Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha az ókori népeket látogatta...

Ha az ókori népeket látogatta fejlett idegen civilizáció, miért nem teszik azt ma is?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy megfigyelőként már jelenvoltak a Föld keletkezésénél is, amit dokumentáltak is, és mindezt megmutatták az egyik kapcsolattartó személynek, Mózesnek. Innen a teremtés 6 napja. Az összes ókori civilizáció úgy írja le az isteneket, mint égből érkező, repülő "szekéren" közlekedő valós fizikai lények. Legismertebb példa az indiai Vimanák, melyek égi városokról (űrállomásokról?) is beszámolnak, sőt a Biblia is tele van ilyen leírásokkal. "Elizeus úgy meséli el, hogy Illést "egy tüzes szekér, tüzes lovakkal […] forgószéllel" vitte fel az égbe." Vagy az a füst oszlop és lángoszlop (hajtóművek?) ami a zsidókat kivezette Egyiptomból A próféték (közvetítő emberek) szinte kivétel nélkül hegyeken találkoznak az "Úrral", sőt eredeti héber formában az isten többesszámban van, így inkább Isteneknek kellene nevezni.. Ott van példának Éden is, mely egy biogenetikai labor volt, vagy Ádám oldalbordája, ami ugyan-úgy néz ki mint egy X (férfi) kromoszóma hiányzó része, vagyis egy Y (női) kromoszóma. Jézus születésének csodája pedig tökéletesen ráillik a mai mesterséges megtermékenyítésre, így ő valóban "Isten" fia (nem biológiailag). Ma mindezek miért nem történnek meg? Persze a Biblia leírja hogy Noé idejében az Istenek elhagyták a Földet, de hol vannak ma? Vagy a Jézus 2. eljövetelekor térnek vissza? A próféciák szerint: Második eljövetelekor Jézus a mennyei seregekkel az oldalán fog érkezni. Mennyei seregek? Talán egy idegen flotta?
2011. dec. 2. 15:20
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/299 A kérdező kommentje:
Ne misztifikáljuk túl Jézust. Nem volt ő Isten megtestesülése, mindössze a terv főszereplője... Ami látva a mai helyzetet nagyon is jól bevált.
2011. dec. 7. 14:12
 212/299 Judit34 ***** válasza:
68%
hát neked nem világos? épp h csak le nem hülyézted a taítványokat s a kortársakat.
2011. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/299 anonim ***** válasza:

Az a baj a Bibliával, hogy sok benne a kétértelmű, félreérthető, vagy egymásnak ellentmondó rész.

Amit fel is hoztam példának hogy "Isten feláldozta értünk fiát"Ez egyértelműen úgy van fogalmazva, mintha két személyről lenne szó.Aztán meg máshol úgy ír, mintha Jézus és Isten egyek lennének.Persze, én is olvasgattam,de ezért nem jutottam végig rajta soha, mert összezavarodtam, nem tudtam megérteni.

A Jehovások megmagyarázzák, de ők megint a saját értelmezésük szerint...


A legutóbbi linkkel kapcsolatban:Őszintén szólva bosszant, hogy a szinte fanatikus hívők,mindent az ördög művének tekintenek, ami nem "szent".

Például mi rossz van a bioenergetikában?Vagy például a radiesztéziában?(bár ezt nem láttam a felsoroltak között, de akkor majd idővel rákerül).Meg a virágterápiával, vagy mi a túrónak hívják...Ez én kicsit soknak gondolom.

2011. dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/299 A kérdező kommentje:

Most olvasom, hogy az FBI néhány napja nyilvánosságra hozta a régi Roswelli aktát, amiben beismerik hogy 3 csészealj zuhant le, és azokban kis szürkéket találtak. Számomra innentől kezdve nincs értelme azon vitázni h Isten lehetett-e egy fejlettebb faj képviselője, és hogy a Bibliában leírt jelenségek valóban ezekről számolnak be.


