Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Lehetséges, hogy egyedül vagyunk?

Lehetséges, hogy egyedül vagyunk?

Figyelt kérdés

Lehetséges az, hogy azért nem tudtuk felvenni a kapcsolatot más intelligens életformával mert nem is léteznek. Esetleg ha léteznek lehet nem is érdekli őket az űr? Egyáltalán meg tudnánk egymást érteni? Nemrég egy könyvet olvastam amiben egy faj gépek helyett már létező élőlényeket nevelt ki "gépnek" (pl. a hajó egy tengeri állat volt, aminek alkalmassá tették a hátát az utazásra).

Tehát nem hasznának semmiféle technikai cuccot, mert nem is érdekli őket és ezért nem is fogunk velük találkozni?



2012. ápr. 12. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bármit ellehet képzelni.


Viszont nehezen tudnám elképzelni, hogy sehol máshol nincs értelmes élet rajtunk kívül. Az univerzum túl nagy ahhoz.

2012. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy lehet technikailag azonos szinte,vagy alacsonyabban állnak mint mi. Ha pedig magasabban, olyan messze vannak tőlünk, hogy azt ők sem tudják legyűrni.
2012. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy egyedül vagyunk az univerzumban, vagy nem. Mindkét verzió félelmetes."


Amúgy igen, még az is lehet, hogy egyedül vagyunk... bár nem hiszem. Nem szeretném hinni...

2012. ápr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem azért nem tudunk kapcsolatba lépni más életformákkal a világegyetemben, mert az általunk kisugárzott információk (gondolom tudod hogy műholdakon sugároznak ki információkat ami alapján talán megtalálnak minket az űrlények) a Nap utáni legközelebb lévő csillaghoz sem érnek el mert az űrben lévő zajokkal elkeveredik. Ha jól tudom rádióhullámokat sugároznak oda. A könyv pedig valószínűleg fantasy vagy scifi volt amit olvastál. Valószínűleg megtudnánk egymást érteni, ha jól tudom a rádió hullámok által sugárzott adatok olyan formában vannak amit mindenütt ugyan úgy lehet értelmezni, és ha valóban értelmes életforma talál rá akkor ha eddig nem ismerte akkor is ki tudja találni.
2012. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23 26 os válaszoló vagyok, az infóimat a discovery csatornákon szedtem össze ha érdekel a téma akkor ott tudsz ilyen műsorokat nézni.
2012. ápr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem léteznek, de gondolj bele, hogy mi értelme lenne felvenni velünk a kapcsolatot?

Az ember gyarló, a pénzért bármire képes, még állatokat megszégyenítő undorító módon is képes viselkedni.

Ha megkapnánk tőlük pár úrhajót, és fegyvert, nyugodt lehetsz, hogy amerika ott is demokráciát akarna majd kiépíteni. XD

2012. ápr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 yossarian44 ***** válasza:

Lehetséges, hogy egyedül vagyunk, vagy ha van is máshol értelmes élet, az nem fog egy darabig idejutni.


Ugyanis mekkora az esélye, hogy:

1. Máshol is létrejön egy olyan bolygó, ami alkalmas életre. (ilyenekről tudunk, és nagyon kevés van)

2. Az élet ki is alakul rajta.

3. Meg is marad.

4. Értelmes élet jön létre.

5. Meg is marad.

6. Civilizációt hoznak létre.

7. Az hosszú távon meg is marad.

8. Megoldják a csillagközi utazás problémáját. (fénysebesség fölé gyorsulás)

9. Ide is találnak.


Ennek a 9 pontnak a teljesülése szerintem esélytelenebb, mint az, hogy teljesen egyedül vagyunk.

2012. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztosan nem vagyunk egyedűl, az idegenek már évezredek óta, de legalább ennyi ideje rendszeresen idelátogatnak. Amiatt aggódj, hogyan ússzuk meg velük ! Az Annunakik és a Reptoidek ugyanis gonosz és domináns fajta.
2012. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a földönkívüliek létezésére az a cáfolhatatlan bizonyíték hogy nem vették még fel az emberiséggel a kapcsolatot...

ha nem tudod miért szerintem kapcsold ki a gépet kérdező és gondolkozz el egy kicsit rajta

2012. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen sci-fi volt. Édentől nyugatra.

Amúgy ja, szoktam nézni a discovery-t. De nem értem miért kell mindig így lekezelni az emberiséget, ahogyan az első írta. Tény, hogy vannak nagyon gonosz emberek és hagyjuk egymást meghalni, de attól még nem kell általánosítani.

És mi van akkor ha a látogatóink 100x rosszabbak lesznek? Megint csak sci-fiből lehet kiindulni, mert senki sem találkozott velük. Az alienek, a predatorok, a dolog, a kis szürkék, a V-k. Persze bele lehet magyarázni hogy emberi elme alkotta meg őket és ezért olyan gonoszak, de nem tudhatjuk, hogy egy másik társadalomban milyen erkölcsi rendszer működik.

Ha csak visszatekintünk a történelmünkre már el lehet csodálkozni: rabszolgaság, vallási háborúk, emberáldozatok. És akkor ki tudja mi játszódik le egy másik bolygón. Mert ha egy faj felülkerekedik a többin valamilyen szinten muszáj, hogy agresszív legyen (a mellett, hogy okos). Ha az őseink nem lettek volna ravaszak és törtetőek mi is kihaltunk volna az afrikai szavannán, vagy még ma is oroszlánkaják lennénk. Persze ehhez kellett az összefogás is.

2012. ápr. 13. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!