nem tudja igazolni, de maga a tény hogy itt vannak a piramisok igazolja azt hogy az ókoriak építették. "Tehát mégis hogy kerültek volna ide? Az egyiptomiaknak kellet építeniük, hiszen itt állnak a piramisok. "Ennyi....

2021. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

12. Nem hiszem, hogy telekinézishez létezik hiteles könyv, mivel csak fantázia vagy vallás az egész.

De sok sikert azért hozzá.

2021. jan. 6. 14:59
 17/20 A kérdező kommentje:

13. Feltételezem ugyanaz a következő három válaszadó, ezért próbálok egyben válaszolni.

Hérodotosz az egyiptomi papoktól hallott dolgokat írta le, akik őrizték az egyiptomi hagyományokat. Egy kicsit megbízhatóbb forrásnak tartom őket, mint a 19. és 20. századi ezoterikusokat, akik vágytak a hírnévre és mindenfélét kitaláltak.


Nem tudtam, hogy az égből alászálló istenek komolyságában egy szinten áll pl. a kőfaragással. Ellenben fel szeretném hívni a figyelmed arra, hogy manapság is rengeteg csodás történetet jegyeznek fel, pl. gyerekekről, akik varázsiskolába járnak és varázsolni tanulnak. Nos, nem tudom, hogy erről mit fognak hinni 4000 év távlatából, de tételezzük fel, hogy akkor már különbséget tesznek fantasztikus történet vagy fantasy irodalom és valóság között.

Mi a valószínűbb?

A. istenek, akik földönkívüliek vagy atlantisziak voltak mágiával piramisokat építettek, szuperfejlett technológiájuk volt, mégis eltűntek, mint Petőfi a ködben

B. ezek a történetek az emberi elme termékei és ugyanolyan szerepet töltöttek be, mint ma a regények, képregények, filmek, sorozatok sztorijai és főhősei


Az égből alászálló modern isten pl. Superman, aki egy meteoresővel érkezik a Földre. Ez egy visszatérő elem, az ókori ember is vágyott emberfeletti megmentőkre, védelmezőkre és mi is. Ez nem jelenti azt, hogy Superman létezett/létezik és ugyanez érvényes az istenekre is.

Még a gonosz istenek mintájára is vannak gonosz hősök.

Az emberi elme igényli ezeket a történeteket, tanul belőle, kielégíti a szellemi igényét, szórakoztatja, stb.


Ez a Thotos tanítás gyanúsan hermetizmus. Nincs vele baj, én is most szereztem be a magyarul megjelent teljes kiadást (Hermész Triszmegisztosz bölcsessége, remélem hamarosan elkezdhetem olvasni), mert érdekelnek a régi szövegek és mitológia, de lehet nem kéne készpénzként kezelni? És összemosni a valósággal? Az emberi fantázia élénk. A tudományt sokan azért támadják, mert próbálja ezt a fantáziát teljesen kigyomlálni és ami marad, az a valóság, ami egyesek számára elfogathatatlan valamiért.


Atlantisz, meg Mu megint olyan dolog, aminek a komolyan vehetőségén sokat rontottak a hírnévre vágyó ezoterikusok. Tudtommal Platón nem ír semmiféle mágiáról, mégis sokan csak ezért "kutatják" és kristálymágiától kezdve mindenfélét beleképzelnek. Pedig valószínűleg csak a mínoszi vagy egy eddig ismeretlen észak-afrikai civilizációról lehet szó, akik lehet a kortársaik előtt jártak, de nem egytonnás köveket lebegtető szinten.


Az anyagi, fizikai világba merülésről úgy írsz, mintha rossz dolog lenne. Mégis az az elméleti atlantiszi civilizáció tűnt el nyomtalanul, amelyik a mágikus világba merült bele. Nem valami olyasmit írnak róluk, hogy gőgösek, beképzeltek voltak? Ebben már nem vagyok biztos. Lehet ennek az egésznek az az üzenete, hogy azzal kéne foglalkozni, ami van és megfejthető és nem olyan dolgokat kutatni, ami nem nekünk való vagy nem létezik.

A frigyláda ha valaha létezett is (amit kétlek, megint csak fantázia), már valószínűleg rég szétrohadt valahol.

Nem tudom, hogy ilyesmit miért sumákolnának el.


A rabszolgákkal, akik a piramist építették, elvileg nagyon jól bántak, jó minőségű ételeket kaptak, húst pl. amit akkoriban főleg a nemesség fogyasztott inkább. Lehet ezért nem kellett annyit erőlködniük, de nem vettem még részt építkezésen, így az erőlködést részt passzolom. És azt is, hogy ezt hogyan lehet detektálni. Ez nyilván megint valami ezoterikus dolog.