Itt a hivatalos akta:


[link]

2011. dec. 7. 15:09
 215/299 anonim ***** válasza:

Jucuska, csinálhatunk mi bármit te megállás nélkül döntöd az arcunkba a baromságaid. Hol van bizonyítva, hogy nem lehet élettelenből élet? Gondolom egy olyan helyen olvastad ahol olyanok írnak mint te. Ha ez bizonyítva lenne, már minden tudós hívő lenne. De nincs. Attól hogy egy szintnél tovább nem jutottak nem jelenti hogy nem is lehet. Az hogy nem sikerült bizonyítani az élet keletkezését, nem azt jelenti hogy az ellenkezője lett bizonyítva. Először egy kísérlettel neked kellene megcáfolnod, hogy bármilyen módon is létrejöhet élettelenből élő. AKKOR lenne bizonyítva. Érted??? Emellett még számtalan dolog van a világon, amire nem vagyunk képesek, vagy nem tudjuk, ennél egyszerűbbek is. A tudomány még egyáltalán nem olyan fejlett ma sem, mint sokan gondolják. Tudom hogy te úgy képzeled el, hogy egy kő nem tud életre kelni, de ez ennél egy kicsit bonyolultabb. Amikor elkezdődhetett nem volt tudata az első élőlényeknek, és nem is olyan volt mint egy mai sejt vagy akármi. A kezdeti univerzumban a mai elemeknek a töredéke se volt meg, egyszerűen úgy jöttek létre, hogy az egyik reakcióba lépett a másikkal, és kész volt a harmadik. Amikor már ezek megvoltak akkor ezek léptek egymással reakcióba. Az élet is hasonlóan kezdődhetett. A Földön már elég sok minden volt akkor. Mikor ezek létrejöttek, az nem véletlen vagy csak lehetséges volt, hanem törvényszerű. Ahogy írtam nem tudatos vagy bonyolult (akár mint egy sejt), hanem olyan aminek az életfolyamatai egyszerű kémiai reakciókon alapultak. Nem tudom hogy szemléltessem, de mondjuk mint egy örökmozgó: már megvannak a hozzá szükséges részek, de nem kell semmi hogy mozgassa: egyszerűen az elemei közötti kölcsönhatások azok amik működtetik. Később a változások és mutációk a változatos körülményeknek, hatásoknak és annak hogy óriási a Föld volt köszönhető. Ez is az oka, hogy nem tudják laboratóriumban kivitelezni, na meg hogy még mindig kevés a tudásunk az egészről. De nem vagyok szakértő a dologban, ez csak nagyon körvonalasan a dolog lényege. A youtube teli van ilyenekkel mint te, és mindenki rajtuk röhög, mert annyi hazugságot, téves dolgokat állítanak, a legegyszerűbb általános iskolában tanultakat, fizikai-matematikai szabályokat hibásan előadva, hogy egyszerűen magukat teszik nevetségessé. De persze a videóik alatt tilos a hozzászólás. És akkor még te jössz a logikával...


De ha már annyira biztos vagy a dolgodban, itt egy pár kérdés amit megválaszolhatnál (ha már a bibliában szó szerint hiszel):


-hogy fért fel az a sok állat egy hajóra. Mivel etette 150 napig őket? Gondolom húst kellett adni az oroszlánoknak, meg a többi ragadózónak, a többinek meg növényeket (ez milyen sok lehetett). Megálltak félúton a tesconál meg a mcdonaldsban? A gyíkoknak meg szárazföldi hüllöknek hogy fogott bogarakat?

-miért van a hím emlősöknek is mellbimbója

-miért van annyi bolygó az univerzumban ha csak a miénkre lett teremtve élet?

-miért tágul az univerzum?

-ha Isten mindentudó, miért állítja feladatok elé az embereket, hisz úgy is tudja, mi fog történni, például áldozza fel a fiát érte, mert látni akarja, hogy ábrahám képes-e megtenni... Dehát úgy is tudja vagy nem?

-azok az emberek akik a világ más tájain éltek mind a pokolba kerülnek mert nem hittek Istenben?

-hogy létezhet valami úgy hogy nem volt kezdete. Isten mindig létezett, de ez hogy lehetséges?

