Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Most már elhiszitek, hogy nem...

Most már elhiszitek, hogy nem engedik az ezotéria utáni kutatást?

Figyelt kérdés

Brian Cox, a 'Stargazing Live' című, csillagászattal és a világegyetem rejtelmeivel foglalkozó élő televíziós műsor professzora azt állítja, az angol közszolgálati média, a saját egészségügyi és biztonsági előírásaira hivatkozva megtiltotta neki, hogy megpróbálja kutatni és rögzíteni a földönkívüli élet nyomait, mert az idegenek talán valóban léteznek.



A szigetországban nagy sikernek örvendő tudományos sorozatnak eddig hat epizódja került adásba. Az első három részt még 2011 januárjában sugározták, azok egy-egy külön műsorban a Jupiter bolygóval; naprendszerünk egyetlen csillagával, a Nappal; illetve a meteoritokkal foglalkoztak.



A második évad három epizódját egy évvel később, 2012 januárjában láthatták a BBC kettes csatornájának nézői. Ezek közül az első a Holdról ismert legfontosabb információkat, a második a fekete lyukakról rendelkezésünkre álló legfontosabb tudnivalókat, a harmadik pedig a földönkívüli élet utáni sikeres kutatás esélyeit foglalta össze.



Brian Cox állítása szerint, a Stargazing Live felelősei határozottan utasításba adták neki, ne próbálja a rádióteleszkópját az egyik újonnan felfedezett bolygóra irányítani, nehogy a földönkívüli élet nyomaira bukkanjon.



Az incidens még tavaly történt nem sokkal azután, hogy Coxék felfedeztek, majd Threapleton Holmes B névre kereszteltek egy exobolygót. A professzor minderről a BBC 6 zenei rádiócsatorna reggeli beszélgetős műsorában mesélt a minap, aki Shaun Keaveny műsorvezető kérdésére válaszolva így fogalmazott: - Tavaly, amikor felfedeztük a Threapleton Holmes B-t, úgy döntöttünk, ráirányítjuk a Jardell Bank teleszkópot és figyelünk. Eddig még soha, senki nem fordított oda rádióteleszkópot, ezért úgy voltunk vele, hogy sose lehet tudni - mondta Cox.



- A BBC azonban közbeszólt és megakadályozta, hogy hallgatózhassunk - folytatta. - Nem tehetitek! Mondták nekünk, mert nagyon komoly egészségügyi, biztonsági és más előírásaink vonatkoznak arra az esetre, ha egy földönkívüli civilizációtól származó jelre bukkannátok.



- Úgy érti, ha több millió kilométer távolságból egy rádióteleszkóppal az intelligens földönkívüli élet nyomaira bukkannánk, annak egészségügyi és biztonsági kockázatai vannak? - idézte vissza a feletteseivel folytatott beszélgetést Cox, akik azonban ragaszkodtak hozzá, hogy tartaniuk kell magukat a szabályokhoz.



- Ekkor úgy gondoltuk, inkább kezdünk valamit a Mars bolygóval - folytatta Cox. - Rengeteg térkép létezik a Marsról és az ember számtalan olyan dologra képes, amire mondjuk egy számítógép nem. Elhatároztuk hát, hogy elkezdjük figyelni a bolygó geológiai aktivitásának jeleit, amelyek adott esetben szintén az élet valamilyen formájú jelenlétére utalhatnának a vörös bolygón.



- Erre valaki a BBC-nél azt kérdezte tőlem: Kitűztek valamiféle díjat annak, aki felfedez valami ilyesmit és arra hajtotok? - elevenítette fel egyik elöljárója szavait Brian Cox, aki szerint a BBC főnökei nem teljesen értették meg, milyen jelentőséggel bírna az idegen élet esetleges felfedezése.



A rádióműsort követően az IBTimes nevű brit hírportál megkereste a BBC szóvivőjét az ügyben, aki visszautasította Brian Cox állításait, mondván, ez az egész csupán az idegenekről folyó számtalan humoros beszélgetés egyike közben elhangzó ártatlan tréfa volt. - A műsor készítése során végig nagyon jó volt a hangulat, ezzel pedig annak kapcsán viccelődtünk, hogy a különböző szervezetek miként reagálnának az idegen élet felfedezésének hírére - közölte a szóvivő.



Brian Coxnak, a BBC állítólagos előírásairól szóló története azért került szóba a rádióbeszélgetés során, mert néhány napja az India Today arról számolt be, hogy alig három hónap alatt száznál is több UFO-t észleltek a kínai határ közelében.



A műsorban Cox bejelentette még, a Cambridge Egyetem egy olyan teleszkóp építésébe kezdett, amely szintén képes lesz a földönkívüli élet kutatására.


2012. nov. 24. 15:27
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Már voltam orvosnál, kössz. Kaptam antibiotikumot, de így sem jobb a helyzet, még mindíg fáj a torkom.


X/. annyi hülyeséget írtál, hogy jó műsorvezető lennél a Bp-tvben ! És még nekem van sok szabadidőm -.-

2012. nov. 24. 18:52
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerencséd, hogy egy troll vagy, és nem gondolod komolyan, amit mondasz, kérdező. Különben nehéz idők jönnének rád.
2012. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Te Coffos Veronika... nem unod még ezt? Mert mi rohadtul unjuk már...


Amúgy kíváncsi vagyok melyik moderátor rokona vagy, mert láthatóan a kérdéseid érdekes módon sokáig húzzák.

2012. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

1. A BBC nem egy tudományos kutatóintézet.

2. A SETI már évtizedek óta folyik.

3. A Marsos rész végképp zavaros. Több szonda is járt a Marson az elmúlt években, az egyik éppen pár napja tett jelentős felfedezést. (Bár még nem tudjuk mit.)

2012. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik a kérdés, és hát ez így kizárt dolog, mert nem tudom.

De holnap a Polgár Jenő hivatalban megbeszélem a Jenővel.

2012. nov. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!