Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az Univerzum vegtelen?

Az Univerzum vegtelen?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy az emberiseg meg nem erte el a veget es nem tudjuk milyen nagy.De ha van vege,akkor a TE velemenyed szerint milyen az?Mint egy fal?Ott vege es kesz?Egyetlen iranyban sem ertek el meg sose a veget,meglehet hogy tenyleg vegtelen?
2010. szept. 10. 16:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Amíg Klicskóék ott vannak addig végtelen.
2010. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
de nem tudod elképzelni mi az a "semmi"
2010. szept. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim válasza:
a az univerzum nem egtelen folyamatosan tágul egyre nagyobb es nagyobb es aahogy növekszik egyre jobban hül...a kerdes csak az h meddig növekszik mikor fog megálni(egyáltalán meg fog-e) es ha vmikor megáll milesz semmi vagy esetleg vissza szükül O.o ujra egy pontba mint az ősrobbanás előtt.nem tudni
2010. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
18:24 nézted Lovas István előadását a minap? :D igen tágul de hova??? és hol a széle, ami, a tágulás folytán, egyre kifelé tolódik??? mert az is hülyeség h valaki egyszerre mondja h nincs "fal" meg h tágul, mert az h "tágul" az azt jelenti h a széle, a "fal" tolódik ki...
2010. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim válasza:

Nem végtelen. Olyan mint egy gömb, amin kívül- körülötte, ugyanúgy van valamilyen tér, amiben több ilyen univerzum is lehet. Mint a buborékok a vízben.

Lehet, hogy a "burok" valamilyen áthatolhatatlan anyagból van, hiszen össze kell tartania az univerzumot alkotó anyagot-energiát. Ez a "burok" lehet, hogy tényleg olyannak tűnne mint valamilyen fal, de az is lehet, hogy ott olyan erős tér-idő torzulás van, hogy meg sem tudnánk tapasztalni.

2010. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

a tudomány mai álláspontja szerint nem tudni. van tudós aki végesnek, van aki végtelennek titulálja.

lehet hogy az a határ amit látunk a Hubble űrteleszkóppal, de lehet hogy vannak még azon túl a végtelenség galaxisok, csak a fényük még nem ért ide a milliárd évek alatt.

2010. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Én azon szoktama gondolkodni inkább, hogy mikor jött létre a világ. Mármint hogy lehet az hogy létrejött, mivan akkor előtte nem volt semmi? De ha mindig is létezett az meg hogy a fenébe lehet?
2010. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 Cirmos kandúr ***** válasza:
én is szoktam ilyeneken gondolkodni, szerintem az ősrobbanás elmélet gyenge elmélet, azt mondja ki hogy volt 1 parányi elképzelhetetlenül sűrű kis pont amiben minden anyag benne volt, és az hogy került oda? csak úgy a semmiből ott termett? am ha az univerzum tágul akkor az véges, de a tér maga az végtelen, mivel az univerzum a végtelenségig tágul, meg azon is szoktam gondolkodni hogy mi miért vagyunk itt? jó tanulni jött a lelkünk és a lelkünk az miért van itt? egyáltalán miért van a lélek? és ha a tér végtelen akkor a tér nem létezik, eleve nem is látjuk csak van, de mégsincs, ez csak 1 szó, ami valójában nem létezik, és ha a térben van benne minden, ami nem is létezik, akkor igazából semmi sem létezik csak az agyunk szüleménye, na mindegy
2010. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
dobj fel jó magasra egy követ ha leesik akkor beleütközött vaaminek szóval véges ha nem akor végtelen ;)
2010. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

ne törjétek a fejeteket ezen!

olvasom a válaszokat és belebolondulok a tudatlanságba!

egyáltalán mi az hogy végtele!

jó tudom hogy nincs vége de azt hogy végtelen, emberi agy nem képes felfogni!

ilyen a világ keletkezése, a reinkarnáció a vallás stb. stb............

2010. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!