Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Köthetők-e a bolygónkon...

Köthetők-e a bolygónkon megjelenő vérmítoszok, vér-központú mítoszok számunkra idegen, nem földi vagy nem könnyen érzékelhető életformákhoz?

Figyelt kérdés

A leginkább ismert vérmítoszok a "Mózeshitű"-zsidókhoz és a námetországi nácikhoz köthetők.

Szerintem a "Szent Grál" vérmítosza is ugyanehhez a kultúrkörhöz köthető.

A kérdésem lényege az, hogy kapcsolódnak-e ezek a vérközpontú mítoszok, hitrendszerek idegen életformákhoz?



2012. aug. 29. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem itt az oldalon senki sem ismer behatóan idegen életformákat, sőt, szerintem sehol sem nagyon. Talán így nehéz erre a kérdésre válaszolni.


Ha pedig azt vesszük, hogy itt a Földön sem rendelkezik minden előlény vérrel (növények, gombák, gerinctelenek), akkor szerintem a földönkívülieknek még kevesebb közük lehet a véristenekhez.


Mégis, valamiért azt hitték, nem is hibásan, hogy a vér az életerőt jelenti a testnek. Tehát szimplán levonták a következtetést, hogy ha ez a folyadék életerőt ad, az isteneik meg tegyük fel halhatatlanok, a vérnek kell lenni az eledelüknek. Nem először fordulna elő a történelemben, hogy az emberek valamiféle tanítást félreértelmeznek. Sajnálatos módon valahogy mindig csak az agressziót és vezsélyt közlő emlékek maradnak fent. Viszont már egy akkor éltet sem tudunk megkérdezni, vajon hogyan jutottak el a gondolatig.

2012. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy mit tisztít a pocok?
2012. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Szent Grálnak semmi köze sincs a zsidókhoz.

Kelták mítosza.

Könnyen lehet, hogy valóban létezett.

2012. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez már nem is a valóság és racionalitás hiánya, hanem az ellentéte.
2012. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
WC-re kell mennem
2012. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!