Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit szóltok ehhez a szenzációs...

Mit szóltok ehhez a szenzációs felvételről és a cikkemről?

2010. nov. 21. 19:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
74%

- A cikk önmagában egy kalap sz@r. Teljesen megalapozatlan és légbőlkapott marhaságok tényként beállítása. Sehol nem állná meg a helyét. Semmire sem mutatsz fel bizonyítékot a "cikkedben", csak leközlöd tényként - ennek nyilván az az oka, hogy nem tudnál egy érdemleges bizonyítékkal sem szolgálni egy állításodra sem. Pl. ez a "csodálatos térkép"... Hol is van most? Ki találta meg? Mikor? Honnan van a digitális kép?

- A videó egy jó nagy kamu, fele rajz, másik fele gyenge minőségű hamisítvány / photoshop.

- kb. 80 helyesírási hiba van a 2 oldalon, ami nem kis teljesítmény. Külön szánalom, hogy észre sem veszed.

Ja, és mivel tudok gépírni így kb. 250 leütés / perccel írok, mégsincs töredéke helyesírási hibám sem, mint neked. Gondoltam ezt közlöm mielőtt ezzel jönnél megint.

2010. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Először is szeretném leszögezni, hogy újságíró vagyok, tehát egyrészt szakmai szemmel olvastam el a cikket (másrészt olyan emberként, aki érdeklődik a misztikum iránt), épp ezért engem nem lehet lenyűgözni a 6000 karakter/45 perccel, sem azzal, hogy mennyi időd ment rá a cikk összerakására.

Teljesen őszintén mondom el a véleményem:


1. A helyesírásod elrettentő, márpedig az írott sajtóban ALAPKÖVETELMÉNY, hogy tudd rendesen alkalmazni a magyar nyelv szabályait, arról nem beszélve, hogy ha valamiben nem vagy biztos, fél percedbe sem kerül, hogy Microsoft Word-ben ellenőrizd.

Az írásod tele van vesszőhibával, értelmetlen mondatokkal, össze nem függő igehelyzetekkel.


Már a lead eleje elborzasztó:

"Még 1938 környékén a náci Németország tudományos kutatásokat végeztek Antarktisz környékén. A akkori Németország úgy vélte hogy egy fejlett civilizációra bukkannak a Déli-sark alatt."


Mi az, hogy Németország "végeztek". Minek használsz többesszámot egyesszámú főnév mellé? Esetleg "végzett", nem? A következő mondatban sem "a" névelőt kell használni, hanem "az"-t. Az "úgy vélte" és "bukkannak" megint helytelen, mert két különböző igeidő. Ide "bukkantak"-at kellett volna írni.

A két Németország szóismétlés. Az egyik helyett lehetett volna nagyhatalom.


Tessék, itt vannak azok a helyesírási hibák, pedig még csak az első két mondatod elemeztem. Ekkora igénytelenséget és lustaságot senki nem engedhet meg magának, főleg ha olyan sokat dolgozik az íráson.


2. Pongyola az egész megfogalmazás. Ebből még kiemelni sem tudok, mert az egész szöveget áthatja az, hogy ez csak egy tini firkálmánya, semmi több. Nem enged tehetséges fogalmazóképességre következtetni.


"Gondolatok születtek arról a dologról, hogy a nácik még napjainkban is vannak ott"

Jó ég, ez hogy hangzik? Garantálom, egyetlen szerkesztő sem engedélyezné a cikked megjelenését az újságjában. Nem bántásból mondom, de a tény az tény.


3. Egy újságíró nem engedheti meg magának, hogy olyan hangnemben válaszoljon az őt kritizálóknak, ahogy te tetted. Főleg, mert az írásod rossz minősége miatt még abszolút jogosak is ezek a vélemények, de ha jó lenne, az sem jogosítana fel arra, hogy primitív módon válaszolgass, főleg nem azzal, hogy mennyit készültél. Ezzel jár egy cikk, a kritikát pedig tudni kell elfogadni, mert igenis a "nép" dönti el, hogy jót írsz-e vagy sem.

2010. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
81%

Szóhoz sem jutunk :)))


A kérdésben pedig nem helyesírási, hanem fogalmazási hiba lelhető fel:

Mit szóltok ehhez a szenzációs felvételről és a cikkemről?

helyett

Mit szóltok ERRŐL a szenzációs felvételről és a cikkemről?


vagy?

