Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok ehhez mit szoltok...

Szkeptikusok ehhez mit szoltok? : Telt ház a légierő egykori vezérezredesének ózdi előadásán!

Figyelt kérdés

Sokat hánytorgatják fel a szkeptikusok, hogy nincsen katona aki elmondta volna, hogy UFÓt látott volna. Hát tessék ! Vezérezredes. Meggyőzött?


Hatalmas érdeklődés mellett rendezték meg csütörtök délután az Ózdi Szabadegyetem második évadának nyitó előadását. A Ryufor Alapítvány vezetője elmondta, a kétszáz fős nézőtérre harminc pótszéket kellett betenni, de még így is voltak, akik az ajtóban állva, vagy a falnál guggolva hallgatták végig az előadókat.


A "Magyar X-akták" alcímet viselő programsorozat első előadásaira a helyieken kívül, a környező településekről és Szlovákiából is érkeztek érdeklődők, akik valamennyi korosztályt képviselték.



Elsőként Kriston Endre lépett színpadra, aki az UFO kutatás történetéről tartott kilencven perces előadást, amelyben egyebek mellett felelevenítette Knoll Gyula, magyar vadászpilóta történetét is, aki 1959-ben földi utasításra vett üldözőbe egy UFO-t.


http://www.youtube.com/watch?v=IQHi5vXH1Kc&feature=player_em..



A nap másik előadója az ózdi illetőségű Kositzky Attila volt, aki higgadt előadásában, óvatosan nyilatkozott a jelenségről: "Én konkrétan földönkívüliekkel nem találkoztam. Mint pilóta, repültem sivatag felett, tenger fölött, éjjel-nappal, zuhogó esőben, hóban és rengeteg érdekes jelenséget láttam, de mindnek volt fizikai magyarázata." Az egész évben tartó szabadegyetem következő előadására március 21-én kerül sor, akkor a meghívott előadó Szűcs Róbert, a Hihetetlen főszerkesztője lesz, aki a Holdra szállás körüli rejtélyeket próbálja majd megfejteni.


2013. márc. 10. 16:04
1 2
 1/20 Shai-Hulud ***** válasza:
64%

"Kositzky Attila, a légierő nyugalmazott vezérezredese tartott izgalmas előadást az UFO jelenségekről", ahol igen izgalmasan elmondta, hogy ő még nem látott ufót.


Ennek most miről is kellene meggyőznie bárkit?

2013. márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt mondta, el, hogy sok ufót látott és aztrészletezte ki hohy hogyan.
2013. márc. 10. 16:42
 3/20 anonim ***** válasza:

Ennek most miről is kéne meggyőznie?

Hogy 10M magyar lakosból volt 200, aki hajlandó volt időt áldozni egy ilyen előadásra (amiből lefogadom legalább 100 szórakozásból ment el röhögni), vagy azon, hogy az elmúlt 60 évben abból a ~4 millió katonából végre sikerült egyet találni, akinek elgurult a gyógyszere és baromságokat beszélt?


Amúgy megtanulhatnál inkább magyarul helyesen írni az UFÓ kutatás helyett, többre mennél vele.

2013. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

"Ennek most miről is kéne meggyőznie? "

Szerintem meggyőzni nem fog ez egy szkeptikust sem.

és nem is meggyőzés a célja, ha szkeptikus lennék, nálam ez sokat nem nyomna a latba..


De azért az utolsóval nem teljesen értek egyet, mert elég hülye adatokat közöl.


"Hogy 10M magyar lakosból volt 200, aki hajlandó volt időt áldozni egy ilyen előadásra (amiből lefogadom legalább 100 szórakozásból ment el röhögni)"

Most ha van egy előadás egy településen, mit vársz, az ország minden tájáról odaözönlenek? Vagy értelem szerűen csak a helyiek, vagy közelben lakók mennek el rá. Ja és igen, hogyne a sok ember biztos röhögni megy... elég szánalmas ilyet feltételezni, nem általános suli 8.-ikban vagyunk. Ámbár biztos volt olyan aki nem hisz benne, de elment megnézni, mert érdekelte.


