Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az Univerzum vegtelen?

Az Univerzum vegtelen?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy az emberiseg meg nem erte el a veget es nem tudjuk milyen nagy.De ha van vege,akkor a TE velemenyed szerint milyen az?Mint egy fal?Ott vege es kesz?Egyetlen iranyban sem ertek el meg sose a veget,meglehet hogy tenyleg vegtelen?
2010. szept. 10. 16:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Az univerzum szélén van egy rohadtnagy fúrófej egy felirattal: Universe under construction
2010. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

az univerzum bizonyitottan véges de tágul. bár egyre lassabban a galaxisok helyzete alapján.

national geographicon szoktak menni ilyen filmek ha érdekel...

2010. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Én a Kör-elmélet híve vagyok. Röviden valaminek a vége valami újnak a kezdete és fordítva, tehát folyamatos a körforgás. Így igazából nincs vége és nincs eleje.
2010. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 Kovács Pál ***** válasza:
93%

Gyerekkoromban ugyanezt a kérdést tettem, és azóta egy sor lavinát indítottam magamra.

Én arra jutottam, hogy a világegyetem nem lehet végtelen, hiszen ahogy te is mondtad, ha az lenne, mi van a határán? Egy két dimenziós fal, mint ahogy a kockának is hat lapja van? Az egész Univerzum egy kocka lenne?

Vicces ötlet.

De valószínűbb, hogy a mi terünk egy négydimenziós gömb felszínét alkotja. Nem olyan bonyolult elképzelni, képzeld el eggyel kisebb dimenzióban: végy egy egyszerű gömböt. A felszíne kétdimenziós. Ha elindulnál rajta az egyik irányba, előbb utóbb visszaérnél a kiindulási pontra, anélkül, hogy bármilyen "határba" ütköztél volna.

Sőt odáig jutottam, hogy ennek alapján képes voltam kiszámolni az Univerzum jelenlegi térfogatát.

A kör kerülete 2r×pi.

A gömb felszíne 4r2(négyzet)×pi

Ha kiemeljük a 2r-t (ami egyenlő az átmérővel, azaz d-vel), akkor ezek a képletek az átmérő megfelelő hatványai szorozva pi-vel. Vagyis:

Kör kerülete: d×pi

Gömb felszíne: d2(négyzeten)×pi

Ebből következően a négydimenziós gömb felszíne (vagyis az univerzum térfogata): d3(köbön)×pi

Kérdés persze, hogy mekkora az átmérő?

Feltételezhetően a tér maga fénysebességgel tágul (Nem a csillagok egymástól, hanem maga a tér! Nem ugyanaz.). Tudjuk, hogy az ősrobbanás körülbelül 13,5 milliárd évvel ezelőtt történt. Sebesség×idő=az univerzum sugara!

Lássuk a képletet:

t=13.500.000.000év×365nap×24h×60min×60sec

v=c(fénysebesség)=300.000.000m/sec

d=2×r

Univerzum térfogata(V)=d3(köbön)×pi

összegezve:

(2[t×c])3(köbön)×pi

vagyis:

(2[13.500.000.000×365×24×60×60×300.000.000])3(köbön)×pi


Jó, persze a világ biztos nem pont gömb alakú, az anyag össze-vissza lyukasztja, görbíti a teret, de szerintem eléggé valószínű, hogy valamilyen négydimenziós test felszínét képezzük, amely folyamatosan tágul.

Meg egy kicsit szerettem volna felvágni is vele. Ha jól emlékszem, körülbelül nyolcvan nullára végződik a képlet.

2010. szept. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
ez durva. de miért gondolod hogy fénysebességgel tágul? a fénysebességet tömeggel rendelkező test csak megközeliteni tudja. és azt mondják ráadásul hogy lassul...
2010. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Kovács Pál ***** válasza:

Épp ez a lényeg! A csillagok egymástól nagy sebességgel, de nem fénysebességgel távolodnak, mivel a tömeggel rendelkező dolgok nem érhetik el ezt a kritikus értéket. A tér anyagának viszont nincs tömege, mi szabná meg, hogy csak mondjuk 5m/s-mal táguljon? Szerintem (de tényleg csak szerintem) az ősrobbanáskor a tér és az anyag-energia egyszerre keletkezett, de a tér tágulása soha nem ér véget, míg az anyag esetleg összeesik végül. De persze lehet hogy tévedek, mert így meg a térnek kell növekednie az egyes csillagok között...

Na mindegy, valahol biztos igazam van. Vagy nem tévedek sokat.

2010. szept. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Végtelen az emberi hülyeség!
2010. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Az Univerzum nem végtelen ugyanis alapba van határa, mégpedig ott, ahol a "semmi" kezdődik...de nézzük másik szemszögből...az Univerzum egyetlen egész. Ezzel pedig egyszerűbb felfogni azt. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Cirmos kandúr ***** válasza:
hiába találgatunk, úgysem fogjuk megtudni a mi életünkben hogy végtelen e vagy sem, és senki nem tudhatja biztosan az egyiket, aki ezt mondja az hülye
2010. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Azt volt a tv-ben hogy fánk alakú és egyre tágul.

Egyszer úgy fel fog gyorsulni, hogy a Földön is elszakadnak az atomok egymástól[még az emberek is] :S

Most is nagyon gyorsan gyorsul, ki tudja milyen sebességgel? talán már gyorsabban mint a fény :O

Ha igaz akkor gyorsabban kellene mennünk mint a fény, és ha "kilépnénk az univerzumból" teljes sötétség lenne, mert a csillagok fénye még nem ért el odáig.

De hát a fény és az univ. vége között akkor mi van?

Az ősrobbanás is rengeteg milliárd éve volt, azóta miért nem érte volna el az univerzum gyorsulása a fénysebességet.

2010. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!