Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A Naprendszer bolygóin 100 %,...

A Naprendszer bolygóin 100 %, hogy nincs élet?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 19:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Csak valószínűsíthető, de nem 100%.
2022. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Grimfox ***** válasza:
88%
A bolygókon nem valószínű, de néhány nagyobb holdon, ahol a jégréteg alatt folyékony vízóceán van, és van magtevékenység, ott egyre inkább gyanítják, hogy van élet.
2022. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Műholdal észlelhető élet 100% nincs. Mikroszkopikus lehet, hogy van, de csekély az esély rá.
2022. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%
100%, hogy van. Itt, a Földön.
2022. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
4 - Haha, milyen igaz! :D
2022. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Grimfox ***** válasza:
92%
Már csak az értelmes élet a kérdéses akkor.
2022. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
6 - Igen, azzal kapcsolatban csak annyit tudunk biztosra, hogy a Földön nincs.
2022. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Csak abban vagyunk biztosak, hogy itt a Földön van élet. A naprendszer többi bolygóján, sőt holdján az élet létezése se nem bizonyított, se nem cáfolt.

Egyre jobban úgy tűnik, hogy a Jupiter Európa, és a Szaturnusz Enceladus holdján létezik valamilyen élet, de a Marson még ma is kutatják, és a bolygó felszínén nemcsak hogy egykori hatalmas folyékony felszíni víztömegek nyomára bukkantak, hanem azt is tudjuk, hogy a felszín alatt még mindig van folyékony víz, sőt tudjuk, hogy szerves molekulák (nem élet, csak annak építőelemei) is vannak a bolygón. A Szaturnusz Titán holdja folyékony etán-, és metántavakkal rendelkezik, amelyek kutatások szerint (bár valamivel kevésbé hatékonyan), a vízhez hasonlóan oldják a szerves vegyületeket.

Vagyis igenis van esély arra, hogy már a naprendszerben sem egyedi az élet (egyébként logikus is, hiszen ugyanazokból az anyagokból épül fel a naprendszer), hanem más bolygón, sőt holdakon is létezik.

2022. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
8 - Nagy butaságot írtàl.
2022. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

#9 Tökéletesen elfogadom, én is inkább érdeklődő vagyok a témában egyáltalán nem szakértő, így elismerem, hogy benne lehet a pakliban, hogy valamit rosszul tudok, de tudnál segíteni, hogy miben tévedtem?

Egyrészt ha állítunk valamit érdemes indokolni, másrészt tényleg érdekel, hogy miben írtam butaságot, és hogy lenne helyes a válaszom. Nemcsak nekem lenne hasznos, hogy nem csak a helytelen információ van itt a válaszok között, hanem ennek javítása is, így biztos nem hülyeséget jegyeznek meg az esetleges idetévedők.

Köszönöm visszajelzésed!

2022. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!