"4 millió katonából végre sikerült egyet találni, akinek elgurult a gyógyszere és baromságokat beszélt? "

Először is, csak egyet hívtak meg, értelem szerűen nem hívhatnak meg mindenkit aki észlelt ilyen jelenségeket. A másik meg hogy mit vársz a 4 millióból 3 m.990 ezer észlel ufót vagy mi? Ez egy viszonylag ritka jelenség, nem mindenkinek adatik meg látni. A másik pedig hogy egy katona nem viccelődik az ilyennel, ha ilyet bemondana szolgálatban azzal a saját pozícióját veszélyeztetné és penderítenék is kifelé, nemhogy még repülőbe üljön...

Ez súlyos lenézése a katonaság embereire nézve, ezek 100x jobb megfigyelők mint egy átlag ember, még az ellenséges gépek oldalán lévő sorozatszámát is képesek leolvasni repülés közben 400km/h gyorsaság mellett. Úgyhogy kétlem hogy a napsugarat keverné össze ufóval..

2013. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Antimod ***** válasza:
Mit szólnék? Rengeteg volt légierős vagy űrhajós beszél nyíltan az idegenekkel kapcsolatos tapasztalatairól. Nem hiszem, hogy mindegyiknek elgurult volna a gyógyszere, mint azt valaki előttem írta. Egyre nehezebb elkendőzni az igazságot, lassan kiderülnek a dolgok.
2013. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Volt szerencsém ezen a remek előadáson részt venni. Sok igen értelmes és szakértő ufó kutató előadásában elmondták hogyan láttak az emberek ufókat és a Vezérezredes Úr is részletesen taglalta, hogyan és miként találkoztak a hoinvédségnél ufókkal. Legközelebb mennyetek ti is el, akkor nem kérdeznétek ökörséget :S
2013. márc. 10. 17:49
 7/20 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, bárkinek elgurulhat a gyógyszere.


Én ha katona volnék és látnám E.T.-t akkor az érdekelne legkevésbé, hogy kirúgnak.


Érdekes mindig ilyen 80 és a halál közötti totál elmeszesedett vezérezredeseket meg totál hülyéket sikerül mindig összeszedni, hogy tanúskodjanak...


GeorgeAdamski


Képzeld el, hogy egy értelmes és jó szakmai előadásra nem a környék hibbantjai mennek csak el, hanem akár az ország másik végéből is. Az én hobbimban pl. nem ritka, hogy Szerbiába, Romániába, Németországba utazunk 1-1 előadásért. És nem azért, mert mindenki milliárdos és megteheti. Már önmagába non-szensz, hogy 200 főt úgy állít be a riport, mintha az valami lenne. 200 fő egy babazsúr vagy ovis szülinap, nem tömeg.

2013. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

>Sokat hánytorgatják fel a szkeptikusok, hogy nincsen katona aki elmondta volna, hogy UFÓt látott volna. Hát tessék ! Vezérezredes. Meggyőzött?


Nem. Itt az első nagy hiba. Nem érdekel, ha bármilyen vezérezredes meséli, hogy mit látott. Amit én hiányolok, az a tudományos értelemben vett bizonyítékok kellő mennyisége és minősége.

Nem állítom, hogy a katona hazudok, de ezer ilyen sztorit olvastam már, miért pont ez győzne meg bármiről?


Csak a miheztartás végett teszem hozzá, hogy a Hihetetlen egy minősíthetetlen szennylap.

2013. márc. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Antimod ***** válasza:

"Nem. Itt az első nagy hiba. Nem érdekel, ha bármilyen vezérezredes meséli, hogy mit látott. Amit én hiányolok, az a tudományos értelemben vett bizonyítékok kellő mennyisége és minősége."


A második nagy hiba pedig az, hogy vannak, akiknek semmi nem elég bizonyítéknak.

Egyébként milyen "tudományos értelemben vett" bizonyítékot fogadnál el? Tudsz egy példát mondani rá? Ez kíváncsivá tett.

2013. márc. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

- Mondjuk bármilyen tárgyi bizonyítékot

- Mondjuk EGY darab hiteles fényképet, ami nem egy totál elmosódott kivehetetlen paca vagy homályos folt...


Érdekes módon a mai fényképezőgépekkel már minden sz@rt sikerül tök véletlen is tökéletes minőségben lefényképezni az éjjeli lepke p0csétől kezdve a repülés közben hasmenéses denevérig, de az UFO képek mindig totál homályok...

2013. márc. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!