Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Most már elhiszitek, hogy nem...

Most már elhiszitek, hogy nem engedik az ezotéria utáni kutatást?

Figyelt kérdés

Brian Cox, a 'Stargazing Live' című, csillagászattal és a világegyetem rejtelmeivel foglalkozó élő televíziós műsor professzora azt állítja, az angol közszolgálati média, a saját egészségügyi és biztonsági előírásaira hivatkozva megtiltotta neki, hogy megpróbálja kutatni és rögzíteni a földönkívüli élet nyomait, mert az idegenek talán valóban léteznek.



A szigetországban nagy sikernek örvendő tudományos sorozatnak eddig hat epizódja került adásba. Az első három részt még 2011 januárjában sugározták, azok egy-egy külön műsorban a Jupiter bolygóval; naprendszerünk egyetlen csillagával, a Nappal; illetve a meteoritokkal foglalkoztak.



A második évad három epizódját egy évvel később, 2012 januárjában láthatták a BBC kettes csatornájának nézői. Ezek közül az első a Holdról ismert legfontosabb információkat, a második a fekete lyukakról rendelkezésünkre álló legfontosabb tudnivalókat, a harmadik pedig a földönkívüli élet utáni sikeres kutatás esélyeit foglalta össze.



Brian Cox állítása szerint, a Stargazing Live felelősei határozottan utasításba adták neki, ne próbálja a rádióteleszkópját az egyik újonnan felfedezett bolygóra irányítani, nehogy a földönkívüli élet nyomaira bukkanjon.



Az incidens még tavaly történt nem sokkal azután, hogy Coxék felfedeztek, majd Threapleton Holmes B névre kereszteltek egy exobolygót. A professzor minderről a BBC 6 zenei rádiócsatorna reggeli beszélgetős műsorában mesélt a minap, aki Shaun Keaveny műsorvezető kérdésére válaszolva így fogalmazott: - Tavaly, amikor felfedeztük a Threapleton Holmes B-t, úgy döntöttünk, ráirányítjuk a Jardell Bank teleszkópot és figyelünk. Eddig még soha, senki nem fordított oda rádióteleszkópot, ezért úgy voltunk vele, hogy sose lehet tudni - mondta Cox.



- A BBC azonban közbeszólt és megakadályozta, hogy hallgatózhassunk - folytatta. - Nem tehetitek! Mondták nekünk, mert nagyon komoly egészségügyi, biztonsági és más előírásaink vonatkoznak arra az esetre, ha egy földönkívüli civilizációtól származó jelre bukkannátok.



- Úgy érti, ha több millió kilométer távolságból egy rádióteleszkóppal az intelligens földönkívüli élet nyomaira bukkannánk, annak egészségügyi és biztonsági kockázatai vannak? - idézte vissza a feletteseivel folytatott beszélgetést Cox, akik azonban ragaszkodtak hozzá, hogy tartaniuk kell magukat a szabályokhoz.



- Ekkor úgy gondoltuk, inkább kezdünk valamit a Mars bolygóval - folytatta Cox. - Rengeteg térkép létezik a Marsról és az ember számtalan olyan dologra képes, amire mondjuk egy számítógép nem. Elhatároztuk hát, hogy elkezdjük figyelni a bolygó geológiai aktivitásának jeleit, amelyek adott esetben szintén az élet valamilyen formájú jelenlétére utalhatnának a vörös bolygón.



- Erre valaki a BBC-nél azt kérdezte tőlem: Kitűztek valamiféle díjat annak, aki felfedez valami ilyesmit és arra hajtotok? - elevenítette fel egyik elöljárója szavait Brian Cox, aki szerint a BBC főnökei nem teljesen értették meg, milyen jelentőséggel bírna az idegen élet esetleges felfedezése.



A rádióműsort követően az IBTimes nevű brit hírportál megkereste a BBC szóvivőjét az ügyben, aki visszautasította Brian Cox állításait, mondván, ez az egész csupán az idegenekről folyó számtalan humoros beszélgetés egyike közben elhangzó ártatlan tréfa volt. - A műsor készítése során végig nagyon jó volt a hangulat, ezzel pedig annak kapcsán viccelődtünk, hogy a különböző szervezetek miként reagálnának az idegen élet felfedezésének hírére - közölte a szóvivő.



Brian Coxnak, a BBC állítólagos előírásairól szóló története azért került szóba a rádióbeszélgetés során, mert néhány napja az India Today arról számolt be, hogy alig három hónap alatt száznál is több UFO-t észleltek a kínai határ közelében.



A műsorban Cox bejelentette még, a Cambridge Egyetem egy olyan teleszkóp építésébe kezdett, amely szintén képes lesz a földönkívüli élet kutatására.


2012. nov. 24. 15:27
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
2012. nov. 24. 15:29
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondd csak megkérdezhetem kedves kérdező, hogy neked hogy van ennyi szabadidőd? Áruld már el nekem legyél szíves, hogy csinálod, mert én is szeretnék ennyi szabadidőt magamnak!


Amúgy meg, megint csak köszönjük szépen a napi parafos adagunkat. Nélküle nem lenne teljes az életünk.

2012. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is sejtettem!!!


Biztonsági őr voltam egy nagyvállalatnál, és elkezdtem kutatni valamelyik éjjel a páncélszekrény kulcsa után.


Úgy vágtak ki másnap, mint a taknyot.

Nincs igazság, a tudásra senki nem kiváncsi.

2012. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nekem nincsen ennyi szabadidőm. Nem Én írtam a cikket. Ctrl, mert nem szabad oldalról linkelni.
2012. nov. 24. 15:47
 5/25 anonim ***** válasza:
Ez általánosságba nem igaz, csak aki próbál hitelesnek tűnni, az nem beszél ilyen dolgokról, nehogy hülyének nézzék.
2012. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem is arra gondoltam, hogy te írtad a cikket, csak azért kérdezem, mert ez már a húszezredik felhasználónév amivel látlak írni ezen az oldalon, és ezzel a névvel is rengeteg kérdést tettél fel ebben a témakörben. Mellesleg éjszakai műszakos vagy, vagy iskolás aki unatkozik matekórán, vagy egy lottónyertes akinek végtelen szabadideje van? Áruld el mi a titkod!?
2012. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakai műszakos milliomos iskolás:)))

Besz@rok:))

2012. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Csak ez az 1 nikkem van, de Én legalább ahhoz szólók ami érdekel, az hogy olyan témába írsz amit nem értesz nem is érdekel, csak osztasz ahhoz több szabadidő kell.


Térjünk a lényegre : Mos már elhiszitek ?

2012. nov. 24. 15:55
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem jól nyomod!

Néha benézek ide , hátha van valami világszenzáció. :)

A mai sem maradt el, köszi! :D

2012. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

...egyébként IGEN! Eddig voltak kétségeim, de most már elhiszem!

XD

2012. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!