Mit szóltok ehhez a szenzációs felvételHEZ és a cikkemHEZ?

2010. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Talán itt a gyakori kérdéseken, a helyesírási fülbe kellet volna tennem a kérdésem. Kedves 404 elolvastam amit írtál. Köszönöm a válaszodat, nem sértettél meg vele. És örülök, hogy érezted az energiámat is. De elmondanád nekem hogy-hogyan érzékelted ezt? És milyen érzések kezdtek el benned mozogni? Sajnos én nem éreztem meg a te érzéseidet. Véleményem szerint nem tudom elmondani magamról, hogy különleges-e lennék. Minden ember különleges a maga módján. Én sajnos semmiben nem jeleskedek. És hát már sok válaszomban is megírtam azt, hogy nem tudom hogy milyen az, amikor nem kap szeretettet egy ember. Ezzel az előző válaszommal is szeretnék utalni arra, hogy nem volt rossz a gyerekkorom. Érdekesnek találom viszont azt, hogy rá jöttél arra, hogy van egy titkom. Igen vagy egy titkom, dikleksziás vagyok, persze ez nem ok arra hogy ilyen rosszul írjak. Igazából kedves 404, hogy elmondjam magamról azt, hogy egyszer kiskoromban találkoztam egy lángoló emberrel aki ott állt előttem. Nem tudom hogy ki vagy mi volt az de tudom hogy láttam. Ha jól emlékszem küldtem is neked egy emailt, hogy erről a incidensemről mi a véleményed. Persze ide is leírom. 7-8 éves lehettem amikor bementem a bejárati ajtón a tatabányai lakásunkba. Ott a bejárati ajtótól a bal szobába mentem be. Be is mentem és egy ember alakzat állt ott előttem , akinek a testét lángok borították. Nem lehetett semmit ki venni a testéből csak a tűzet. A tűz narancssárgán éget. Meleget nem adott. Előtte álltam kb 1 m távolságra. Azt hogy fényt adott volna ki magából azt nem tudom mert fényes nappal volt és hát amúgy is világos volt a szobában. A félelemtől jégcsappá váltam, nem tudtam mozdulni levegőt is alig tudtam venni. Utána pár másodperc után elszaladtam. Mikor vissza mentem már nem volt ott.


És igen nem akarok Riporter lenni. Csak szeretek olvasni és írogatni, ez olyan nagy baj! Nem is akarok híres lenni.

Csak szeretem a gyakori kérdéseket, mivel mindig új dolgokat fedezek fel rajta. Ami szerintem király.


És 404 te most vissza jöttél, mert már mindig azt mondják hogy elmentél. Én véleményem szerint örülnék neki hogy ha mindig írogatnál a kérdéseimre és a válaszaimra is.


Aki meg a helyesírási hibákkal törődik törődjön csak vele továbbra is.



Más részről megközelítve , minek jönnek ide olyanok akik nem hisznek benne? Azoknak indulás a helyesírási toppikk-hoz. És aki a helyesírásért ír, azt nem is fogom elolvasni és válaszolni sem!

2010. nov. 22. 14:13
 25/30 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. véleményt kértél. a kérdésed így kezdődik: "mit szóltok...". nyomatékosítani szeretném, hogy a helyesírás igenis fontos pont, akármit is publikálsz. azért olvastuk el az írásodat, mert nyilván érdekelt a téma. a helyesírásod ennek ellenére olyan fokon elborzasztó, hogy a sokkolónak szánt témád közel sem hatott megbotránkoztatónak... sajnálom, de ez a szubjektív véleményem. a cikket pedig ne alapozd összemontázsolt képekre, mert rágalmazásért pert indíthat jogutód stb... (emellett csak a kérdésfeltevéshez: cikkemhez, felvételhez...)
2010. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ez tök jó! Ügyi vagy!
2010. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%
Ez már a sokadik virtus-os önreklámod, jó lenne hanyagolni.
2010. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem jó lett, a helyesírás nem érdekel mert felfogtam de azért kicsit odafigyelhetnél :P. Én is igyekszem pedig nem az erősségem a helyesírás. Amúgy erről nagyon sokat olvastam, és több száz tengeralattjáró több ezer tudós is eltűnt ami nincs sehol a vesztességekbe, de érdemes végig nézni a videókat amit linkeltél :P
2010. nov. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Jó lett.Milyen suliba jársz?
2010. nov. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Kösz, Komáromba járok a Kempelenbe.
2010. nov. 23. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!