A régészeknek nem hazugságból van a kenyere. Ha valaki hazudik, azt a többiek elég hamar lebuktatják, ugyanis több hasznuk van az igazságból, mint a hamisságból. Ugye elsősorban az lesz régész, aki szenvedélyesen szereti a történelmet. Senki sem ebből lesz milliárdos, így a pénz nem sokat számít a képletben. Egyszóval miért is hazudna ezekkel a dolgokkal kapcsolatban bárki is? Több millió régész, nyelvész, stb. összefog, hogy átverje a világot? Na és a beavatásra hol kerül sor? Egyiptológia, az ókori szövegek olvasása 3 tárgyon? Mi lesz azokkal, akik kibuknak a szakról? MiB stílusban törlik az emlékeiket?


Sokan kutatnak értelmes fajok után és az sem teljesen igaz, hogy mi homo sapiensek vagyunk az egyetlen értelmes faj. A neandervölgyiek egy teljesen más emberfaj voltak és őket sem sumákolják el. Szerintem pont az ezoterikusok azok, akik nem vesznek tudomásul sok értelmes fajt, mert nem emberi intelligenciájuk van. Tudjuk, hogy a cetek pl. neveket adnak egymásnak és történeteket adnak tovább a saját nyelvükön, rengeteg kutatás folyik azzal kapcsolatban, hogy mennyire lehetnek valójában értelmesek ezek az állatok.

Tudjuk azt is, hogy a csimpánzok és bonobók is hozzánk hasonló társadalmakban élnek és a politikai csatározásaik is hasonlóak az emberéhez, szeretik növelni a népszerűségüket, illetve pozíciókat örökítenek át nemzedékről nemzedékre, pont mint egy emberi társadalomban.

Ezekről egy ezoterikus sem vesz tudomást. A "reinkarnáció és karma" kategóriában ha leírom, hogy valaki más állatként reinkarnálódik, mint ember, akkor jön a kövezés, mert minden állatot lenéznek és magukat felsőbbrendűnek hiszik. Ha valaki nem angyali vagy isteni lény, az már nekik alantas. Hihetetlenül beképzelt az ezoterikusok többsége.


Tehát pont, hogy nem a történészék építik erre a karrierjüket. Az ember csak egy a sok közül és nem az univerzum közepe. Az ezoterikusok azok, akik mindig úgy alakítják a narratívát, hogy minden az emberért van, mert az embernek célja kell, hogy legyen.


A történésznek mit kellett volna válaszolni az interjúban? Ok, akkor mágiával építették fel? Szerintem csak megőrizte a hidegvérét. Az interjúztatók mi alapján állapították meg, hogy x időn belül nem építhették meg? És a történésznek miért ne lenne igaza? A piramisok ott állnak, rajzok és leírások vannak arról, ahogyan megépítették őket. Át kéne mennie szenzációhajhászba? Igaz, ott állnak és megtaláltuk a Nílus egykori medrét, megtaláltuk a szerszámokat, megtaláltuk a hajókat/csónakokat, megtalálták a feljegyzéseket, megtaláltuk a rajzokat, de a földönkívüliek voltak?

Ez ellene a valódi hazugság, hiszen nem vesz figyelembe egyértelmű dolgokat.

2021. jan. 6. 16:00
 18/20 A kérdező kommentje:
*Ez ellene helyett "Az lenne"
2021. jan. 6. 16:06
 19/20 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező. szinte mindenben tévedsz az én meglátásom szerint...és azért kicsit ez el is szomorít, hogy milyen nagy a különbség sokszor az emberek nézőpontjai között, és elnézve itt a vitákat az "ezo"-s "ufó"-s "vallásos" és "tudományos realista", stb halmazokba tartozó emberek között.

Részemről egészen biztosan nem akarok meggyőzni senkit arról, hogy az én változatom a valódi, de nem tudom hogy mi a jobb, elnézni a "kényelmes hinni" dolgokat leírva -a hivatalos történelmet-, vagy leírni ami (szerintem) valóban történt, és ami a dolgok mögött van. Tényleg passz...annyiszor volt már leírva pro és kontra minden oldal érve, és egyetlen lépést sem halad senki (gondolkodása) semmilyen irányban.

2021. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szerintem addig jó, amíg nem kell mindenkinek ugyanazt gondolnia vagy hinnie. Az igazság meg egy más kérdés.


**elfogadhatatlant jól elírtam

2021. jan. 6. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!