-miért olyan fontos hinni Istenben? Úgy értem annak idején tűzzel vassal irtották azokat akik nem hittek benne. De ha valaki úgy van vele mint én, hogy bizonytalan a kérdést illetően (nem mondja hogy nincs de azt se hogy létezik) az miért követ el bűnt. Hisz nem valami sok dolog támasztja alá hogy létezik. De mégis hinni kell különben máglyahalál lesz a sorsod, és örök szenvedés!

-mit csinálnak a lelkek a mennyországban? Mivel töltik az idejüket?


Ez csak néhány de még biztos jut eszembe pár. Jó töprengést rajtuk!

2011. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/299 Judit34 ***** válasza:
100%

kedves előző hsz-es!


az okság elvét tagadod? (tagadni lehet cáfolni nem)


racionálisan bizonyítva van, h élő csak élőtől származhat.


ha nem akarod elfogadni, az a te dolgod. de az érzelmi és se nem tudományos se nem racionális.


a priori bizonyítva van az evolúció lehetetlensége.


de jól látszik, h az ateistáknak még a lehetetlen, kivitelezhetetlen, bizonyíthatatlan, képtelen hülyeség is jobb mint belátni Isten létét.

2011. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/299 Judit34 ***** válasza:
100%

előttem írónak újra:


tipikus pozitivista eszmefuttatás! (comte-i értelemben) amit ma nem tudunk, talán majd vmikor a jövőben. az fel sem merül benned, h lehetetlenekről vakeráltok? (abiogenezis, evolúció, szingularitás) és az örökre az is marad? belemenekültök a tudományba vetett "bizalmatokba" és azt hiszitek az majd megoldja a kérdéseket, de csak szaporítja. ebből észbe kéne kapnotok, h nem jó irányba spekuláltok.


AMI LOGIKAILAG (és ezáltal GYAKORLATILAG IS)LEHETETLEN, AZ AZ UNIVERZUM MINDEN PONTJÁN AZ, ÉS AZ IS MARAD. (a VILÁGEGYETEM MINDEN RÉSZE UA-BÓL AZ ANYAGBÓL ÉPÜL FEL, UA-ZOKNAK A TÖRVÉNYEKNEK ENGEDELMESKEDIK.


fel kéne már fognotok, h vannak alapvető szabályok az univerzum működésében, amit nem lehet felülírni, sem megkerülni, pusztán mert nem ízlik nektek a dolog.

2011. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/299 anonim ***** válasza:

De Judit, miért nem válaszoltál ma 15:52 írt válaszolónak?

Sok érdekes kérdést feltett. Én is felteszek még, ha nem baj.

- Ugye a bárkába minden egyes állatfajból kellett kettő is. Na akkor vegyünk minden egyes bálnafajból 2-őt. A legnagyobb bálna a kék bálna, meg még vannak jó nagyok... Akkor a bárkába vizet is rakott Noé? De hogyan? A bálnák mellett hogy fértek el még elefántok, zsiráfok meg had ne soroljam még... Szóval ennyiből nyugodtan mondhatjuk, hogy a Noé bárkája sztori kitaláció az egész! Nincs értelme!

Még néhány kérdés:

Miért van ilyen sok csillag, amik ugye Napok. Minek??? Semmi értelmük, ha tényleg Isten teremtette volna.


És Judit, ha megkérhetlek ne kerüld a témát, ahogy az előbb tetted. Válaszolj a kérdésekre.

2011. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/299 A kérdező kommentje:
A bárkát ne vegyétek szó szerint hajónak. Úgy fért fel annyi állat, hogy nem élő állatokat vittek fel, hanem a DNS-üket tárolták el, azért hogy az özönvíz után újra lehessen teremteni őket. Ma is ezt csináljuk, mert az összes kihalás közelébe került állatfajból DNS mintákat vesznek! xD Boccs de muszáj volt. :D
2011. dec. 7. 18:28
 220/299 anonim ***** válasza:
DNS mintát? Azt hogyan abban az időben?
2011. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!